2019-03-02

Twerking i rap! Marta Wiejak wiedziała jak wygrać

0

W drugim odcinku „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” zwyciężył hit Nicki Minaj. Takiej energii jak aktorka nie miał nikt inny! Oprócz wcielenia czarnoskórej raperki, na scenie pojawili się także Atrakcyjny Kazimierz, Axl Rose z Guns N’ Roses, Wioletta Villas, Janis Joplin, Seal, Halina Frąckowiak i Anastacia. Kto jeszcze zebrał dużo punktów?

- Za nami Tłusty Czwartek! Trwa ostatni weekend karnawału! - przywitał się ochoczo z widzami Piotr Gąsowski. Prowadzący show dodał także, że dzisiaj obchodzono… Światowy Dzień DJ-a! - Poczujcie się jak w klubie! - wtórował mu Maciej Dowbor, zapraszając na wyjątkowe występy i dziękując widzom za drugą z rzędu Telekamerę „Tele Tygodnia” dla „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

Jako pierwszy na scenie zaprezentował się Staszek Karpiel-Bułecka. - W tej roli muszę być spokojny, co u mnie jest ciężkie - przyznał artysta przed przemianą w Atrakcyjnego Kazimierza. Jak wypadł „Jako mąż i nie mąż”? - Gratuluję! Jesteś sprawcą wielkiego wzruszenia - mówił autor oryginału, który pojawił się gościnnie w odcinku. A jakie nastroje panowały wśród jurorów? - Maniera śpiewania, a przede wszystkim rola, którą odegrałeś i całe show, które zrobiłeś, było wiarygodne - opisała wrażenia Katarzyna Skrzynecka. - Sprawiłeś mi ogromną radość tym występem! - przyznał Paweł Królikowski.

Czas na skok w mocniejsze klimaty. Iga Krefft przyznała, że jako nastolatka podkochiwała się w liderze Guns N’ Roses. Młodej gwieździe przypadł klasyk zespołu, czyli „November Rain”, jedna z najpopularniejszych rockowych ballad lat 90. Czy Axl Rose w wykonaniu uczestniczki chwycił za serce publiczność i jury? - Jestem pełna podziwu, że udało ci się utrzymać konsekwentnie tę chrypę - skomentowała Małgorzata Walewska. Podobnego zdania była Katarzyna Skrzynecka. - Świetnie, że się tego wokalu uczepiłaś i trzymałaś - dodała jurorka.

Kto następny? Ela Romanowska. I to jako sama Violetta Villas. - Piekielnie zdolna baba! - opisała gwiazdę estrady, śpiewaczkę i aktorkę, która przez całe dziesięciolecia przykuwała uwagę publiczności. - Operowała czterema oktawami - wskazała uczestniczka na jeden z największych atutów artystki. Jak wyszło? Interpretacja piosenki „Dla ciebie miły” doczekała się samych pochlebnych opinii. - Były momenty, że miałaś identyczną barwę głosu - chwaliła Małgorzata Walewska. - Dałaś powiew radości - skomentował Paweł Królikowski.

Delikatna Katarzyna Dąbrowska zmieniła całkowicie swoje oblicze, wcielając się w rolę niepokornej Janis Joplin. - Trzeba ten numer przeżyć - mówiła o „Summertime” triumfatorka pierwszego odcinka 11. edycji. I rzeczywiście tak było! - To jest najważniejsze słowo przy tej piosence: improwizacja. Kasia, jesteś fantastycznym muzykiem! - nie miała wątpliwości zachwycona Katarzyna Skrzynecka. - Byłaś takim żywiołem, jakim ona była - komplementował Kacper Kuszewski. - Udało ci się uchwycić wolnego, dzikiego ducha, który miał coś do wykrzyczenia do mikrofonu - podkreślił juror.

Na scenę „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” cały na biało wszedł… Kamil Pawelski! - Ten utwór powstał w dwa miesiące. Na tamten czas, to był długi okres - wyjaśnił Ekskluzywny Menel genezę utworu „Crazy”, nawiązującego do wydarzeń społeczno-politycznych z początku lat 90. Jak bloger modowy wypadł w roli enigmatycznego Seala? - Jesteś tak przetworzony, że nie można od ciebie oderwać oczu - zachwycała się metamorfozą Katarzyna Skrzynecka. - Udało ci się uchwycić tę melancholię i odrobinę smutku - wtórował jej Kacper Kuszewski.

Wielkie wyzwanie dla Kazika Mazura, który wcielił się w kobietę. Kogo wylosował aktor? To Halina Frąckowiak, twórcza piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, która ma na koncie wiele przebojów. - Jest wspaniała, jest genialna - mówił przed wejściem na scenę. Mężczyzna zabrał widzów na „Papierowy księżyc”. „Jutro dla mnie, to już przyszłość, inna kreacja i twarz” - zaśpiewał uczestnik. Jak skończył się wideo film? - Jak dwie krople wody. Pięknie wokalnie! - zachwycała się swoim sobowtórem autorka oryginału. A jurorzy? - W ogóle nie było słychać, że to śpiewa mężczyzna - cmokała z zachwytu Małgorzata Walewska. - Odtworzyłeś dokładnie całą magię - podsumowała Katarzyna Skrzynecka.

Marta Wiejak czarnoskórą raperką? Tak! Aktorka wcieliła się w rolę barwnej Nicki Minaj. Czy wschodząca gwiazda poradziła sobie z tańcem zwanym twerking i klubowym brzmieniem? Energiczne wykonanie „Turn Me On” spodobało się jurorom. - Choreografia super - doceniła starania Katarzyna Skrzynecka. - Przy tak zaangażowanym ruchu nieprawdopodobnie kontrolowałaś oddechy - wskazała Małgorzata Walewska. Można pisać o sukcesie!

- Czy dam sobie radę jako kobieta? - zastanawiał się przed programem Antek Smykiewicz w rozmowie z POLSAT.PL i IPLA.TV. I nie chodziło mu o tylko o zmianę wyglądu i damski strój, ale przede wszystkim o wokal. Piosenkarz przeobraził się w soulową diwę Anastacię, która znana jest m.in. z charakterystycznej barwy głosu. - Byłem fanem jej urody - przyznał nieśmiało w rozmowie z Maciejem Dowborem. Czy miało to znaczenie dla jakości występu? - Jesteś mega dzielny! Walczyłeś z honorem - powiedziała Katarzyna Skrzynecka o żeńskiej roli wokalisty. - Strona wokalna wybitna! - docenił wysiłek Kacper Kuszewski, namawiając uczestnika, aby poszukał w sobie więcej kobiecości.

Poziom drugiego odcinka był wysoki, a - co za tym idzie - oceny jurorów podzielone. Podobnie było z głosami uczestników. Ostatecznie na prowadzenie wysunęła się Marta Wiejak i zakończyła tę część programu jako triumfatorka. Czek na 10 tysięcy złotych przekazała Hospicjum im. Świętej Matki Teresy w Puławach. To rodzinne strony zwyciężczyni.

Zobacz finałowy występ:

W trzecim odcinku wystąpią:
Staszek Karpiel-Bułecka - Ben E. King
Antek Smykiewicz - David Draiman (Disturbed)
Iga Krefft - Selena Gomez
Ela Romanowska - Missy Elliott
Kamil Pawelski - Ryszard Rynkowski
Katarzyna Dąbrowska - Annie Lennox
Kazik Mazur - Zenon Martyniuk (Akcent)
Marta Wiejak - Sylwia Grzeszczak

Oglądaj w IPLA.TV: „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” - sezon 11, odcinek 2

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo” w sobotę o godz. 22:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo

Zobacz także:
Kasia Dąbrowska po sukces jako Chris Isaak! To był ten czar
Staszek Karpiel-Bułecka wie, że „Łobuz kocha najbardziej”
„Twoja Twarz Brzmi Znajomo”: To jest... Ela Romanowska!
Maciej Dowbor: Ten program staje się legendarny!
Czy Elżbieta Romanowska wystąpi jako raperka?
Ekskluzywny Menel: Spełniam marzenia z dzieciństwa
Antek Smykiewicz: Czy dam sobie radę jako kobieta?
Najbardziej szalone występy w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”!

Komentarze