2019-03-16

Zwycięski spacer Stinga w „Englishman in New York”

0

Ekskluzywny Menel wygrał czwarty odcinek „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Oprócz metamorfozy blogera, który brawurowo wcielił się w Stinga, widzowie podziwiali jeszcze takich artystów jak: Jennifer Lopez, Sławomir Świerzyński, Beata Kozidrak, Barry Manilow, Ewa Farna, Chester Bennington i Kazik. Kim jeszcze zachwycili się jurorzy?

Piotr Gąsowski i Maciej Dowbor słonecznie powitali publiczność zgromadzoną w studiu i widzów przed telewizorami. - To ostatni odcinek tej zimy - mówił z radością pierwszy z prowadzących. Pora na ocieplenie! Dla kogo powiew wiosny okazał się szansą, a komu nie przyniósł szczęścia?

Pierwsza metamorfoza tego wieczoru należała do Katarzyny Dąbrowskiej. Aktorce przypadła rola latynoamerykańskiej gwiazdy z prawdziwego zdarzenia: Jennifer Lopez. - Każda generacja potrzebuje swojej „Lambady” - mówiła uczestniczka o wielkim przeboju „On The Floor” w rozmowie z Maciejem Dowborem. Jak poradziła sobie z tanecznym hitem i wyszukaną choreografią? Wyśmienicie! - Byłaś potwornie drapieżna - skomentował zachwycony Paweł Królikowski. - Zapanowałaś nad tym lepiej niż Jennifer - dodała Katarzyna Skrzynecka.

To był mocny start, a im dalej w głąb odcinka, tym lepiej! Antek Smykiewicz zaprezentował się na scenie jako Sławomir Świerzyński, czyli lider discopolowej grupy Bayer Full. - Oni są bardzo biesiadni - przyznał wokalista, zapraszając na potańcówkę w rytmach „muzyki chodnikowej”. Udało się.

 

Wykonanie hitu „Moja mała blondyneczko” porwało jurorów do zabawy, a wraz z nimi… autora oryginału! - Wyglądasz genialnie - komplementował muzyk, który jako gość specjalny pojawił się w programie. - Twój występ był profesjonalny i pełen elegancji - opisała wrażenia Katarzyna Skrzynecka. - Nie bój się wyzwań - zachęcał gorąco uczestnika Paweł Królikowski.

Gdy Maciej Dowbor przyznaje, że jesteś stworzona do danej piosenki, występ nie może się nie udać. Iga Krefft, która tym razem zaśpiewała przebój grupy Bajm, odnalazła się w roli Beaty Kozidrak zaskakująco dobrze. - To jest potężny głos - mówiła młoda aktorka o polskiej diwie. Jakie oceny dla piosenki „Płynie w nas gorąca krew”? - Występ pełen energii i rockowego pazura - powiedziała Katarzyna Skrzynecka. - Nie wiedziałem, że masz taki wokal! Co za głos! - wyraził zdziwienie zaskoczony Kacper Kuszewski. - To była petarda! Brawo! - chwalił juror.

Doskonałe show trwało w najlepsze, a kolejny jego rozdział napisał Kazik Mazur. Aktor odświeżył znany utwór Barry’ego Manilowa „Copacabana”, wydany w 1978 roku i opowiadający historię Loli, showgirl z nowojorskiego klubu nocnego oraz jej chłopaka, barmana Tony’ego. - To jest bardzo trudna piosenka - przyznał aktor. Wbrew temu co mówił, poszło mu bardzo dobrze. - Nie pozostaje mi nic innego, jak wyznać ci miłość artystyczną. Zakochałam się w tobie! - powiedziała po wszystkim Katarzyna Skrzynecka. - Bardzo byłeś kobiecy w swojej męskości. Gratuluję ci - podsumowała Małgorzata Walewska.

Triumfatorka drugiego odcinka jako Missy Elliott, czyli Ela Romanowska, tym razem odegrała rolę jednej z polskich wokalistek. - Zaczynała karierę w wieku jedenastu lat. To jest młoda dziewucha, pięknie śpiewa, zdarza jej się komponować, gra na pianinie - aktorka przedstawiała sylwetkę Ewy Farnej. - Wyróżnia ją młodzieńczość i niesamowita radość - dodała. Czas na interpretację popularnego singla „Bumerang”. Efekty? - Występ był piękny. Bardzo ci gratuluję - skomentowała Małgorzata Walewska. - Podobieństwo i w ruchu, i w głosie było ogromne - dostrzegł Kacper Kuszewski.

Kamil Pawelski przypomniał wszystkim początki solowej kariery Stinga. Bloger modowy wykonał utwór „Englishman in New York” z drugiej płyty artysty. Piosence towarzyszył czarno-biały teledysk, w którym brytyjski wokalista spacerował z parasolką po wielkiej deszczowej metropolii. Jak jury zareagowało na przemianę uczestnika? - Bardzo pilnowałeś jego barwy głosu, która jest mega trudna do zrobienia - chwaliła Kasia Skrzynecka. - Zrobiłeś to bardzo precyzyjnie - dodał Paweł Królikowski. - Pełen szacun i uznanie - przyklasnął Kacper Kuszewski.

W programie nie zabrakło również mocniejszych brzmień. A wszystko za sprawą Marty Wiejak i… Chestera Benningtona. Przebój „Numb” zespołu Linkin Park to pozycja obowiązkowa dla fanów nu metalu. Czy aktorka odnalazła się w tej stylizacji? - Miałem poczucie, że w tym wykonaniu musiałaś wyjść daleko poza swoją strefę komfortu - zaczął ocenę Kacper Kuszewski. - To, co zrobiłaś wzbudza mój największy szacunek. Dałaś radę, duże brawa! - kontynuował. Podobnego zdania był Paweł Królikowski: - Tu poszedł emocjonalny przekaz. Warto cię słuchać, bo robisz to fenomenalnie - docenił.

Ostatni na scenie zaprezentował się Staszek Karpiel-Bułecka. Góral z krwi i kości zmierzył się z niepokorną postacią Kazika i buntowniczą piosenką „12 groszy”, dosadnie opisującą życie polityczne połowy lat 90. w Polsce. - Dla górali nie ma rzeczy niemożliwych - powiedział artysta przed wejściem do windy. Miał rację? - Odkrywam cię na nowo. Piękny występ - skomentowała Małgorzata Walewska. - Kazik to jest stan umysłu. Gdybyś był bardziej misiowaty w ruchach, a barwa była troszkę jaśniejsza i ostrzejsza, ale... rozwaliłeś tę scenę na kawałki - podsumował Kacper Kuszewski.

Jurorzy jak zawsze mieli niełatwe zadanie przyznając oceny. Po głosowaniu sędziów prowadziła Ela Romanowska, a tuż za nią byli Ekskluzywny Menel i Kazik Mazur. Punkty uczestników sprawiły, że trzeci odcinek show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” wygrał Kamil Pawelski. Czek o wartości 10 tys. złotych trafił do Fundacji Mali Braci Ubogich.

Zobacz finałowy występ:

W piątym odcinku wystąpią:
Antek Smykiewicz - Rag’n’Bone Man
Kasia Dąbrowska - Thom Yorke (Radiohead)
Marta Wiejak - Diana Ross
Kazik Mazur - Louis Armstrong
Iga Krefft - Katy Perry
Staszek Karpiel-Bułecka - Muniek Staszczyk (T.Love)
Ela Romanowska - Kasia Nosowska (Hey)
Kamil Pawelski - Snoop Dogg

Oglądaj w IPLA.TV: „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” - sezon 11, odcinek 4

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo” w sobotę o godz. 22:20 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo

Zobacz także:
Staszek Karpiel-Bułecka rapuje „12 groszy”. No i jak?
Ela Romanowska zachwyca kolejną muzyczną metamorfozą
„Twoja Twarz Brzmi Znajomo”: 10 najlepszych występów
Co za energia! Ela Romanowska królową czarnego rapu
100 odcinków „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” od A do Z!
Twerking i rap! Marta Wiejak wiedziała jak wygrać
Kasia Dąbrowska po sukces jako Chris Isaak! To był ten czar
Maciej Dowbor: Ten program staje się legendarny!

Komentarze
© Polsat 2021