2018-12-02

Krzysztof Ibisz: Wygrywa ten, kto ma to coś i błysk w oku

0

Prowadzący „Festiwal Piękna 2018” w rozmowie specjalnie dla POLSAT.PL. Krzysztof Ibisz opowiedział, co poza pięknem zewnętrznym jest kluczowe u kandydatek na Miss i kandydatów na Mistera. Czy skromność jest pożądana? Jakie walory warto wyeksponować? I kogo inspirują uczestnicy konkursu?

- Polsat po raz kolejny organizuje „Festiwal Piękna”. Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem widzów. Skąd bierze się popularność tego show?
- Rzeczywiście możemy mówić o bardzo dobrej oglądalności takich programów. Co ciekawe, coraz większym zainteresowaniem cieszą się wybory Mistera. W Polsce są one pewną nowością, ale już pierwsza transmisja miała liczną widownię. Okazuje się, że wiele osób chce zobaczyć przystojnych mężczyzn, posłuchać, co mają do powiedzenia, i sprawdzić, jak się prezentują. To bardzo fajne.

- Być może widownia wyborów Mistera to nie tylko panie, lecz także panowie, którzy inspirują się stylem uczestników?
- Oczywiście tak. Pamiętajmy, że dzięki telewizji kandydatów poznajemy bliżej - oglądamy materiały prezentujące uczestników rywalizacji w różnych sytuacjach. Widzimy, jaką mają sylwetkę, jak się ubierają, ćwiczą. Może w przyszłości część młodych widzów sama zechce wystartować w tego rodzaju konkursie.

- Czym powinien charakteryzować się idealny Mister, a czym idealna Miss? Liczy się tylko uroda, czy również osobowość?
- Uroda jest niewątpliwie czynnikiem, który odgrywa ważną rolę. Niemniej osobowość jest równie istotna. Wydaje mi się, że wygrywają dziewczyny, które mają w sobie to coś. Dobrze, jeśli mogą pochwalić się jakimś talentem, mają tak zwany błysk w oku. Określiłbym to jako zbicie szyby między lustrem obiektywu w kamerach a widzem, który siedzi przed telewizorem. Kiedy taka osoba do mnie mówi, to mnie to powinno interesować. Zwycięzca konkursu musi mieć w sobie intensywność, która przykuwa uwagę. To, poza wytężoną pracą, przekłada się na sukces, także w show-biznesie.

- Czy osoba piękna, ale skromna ma szansę na koronę Miss?
- Trzeba to wyważyć. Cenię ludzi, którzy wierzą w siebie. Jednak to nie może być wiara, za którą nic się nie kryje. Z drugiej strony nie pomaga typ skromności w rodzaju „przepraszam za wszystko”. To nie są czasy, kiedy można stosować metodę - „siedź w kąciku, aż cię znajdą”. Trzeba wyjść do ludzi, umieć zaprezentować siebie, być odważnym. Musi być to jednak na miarę tego, co możemy ludziom dać, bo inaczej można się tylko ośmieszyć. Liczy się wyczucie.

Rozmawiał Michał Pogodowski

Festiwal Piękna 2018 od piątku 7 grudnia do niedzieli 9 grudnia w Krynicy Zdroju.

Wybory Miss Supranational 2018 w piątek 7 grudnia o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.
Finał Miss Polski 2018 w niedzielę 9 grudnia o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.
Wybory Mister Supranational 2018 zostaną wyemitowane 16 grudnia o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Festiwal Piękna 2018” od 7 do 9 grudnia. Robi się gorąco!
„Festiwal Piękna 2018”: Finał Miss Polski 2018
Jubileuszowa gala Miss Supranational 2018 w Polsacie
Mister Supranational 2018: Emisja 16 grudnia w Polsacie
Wiemy, kto został najpiękniejszą kobietą świata 2017!
Tytuł Mister Supranational 2017 należy do... Kto wygrał?
Poznaliśmy Miss Polski 2017. Ona jest nową królową!

Komentarze
© Polsat 2020