2019-04-13

Sensacja, że hej! Staszek Karpiel-Bułecka z dołu na szczyt

0

Jako George Harrison był na końcu tabeli, ale wygrał głosami uczestników. Tego w historii „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” jeszcze nie było! Staszek Karpiel-Bułecka po przyznaniu punktów od jurorów zajmował ostatnie miejsce, ale pozostali byli oczarowani jego występem. W ósmym odcinku widzowie mogli podziwiać także takich artystów jak: Barbra Streisand, Whitney Houston, Sean Kingston, Agnieszka Chylińska, Usher, Janusz Panasewicz i Paweł Kukiz. Kto zbliżył się do ideału?

Muzyczna rywalizacja nabiera rozpędu. Cała ósemka bohaterów programu wciąż liczy się w wyścigu po nagrodę główną. - Różnice są minimalne i wciąż nie wiemy, kto wystąpi w wielkim finale - podkreślił Maciej Dowbor na powitanie. Nic dziwnego, że wszyscy przystąpili do kolejnych metamorfoz z wielkim animuszem.

Zespołu The Beatles nikomu przedstawiać nie trzeba. To właśnie w jednego z członków supergrupy wcielił się Staszek Karpiel-Bułecka. Lider Future Folk jako pierwszy stanął na scenie, aby zaprezentować się w roli George’a Harrisona. - Kariera solowa jakoś mu poszła - powiedział przed wykonaniem energicznego „Got My Mind Set On You”. - Podoba mi się ten kawałek. To jest muzyka ponadczasowa - zaznaczył pewny siebie góral. Jak na tę interpretację zareagowali jurorzy? - Najlepszym fragmentem tego występu, ku mojemu zaskoczeniu, był fragment taneczny - powiedział Kacper Kuszewski. - Jestem zaskoczony tym występem, bo wreszcie ktoś odkrył korzenie Beatlesów - żartował Paweł Królikowski. - Wiadomo, że wszyscy przyzwoici utalentowani ludzie pochodzą z Podhala - dodał zachwycony juror.

- Nie będziemy się bawić w kotka i myszkę - zapowiedział kolejną postać Piotr Gąsowski. - To piosenka bardzo piękna, ale przez to bardzo smutna - wskazał na „Memory” z musicalu „Koty”, którą śpiewała m.in. Barbra Streisand. Zadanie odwzorowania artystki otrzymała Marta Wiejak. - Zakręciło mi się w głowie od ilości nagród, jaką ona zdobyła - przyznała aktorka w rozmowie z Maciejem Dowborem. Czy oceny były niczym najważniejsze statuetki w branży muzycznej? - Mam wrażenie, że nie czułaś się zbyt komfortowo w tej tonacji na początku - zaczęła Małgorzata Walewska. - Kiedy weszłaś na górę, to byłaś już w domu i od tego momentu wszystko było świetne - dodała jurorka. - Ta barwa jest troszkę miaucząca, ale bardzo precyzyjnie tego pilnowałaś - oceniła Katarzyna Skrzynecka.

Whitney Houston jest niezaprzeczalnie ikoną amerykańskiego popu. - Była przepiękną kobietą, obdarzoną wybitnym talentem wokalnym - zaznaczył Maciej Dowbor. - Ale to także postać tragiczna - dodała Iga Krefft, która miała zabrać widzów w podróż do 1985 roku, gdy Amerykanka stawiała pierwsze kroki w karierze. - Ona wszystko śpiewała bardzo wysoko, z taką lekkością, z takim luzem - powiedziała uczestniczka przed wykonaniem bardzo pozytywnego „How Will I Know”. Czy udało jej się utrzymać taką barwę i energię na scenie? - Whitney Houston to jest taka postać, na której się można koncertowo wyłożyć - powiedział na początek Kacper Kuszewski. - Wszyscy czekają, żeby zobaczyć czy to się uda. Moim zdaniem się udało - dodał juror. A co na to Paweł Królikowski? - Serce mi rośnie, jak na ciebie patrzę, bo byłaś absolutnie wiarygodna - pochwalił aktor.

Pozostajemy w temacie pięknych kobiet. A wszystko za sprawą przeboju „Beautiful Girls” Seana Kingstona z 2007 roku, wydanego na jego premierowym albumie. - To jest muzyka lekka, łatwa i przyjemna - powiedziała Ela Romanowska, której przypadła rola piosenkarza z Miami. Czy rzeczywiście tak było? - To, że jestem zachwycony twoim występem to widać, bo mnie po prostu podniosło - mówił po owacjach na stojąco Paweł Królikowski - Kapitalnie uchwyciłaś jego sposób śpiewania. Mam wrażenie, że on ma głos na skraju... Jakby jeszcze nie do końca po mutacji. Momentami jeszcze brzmi jak taki chłopczyk - opisała wrażenia Katarzyna Skrzynecka. - Masz niebywały dystans do siebie. Dzięki temu masz elastyczność i odwagę, żeby się wcielić w kogokolwiek - podsumowała Małgorzata Walewska.

- Mam super utwór - cieszyła się Kasia Dąbrowska. O jaką piosenkę chodzi? Hit Agnieszki Chylińskiej zatytułowany „Królowa łez”. - To jest robota zegarmistrzowska - podkreślała uczestniczka przed przemianą w charyzmatyczną artystkę. - Wydaje mi się, że nawet dla niej ten numer jest bardzo wymagający. Czuję się po każdym wykonaniu tak, jakbym przerzuciła pół tony węgla - dodała przed wejściem do windy. Czy udało się jej sprostać wyzwaniu? I to jak! Kacper Kuszewski oklaskiwał wykonanie na stojąco. - Tam jest no limits, jazda bez trzymanki. Znaleźć taką energię i takiego ducha, żeby coś takiego tutaj zrobić, a jednocześnie precyzyjnie pilnować gestów, głosu, barwy, to najwyższy pułap umiejętności - zachwycał się. - Podziwiam cię za to, czego dokonałaś - skomentowała Małgorzata Walewska. - Mój mózg jeszcze nie ochłonął - opisała wrażenia Kasia Skrzynecka. - Bardzo ci gratuluję, że dzisiaj poszłaś na całość, bo to było szalone - dodała aktorka.

Oto idol kobiet, który nie tylko fantastycznie śpiewa, ale także doskonale tańczy. Przystojny, świetnie zbudowany i mega utalentowany. Po prostu Usher! Kto może się z tym zmierzyć? Oczywiście Antek Smykiewicz, który od początku zdawał sobie sprawę, jak dużo pracy musi włożyć w przygotowania. - Świetnie się rusza, świetnie śpiewa na albumach - mówił uczestnik o ikonie R&B w XXI wieku. Podczas „Without You” ważne było nie tylko dobranie barwy głosu czy utrzymanie odpowiedniego tempa, ale przede wszystkim choreografia. - Taniec to dla mnie prawdziwy horror - obawiał się najgorszego uczestnik. Było czego? - Znakomity jest wokalnie - jeszcze w trakcie powiedziała Małgorzata Walewska, a potem biła mu brawo na stojąco. - Wszystko pięknie! - dodała z zachwytem. - Wypadłeś lepiej niż Usher na koncercie - powiedział śmiało Kacper Kuszewski. I to jest komplement!

Rockowy ubiór Kamil Pawelskiego oznaczał tylko jedno: będzie mocne granie! I to po polsku! - To zespół legenda - mówił bloger modowy o Lady Pank. - Trzeba być niegrzecznym - podkreślił uczestnik. - Wiele rzeczy Janusz Panasewicz wykrzykuje - dodał w rozmowie z Maciejem Dowborem, zwracając uwagę na subtelności w stylu śpiewania. Nie spodziewał się, że lider formacji nagrał specjalną wiadomość, dodając mu otuchy. - Daliście mi pewną presję - powiedział Ekskluzywny Menel po obejrzeniu materiału. Czy to były „Zamki na piasku”, jakie znają fani grupy? Jak bardzo zbliżone do oryginału? - Znakomity! W ogóle głosowo nie wystawałeś. W życiu bym się nie spodziewała, że to ty jesteś - Małgorzata Walewska była pod wielkim wrażeniem. - Zabrzmiało niewiarygodnie! Nie wierzyłam, że to przeskoczysz - tak Katarzyna Skrzynecka odniosła się do naśladowanej barwy głosu. - To był kawał fantastycznej wokalnej i aktorskiej roboty - dodała jurorka.

Do końca odcinka zostajemy na polskim podwórku, którym pod koniec lat 90. zawładnął przebój „Całuj mnie”. Paweł Kukiz i zespół Piersi okupowali listy przebojów, a tekst do dziś zna wielu fanów muzyki. Podobnie jak Kazik Mazur, któremu trudność mogło sprawić zupełnie coś innego. - Na scenę wychodzi buntownik - wskazał uczestnik. - Przy tym wszystkim jest jednak delikatnym człowiekiem - dodał po chwili, naśladując charakterystyczne gesty. Czy udało mu się w stu procentach odzwierciedlić tę energię? - Ja po prostu zaniemówiłem - przyznał się Kacper Kuszewski. - Jesteś takie aktorzysko, że nam tutaj nie starcza skal ocen - zachwycała się Katarzyna Skrzynecka. Podobnego zdania była Małgorzata Walewska. - To jest niemożliwe, co tutaj wykonałeś - mówiła. - Fantastyczny występ, świetna kreacja - podsumował Paweł Królikowski.

Po głosowaniu jurorów na prowadzenie wysunął się Kazimierz Mazur. Kolejne miejsca w czołówce zajmowały Kasia Dąbrowska i Iga Krefft. Punkty przyznane przez uczestników wywróciły jednak tabelę do góry nogami. Zwyciężył Staszek Karpiel-Bułecka, który do drugiej części ocen przystępował z zaledwie pięcioma punktami... - I Love You! - podziękował wzruszony koleżankom i kolegom, a czek o wartości 10 tysięcy złotych przekazał na Hospicjum Alma Spei w Krakowie.

Zobacz finałowy występ:

W dziewiątym odcinku wystąpią:
Marta Wiejak - Mick Jagger (The Rolling Stones)
Antek Smykiewicz - James Bay
Ela Romanowska - Kelly Osbourne
Kamil Pawelski - Jimmy Helms (Londonbeat)
Iga Krefft - Bruno Mars
Katarzyna Dąbrowska - Amy Winehouse
Kazik Mazur - Karin Stanek
Staszek Karpiel-Bułecka - Andrzej Zieliński (Skaldowie)

Oglądaj w IPLA.TV: „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” - sezon 11, odcinek 8

Twoja Twarz Brzmi Znajomo w sobotę o godz. 22:25 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo

Zobacz także:
„Piosenka kubańska” jak wulkan gorąca. Sukces Kazika Mazura!
Ale triumf! Iga Krefft znalazła sposób na wieczną młodość
Antek Smykiewicz najlepszy! Zachwycający Rag’n’Bone Man
Zwycięski spacer Stinga w „Englishman in New York”
Co za energia! Ela Romanowska królową czarnego rapu
100 odcinków „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” od A do Z!
Twerking i rap! Marta Wiejak wiedziała jak wygrać
Kasia Dąbrowska po sukces jako Chris Isaak! To był ten czar

Komentarze