2018-12-07

Miss Supranational 2018: Tytuł i korona dla...

0

Podczas gali w Krynicy Zdroju poznaliśmy najpiękniejszą kobietę świata! Jubileuszowy wieczór na 10-lecie konkursu był wyjątkowy dla wszystkich 72. kandydatek, ale po tytuł i koronę mogła sięgnąć tylko jedna z nich. Już wszystko jasne! Miss Supranational 2018 została Miss Portoryko.

Zanim zaczęły się finałowe emocje, piękne uczestniczki spotkały się 19 listopada na dwutygodniowym zgrupowaniu w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu. Aby być świetnie przygotowane do walki o koronę sumiennie szlifowały choreografię pod czujnym okiem twórców znakomitych scenicznych układów tanecznych - Macieja Zakliczyńskiego i Janji Lesar. Oprócz tego przymierzały pokazowe kreacje, brały udział w sesjach fotograficznych, a czas wolny spędzały na wycieczkach krajoznawczych.

Podglądaliśmy kandydatki na Miss Supranational 2018!

Gdy światła i kamery, a przede wszystkim oczy widzów Polsatu, zostały skierowane na kandydatki, rozpoczęła się decydująca rozgrywka na żywo. Liczył się każdy drobiazg, a presja była wyjątkowo duża. Jubileuszowy konkurs oceniały wszystkie zdobywczynie tytułu Miss Supranational w dotychczasowej historii.

Na otwarcie show, wyreżyserowanego przez Szymona Łosiewicza, uczestniczki wyszły w białych sukienkach, gotowe rozpocząć jedno z najważniejszych wydarzeń w swoim życiu i licząc na punkt zwrotny w karierze. Nie zapominając oczywiście o dobrej zabawie. - No to zaczynamy party! - powitał wszystkich prowadzący Maciej Dowbor, a wtórował mu Ivan Podrez. - Czujemy się seksowni i wolni! - powiedział.

Następnie finalistki przedstawiły swoje ukochane miejsce na ziemi i zaprezentowały się w zachwycających strojach narodowych. To najbarwniejszy etap, a każdy kraj robi wszystko, żeby pokazać się z jak najciekawszej strony. Lokalni projektanci zawsze prześcigają się w nietypowych pomysłach. Która kreacja zrobiła największe wrażenie? W 2018 roku nagroda za Najlepszy Kostium Narodowy trafiła do... dziewięciu pań, które po kolei wskazywały jurorki oraz przewodniczący Gerhard Parzutka von Lipiński! Oto one: Miss Meksyku, Miss Rosji, Miss Korei, Miss Wietnamu, Miss Gwatemali, Miss Laosu, Miss Indonezji, Miss Panamy oraz Miss Haiti.

Pierwszą muzyczną gwiazdą wieczoru był Michał Szpak, który zaśpiewał swój wielki hit „Color of Your Life”.

Na scenie pojawił się również zespół Blue Cafe, obchodzący w 2018 roku 20-lecie pracy artystycznej, z własną interpretacją przeboju „La Isla Bonita” z repertuary Madonny oraz utworem „Reflection” z najnowszego albumu „Double Soul”.

W drugim z pokazów kandydatki do korony wystąpiły w kostiumach kąpielowych. - Dla wielu pań to jest najtrudniejszy moment konkursu - przyznał Ivan Podrez. Liczy się ogólna prezencja, sposób chodzenia, postawa oraz gracja.

Co oznacza koperta w konkursie piękności na tym etapie? Pierwszą weryfikację, czyli listę top 25 kandydatek, które awansowały do ćwierćfinału. W tym gronie panie zaprezentowały się najpierw w kolekcji streetwear, przedstawiając siłę kobiet wyrażoną słowami w języku angielskim, wypisanymi na białych koszulkach: powerful, fabulous, focused, classy, strong, independent, confident, glamorous, elegant, ambitious i energetic. Po prostu girls power!

Jak przystało na prestiżową galę nie mogło zabraknąć także sukni wieczorowych. Królowały projekty Ewy Minge, najbardziej rozpoznawalnej polskiej projektantki, cenionej na świecie za oryginalne i odważne kreacje.

Przed wskazaniem dziesięciu najpiękniejszych, sceną znów zawładnął Michał Szpak. Utwór „Let Me Dream” z płyty „Dreamer” idealnie wpisał się w czas kolejnych decyzji.

Dowiedzieliśmy się, czyje marzenia zaczynały się właśnie spełniać, a potem półfinalistki - w strojach wieczorowych od ulubionych projektantów - mogły jeszcze raz zaprezentować przed jury wszystkie swoje atuty. Każdemu z występów towarzyszyły wypowiedzi pań, w jaki sposób pełniłyby rolę Miss Supranational.

Po wyłonieniu finałowej „piątki”, wszystkie kandydatki otrzymały pytania od wskazanych przez siebie jurorek. Na odpowiedź miały zaledwie dwadzieścia sekund. Czy to pomogło sędziowskiemu gremium w ustaleniu ostatecznej kolejności? Werdykt był już bardzo blisko...

Oto wyniki wyborów:
IV Wicemiss: Diana Romero (Meksyk)
III Wicemiss: Wilda Octaviana Situngkir (Indonezja)
II Wicemiss: Magdalena Bieńkowska (Polska)
I Wicemiss: Katrina Jayne (USA)
Miss Supranational 2018: Valeria Vazquez (Portoryko)

Najpiękniejsza kobieta świata otrzymała czek o wartości 30 tysięcy dolarów. Koronę odebrała z rąk poprzedniej triumfatorki, 24-letniej Jenny Kim z Korei Południowej.

Nasz kraj w konkursie godnie reprezentowała Magdalena Bieńkowska - Miss Polski 2015, absolwentka stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim, modelka agencji New Stage. Ostatni rok spędziła głównie za granicą, w Seulu, Barcelonie i Stambule. Na wiosnę zaplanowała wyjazd do Miami. Przyleciała do Polski głównie po to, aby wziąć udział w wyborach Miss Supranational 2018 i została II Wicemiss.

- Najpiękniejsze jest to, że przyjeżdżają dziewczyny z całego świata. Można nauczyć się wielu rzeczy, o których nie przeczytamy w żadnej książce i nie zobaczymy w telewizji. To praktyczne informacje o danym kraju czy kulturze, prawdziwa skarbnica wiedzy. To jest naprawdę przepiękne - powiedziała przed galą w rozmowie z POLSAT.PL. Gratulujemy!

Festiwal Piękna 2018 od piątku 7 grudnia do niedzieli 9 grudnia w Krynicy Zdroju.

Finał Miss Polski 2018 w niedzielę 9 grudnia o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.
Wybory Mister Supranational 2018 zostaną wyemitowane 16 grudnia o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
Finalistki Miss Supranational 2018 nagrały teledysk!
Oto finalistki Miss Polski 2018. Która najładniejsza?
Finalistki Miss Polski 2018 w kostiumach kąpielowych
Magdalena Bieńkowska: Nawet nie marzyłam, że zostanę miss
Jakub Kucner: Liczy się pomysł na siebie i na tytuł
Krzysztof Ibisz: Wygrywa ten, kto ma to coś i błysk w oku
„Festiwal Piękna 2018”: Finał Miss Polski 2018
Mister Supranational 2018: Emisja 16 grudnia w Polsacie

Komentarze
© Polsat 2020