2019-04-20

Amy Winehouse wróciła! Fenomenalna Kasia Dąbrowska

0

Aktorka wcieliła się w nieżyjącą brytyjską diwę i zapewniła sobie zwycięstwo. W dziewiątym odcinku „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” Kasia Dąbrowska zaśpiewała cover „Valerie” i poruszyła nie tylko jurorów, ale także widzów przed telewizorami. Oprócz tego rywalizowali: Bruno Mars, Andrzej Zieliński z zespołu Skaldowie, Kelly Osbourne, Mick Jagger z The Rolling Stones, Jimmym Helms z Londonbeat, Karin Stanek i James Bay. Kto jeszcze zachwycił?

- Kończy się już Wielki Tydzień! Jutro Wielkanoc - ogłosił dumnie Piotr Gąsowski. Świętowanie trwało więc w najlepsze, a uczestnicy „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” zaprezentowali po raz kolejny wyszukane metamorfozy. Konkurencja była spora, a hitom nie było końca. - Alleluja i do przodu! - dodał prowadzący.

Muzyczne przebieranki zaczęła Iga Krefft, której w tym tygodniu przypadła rola bożyszcza współczesnego retro popu. Chodzi o Bruno Marsa, jednego z najbardziej rozpoznawalnych obecnie wokalistów na świecie. - Kocham go, uwielbiam, jestem jego fanką - mówiła podekscytowana przemianą uczestniczka. Jakie miała zdanie o piosence „That’s What I Like”? - To piekielnie trudny numer - podkreśliła. Nie trzeba było się jednak niczego obawiać! - Masz taki wigor, że trudno jest oderwać od ciebie wzrok - stwierdził zachwycony Paweł Królikowski. - Wielkie brawo za performance choreograficzny i taneczny. Wiem, jaka to jest ciężka praca, a zrobiłaś to super perfekcyjnie - zaznaczyła Kasia Skrzynecka. - Widziałem precyzję, koncentrację i determinację - wtórował Kacper Kuszewski.

Katarzyna Dąbrowska również przyznała, że jest fanką wylosowanej przez siebie postaci. Aktorka podjęła się bardzo trudnego wyzwania. Miała wcielić się w nieżyjącą już Amy Winehouse i zaśpiewać utwór „Valerie”. Brytyjska wokalistka rozsławiła go w nagraniu z Markiem Ronsonem, choć w oryginale należy do zespołu The Zutons. Efekty? - Udało ci się wzbudzić w swoim ciele ten rodzaj emocji, który nią targał po tej scenie. Było to piękne, wzruszające, przejmujące i bardzo się cieszę, że na ciebie trafiła ta piosenka - oceniła Małgorzata Walewska. - Twój występ wokalnie, wizerunkowo, charakteryzacyjnie, ale przede wszystkim aurą, magią i charyzmą prawdziwej duszy Amy Winehouse, był absolutnie najlepszą jej kreacją, jaką kiedykolwiek ktokolwiek zrobił w programie „Your Face Sounds Familiar” - podsumowała Katarzyna Skrzynecka.

- W bojowej formie i nastawiony na zwycięstwo - przedstawił triumfatora poprzedniego odcinka Maciej Dowbor. Staszek Karpiel-Bułecka przypomniał widzom wielki przebój legendarnego zespołu Skaldowie „Wierniejsza od marzenia” z wydanej w 1979 roku płyty „Rezerwat miłości”. Lider Future Folk przyznał, że ich cała dyskografia jest ponadczasowa. Nie spodziewał się jednak, że na scenie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” pojawią się znamienici goście. Wraz z nim zagrał Jacek Zieliński - wokalista, trębacz i skrzypek, a chwilę po występie pojawił się także Andrzej Zieliński, wokalista i pianista oraz założyciel grupy. Brawom nie było końca! A oceny jury? - Bardzo ładnie zaśpiewałeś tę piosenkę - docenił Kacper Kuszewski. - Było widać twój osobisty stosunek do tego utworu i to było faktycznie ciepłe - podkreśliła Małgorzata Walewska. - Znakomity występ - dodała jurorka.

W show-biznesie nie brakuje całych rodzin związanych z branżą muzyczną. Jedną z takich familii są Osbourne’owie. Córką Ozzy’ego, znanego lidera metalowego zespołu Black Sabbath, został nikt inny jak… Ela Romanowska! - Dziewczyna chciała iść w ślady ojca, chciała bardzo śpiewać - tłumaczyła uczestniczka. „Papa Don’t Preach” to jeden z jej najsłynniejszych przebojów. W ten sposób cover Madonny zyskał rockowego pazura. - Hulaj dusza, piekła nie ma - żartowała aktorka. Czy tak rzeczywiście było? - Wielka osobowość, ale czy talent wokalny wielki, to nie jestem pewien - zastanawiał się Kacper Kuszewski. - W moim odczuciu byłaś dużo lepsza pod każdym względem - chwalił występ juror. - Elżbieta, jesteś za dobra - żartowała Kasia Skrzynecka. - Mieliśmy wielką radochę z tego występu - powiedziała na koniec.

Marta Wiejak jeszcze przed wejściem na scenę oświadczyła, że jest w dobrym humorze. A wszystko za sprawą nieśmiertelnego Micka Jaggera i grupy The Rolling Stones. - Dobrze mnie nastraja ten rock’n’roll - powiedziała szczerze aktorka. Czy jej stan udzielił się jurorom po szalonym „Start Me Up”? Zdecydowanie tak! Cała czwórka wstała i owacyjnie dziękowała za niesamowity występ. - Wiem, że jesteś utalentowana, ale są jakieś granice... - mówiła zdumiona Małgorzata Walewska. - Wyszłaś tak dalece poza swoją strefę, nie tylko komfortu, poza każdą strefę - kontynuowała jurorka. - To jest taki wykonawca, że trzeba po prostu zwariować. U niego to nie jest wymyślone. To autentyczne. I tyś to zrobiła! - opisał wrażenia Kacper Kuszewski. - Fantastycznie zrobiona choreografia. Freak jak Mick Jagger w tym klipie - chwaliła Katarzyna Skrzynecka.

Podróż do klimatów dance z przełomu lat 80. i 90. zafundował Kamil Pawelski. Jego postać to Jimmy Helms, lider brytyjsko-amerykańskiej grupy Londonbeat, która królowała w tamtym czasie w wielu dyskotekach. - Ma charakterystyczną stylówkę. Kamizelka, golf - przybliżył sylwetkę artysty bloger modowy. A wokal? - Wyzwaniem było, żeby ten falset był wdzięczny, napowietrzony - tłumaczył Ekskluzywny Menel przed wejściem do windy i zaśpiewaniem hitu „I’ve Been Thinking About You”. Jak bardzo zbliżył się do oryginału? - Wszystko tutaj było bardzo czysto, lekko i bez wysiłku. Wniosłeś na scenę radość. To była spora dawka pozytywnej energii - skomentował Kacper Kuszewski. - Jeżeli chodzi o barwę głosu, to nie było tak daleko - zauważyła Małgorzata Walewska. - Jestem zachwycona postępami, które zrobiłeś i widzę, jaką ci to sprawia frajdę - dodała jurorka.

- Chłopiec w białym garniturze byłby dla mnie parą - parafrazował tytuł kolejnego utworu Maciej Dowbor w rozmowie z Kazikiem Mazurem. Aktor miał przeobrazić się w wielką gwiazdę big beatu Karin Stanek, której ogromna popularność rozpoczęła się w latach 60. Uczestnik nie krył, że zadanie nie należało do łatwych. - Trzeba starać się śpiewać bardzo po polsku, ale wychodzą czasami naleciałości śląskie - ujawnił sekret energetycznej i wyrazistej wokalistki urodzonej w Bytomiu. Jak mu poszło wykonanie piosenki „Chłopiec z gitarą”? - Totalny twój dystans i zabawa. Uroczo rozbawiłeś nas do łez - przyznała Kasia Skrzynecka. - Jesteś mistrzem w łapaniu damskich głosów - dodała. - Nie zdawałam sobie sprawy, że w tobie drzemie aż taki potencjał - skomentowała Małgorzata Walewska. - To, co dzisiaj zobaczyłem przeszło moje najśmielsze oczekiwania - podsumował Kacper Kuszewski.

Na koniec wracamy do współczesności. Ostatni na scenie pojawił się James Bay, a w tej roli Antek Smykiewicz. - Świetna piosenka, bliska memu sercu - powiedział wokalistka o „Hold Back the River” z debiutanckiego albumu brytyjskiego artysty „Chaos and the Calm”, wydanego w 2015 roku. - To jest człowiek, który niesamowicie czuje swój wokal - dodał w rozmowie z Maciejem Dowborem. Czy udało mu się uzyskać właściwą barwę? - Ta piosenka zabrzmiała jeszcze piękniej niż w oryginalnym wykonaniu - pochwalił Paweł Królikowski. - Twoje wnętrze spowodowało coś tak absolutnie wiarygodnego - dodał juror. - Jeżeli chodzi o przekaz emocjonalny, trafiłeś mnie bezsprzecznie - ocenił Kacper Kuszewski. - Antoś, perełko! Wychodzisz tutaj i jesteś dojrzałym artystą pełną gębą. Masz talent - nie miała wątpliwości Małgorzata Walewska.

Rozdanie głosów przez jurorów jak zwykle wzbudziło wiele emocji. Po pierwszych ocenach na szczycie tabeli znalazła się Kasia Dąbrowska, a Antkowi Smykiewiczowi brakowało do niej tylko jednego punktu. Uczestnicy zadecydowali, że zwycięzcą odcinka została aktorka. Czek o wartości 10 tysięcy złotych przekazała Warszawskie Hospicjum dla Dzieci.

Zobacz finałowy występ:

W dziesiątym odcinku wystąpią:
Kamil Pawelski - Joe Cocker („9 1/2 tygodnia”)
Staszek Karpiel-Bułecka - Marti Pellow („Cztery wesela i pogrzeb”)
Ela Romanowska - Doris Day („Roztańczony buntownik”)
Iga Krefft - Lady Gaga („Narodziny gwiazdy”)
Kazik Mazur - Zdzisława Sośnicka („Akademia Pana Kleksa”)
Marta Wiejak - Fred Astaire („Blue Skies”)
Antek Smykiewicz - Ed Sheeran („Hobbit”)
Katarzyna Dąbrowska - Christina Aguilera („Burleska”)

Oglądaj w IPLA.TV: „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” - sezon 11, odcinek 9

Twoja Twarz Brzmi Znajomo 4 maja w sobotę o godz. 22:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo

Zobacz także:
Sensacja, że hej! Staszek Karpiel-Bułecka z dołu na szczyt
„Piosenka kubańska” jak wulkan gorąca. Sukces Kazika Mazura!
Ale triumf! Iga Krefft znalazła sposób na wieczną młodość
Antek Smykiewicz najlepszy! Zachwycający Rag’n’Bone Man
Zwycięski spacer Stinga w „Englishman in New York”
Co za energia! Ela Romanowska królową czarnego rapu
100 odcinków „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” od A do Z!
Twerking i rap! Marta Wiejak wiedziała jak wygrać
Kasia Dąbrowska po sukces jako Chris Isaak! To był ten czar

Komentarze