2017-12-01

Wiemy, kto został najpiękniejszą kobietą świata!

0

Podczas gali finałowej w Krynicy Zdroju wybrano Miss Supranational 2017. W konkursie wystartowało 65 najpiękniejszych kobiet z całego świata. Prestiżowy tytuł, korona oraz nagroda główna - 30 tysięcy dolarów, trafiły do kandydatki z Korei Południowej.

- Dla każdej z uczestniczek to z pewnością jeden z najważniejszych dni, niezwykłe doświadczenie, które może zmienić ich życie - powiedziała na rozpoczęcie uroczystej gali prowadząca Davina Reeves-Ciara, której na scenie towarzyszył Ivan Podrez.

Finałowe emocje miały być zwieńczeniem przygotowań, które od 16 listopada odbywały się w Polsce i na Słowacji. Dziewczyny podczas zgrupowania wzięły udział w oficjalnej sesji do katalogu konkursu, nagrywały wideo wizytówki i wytrwale ćwiczyły układy choreograficzne pod okiem Anny Bubnowskiej.

Miały także czas wolny, który spędzały relaksując się w spa, na basenie i termach, a także bawiąc się na śniegu: zjeżdżały na sankach i lepiły bałwana oraz spacerowały po górach. Wiele z nich po raz pierwszy widziało zimowy krajobraz, zachwalając uroki naszego kraju.

Zobacz gorące fotki finalistek Miss Supranational 2017

1 grudnia efekty ich pracy oceniało jury, w którego składzie znaleźli się m.in. Ewa Minge - ceniona na świecie polska projektantka i jurorka pierwszej edycji show „#Supermodelka Plus Size”, Srinidhi Ramesh Shetty - Miss Supranational 2016, Diego Garcy - Mister Supranational 2016, tancerz i choreograf Tomasz Barański, taneczne małżeństwo Jan Kliment i Lenka Klimentova, a także Robert Czepiel - dyrektor generalny Jubiler Schubert oraz Gerhard Parzutka von Lipiński - prezes Nowej Sceny, organizator Miss Supranational, Mister Supranational i Miss Polski.

Widzowie podziwiali kandydatki w sześciu odsłonach: w strojach narodowych, kostiumach kąpielowych Self-Collection, białych sukniach wieczorowych, w strojach sportowych Cardio Bunny, sukniach z kolekcji Ewy Minge oraz srebrnych sukniach, które przywiozły z własnych krajów.

Zobacz kandydatki do korony Miss Supranational w bikini

Pierwszą nagrodą przyznaną tego wieczoru było wyróżnienie za Najlepszy Kostium Narodowy (Best National Costume), który otrzymała Miss Panama - Karol Dayana Batista, a szarfę wręczył jej Mister Supranational 2016 - Diego Garcy.

Miss Talent została reprezentantka Portugalii - Priscila Alves, która zademonstrowała wyjątkowy pokaz hula-hop. Konkurencję poprzedziły liczne popisy umiejętności pozostałych uczestniczek: gorącą salsę w duecie z Tomkiem Barańskim zademonstrowała Miss Niemiec, śpiewający tercet stworzyły Miss Rwandy, Miss RPA i Miss Indii, sztukę dance hall przedstawiła Miss Gwadelupy, a stylem jazz dance pochwaliła się Miss Malty.

W trakcie gali nie zabrakło występów gości specjalnych i niespodzianek. Sceną zawładnęli uczestnicy „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”: Tomasz Barański, Jan Kliment i Lenka Klimentova, Michał Gumkowski oraz Żora Korolyov prezentując ogniste „Flamenco”, publiczność zachwyciły pokazy pirotechniczne, a utalentowany 13-letni Adam Kaczmarek zaśpiewał znany hit „Delilah”.

Głównym gościem muzycznym była grupa Sunstroke Project. Mołdawski zespół, zdobywca trzeciego miejsca w Konkursie Eurowizji 2017, wykonał utwór „Hey Mamma”.

Jak przebiegała decydująca o tytule rywalizacja? Najpierw wybrano z uczestniczek top 25, wśród których znalazły się m.in. zwyciężczyni głosowania na stronie internetowej konkursu - Miss Indonezji oraz w social mediach - Miss Wietnamu. Potem wskazano „dziesiątkę”, do której zakwalifikowała się także reprezentująca Polskę Paulina Maziarz - Miss Polski 2016.

Po wyłonieniu najlepszej „piątki” finalistki odpowiadały na pytania, które przygotowali dla nich najprzystojniejsi panowie - uczestnicy sobotniego konkursu Mister Supranational 2017. Emocje rosły z każdą chwilą, aż do ogłoszenia werdyktu.

Oto wyniki wyborów:
IV Wicemiss: Larissa Santiago (Portoryko)
III Wicemiss: Bitaniya Yosef (Etiopia)
II Wicemiss: Bianca Tirsin (Rumunia)
I Wicemiss: Tica Martinez (Kolumbia)
Miss Supranational 2017: Jenny Kim (Korea Południowa)

Koronę triumfatorce przekazała zeszłoroczna zwyciężczyni, Srinidhi Ramesh Shetty z Indii.

Telewizyjne show z udziałem najpiękniejszych kobiet świata było transmitowane przez zagraniczne stacje telewizyjne do ponad 100 krajów.

Trzydniowy „Festiwal Piękna 2017”, a w nim międzynarodowe konkursy Miss Supranational 2017 i Mister Supranational 2017 oraz Miss Polski 2017 od 1 do 3 grudnia. Transmisje w piątek i sobotę o godz. 20:05 oraz w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
Poznaliśmy Miss Polski 2017. Ona jest nową królową!
Tytuł Mister Supranational 2017 należy do... Kto wygrał?

Komentarze
© Polsat 2020