2018-11-27

„Festiwal Piękna 2018”: Finał Miss Polski 2018

0

W niedzielę 9 grudnia po raz 29. została wybrana najpiękniejsza Polka. Która z dwudziestu ośmiu zjawiskowych finalistek założyła w Krynicy Zdroju koronę Miss Polski i zastąpiła Kamilę Świerc? Galę finałową na żywo pokazała Telewizja POLSAT.

Kandydatki do tytułu pochodzą z niemal wszystkich zakątków kraju. Reprezentują Pomorze, Podlasie, Śląsk, Opolszczyznę, Mazowsze, Podkarpacie, Lubelszczyznę, Małopolskę, Ziemię Świętokrzyską, Kujawsko-Pomorską i Warmińsko-Mazurską oraz Polonię brytyjską. Są wśród nich studentki uniwersytetów medycznych, przyrodniczych, uczelni sportowych i technicznych, właścicielki prywatnych biznesów, prezenterki telewizyjne, pielęgniarki, kelnerki, kosmetyczki oraz stewardessy. Niektóre z nich piszą wiersze, opowiadania i teksty piosenek, grają na wiolonczeli czy fortepianie, ale kiedy trzeba potrafią pomóc przy naprawie traktora.

Najmłodsza z finalistek Miss Polski 2018 ma 19 lat, a najstarsza 27 lat. Razem mają ich 613, a do tego 4875 cm, czyli prawie 50 metrów wzrostu. Uprawiają przeróżne sporty, od akrobatyki sportowej i powietrznej, poprzez tenis, pływanie, nurkowanie, siatkówkę, boks, na karate Shotokan kończąc, bo… mamy wicemistrzynię Europy w tej konkurencji! Są instruktorkami jazdy konnej, jogi, w większości tańczą taniec towarzyski, a czasami taniec ludowy. Różnie planują swoją przyszłość. Niektóre marzą o zaprojektowanej przez siebie kolekcji torebek, inne po prostu o szczęśliwej rodzinie. Jedne chcą zrobić doktorat i pracować na uczelni, inne zostać radcami prawnymi, zdobyć uprawnienia tłumacza dyplomatycznego, rzeczoznawcy majątkowego lub licencję pilota, a nawet założyć hodowlę ślimaków.

Podczas wyborów najpiękniejszej Polki finalistki zaprezentowały się w sześciu pokazach. Zobaczyliśmy je w sukienkach Hector&Karger i kolekcji casual od Sugarfree, strojach kąpielowych Self Collection, kostiumach glamour od Tomaotomo oraz w sukniach ślubnych i wieczorowych Violi Piekut.

Gwiazdą wieczoru była Margaret. Na scenie wystąpili również Electric Girls, Mateusz Łopaciuk - zwycięzca „Śpiewajmy razem. All Together Now”, triumfatorzy ostatnich edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” Mateusz Ziółko i Filip Lato oraz Riya Sokół, autorka utworu ze ścieżki dźwiękowej hitu Polsatu „Przyjaciółki”.

Reżyserem gali finałowej Miss Polski 2018 już po raz dziesiąty był Szymon Łosiewicz, a choreografię przygotowała Anna Bubnowska. Galę finałową Miss Polski 2018 poprowadzili Krzysztof Ibisz, Paulina Sykut-Jeżyna i Maciej Rock. W jury konkursu zobaczyliśmy, m.in. Miss Polski 2017 Kamilę Świerc, projektantów Violę Piekut i Tomasza Olejniczaka.

Finalistki Miss Polski mają już za sobą pierwsze zgrupowanie. Spędziły trzy pracowite dni w hotelu Mercure Racławice Dosłońce Conference&Spa. Uczestniczyły w sesjach zdjęciowych i realizacji wizytówek do materiałów telewizyjnych. W nielicznych wolnych chwilach zwiedzały Małopolskę. Zjadły pstrąga w Ojcowskim Parku Narodowym, były też w Krynicy Zdroju, aby odwiedzić Norberta Gumolę, 12-letniego bohatera, który dzielnie walczy z nowotworem. Wsparły zbiórkę pieniędzy na jego leczenie, dzięki której Norbert rozpoczął już kurację przeciwciałami.

Finalistki Miss Polski wspierają potrzebującego 12-latka

Na początku grudnia kandydatki do korony Miss Polski 2018 ponownie spotkały się w Racławicach. Tam odbyły się próby układów choreograficznych i przymiarki kolekcji, w których zaprezentowały się na scenie.

Korona oczywiście jest tylko jedna i to przede wszystkim o nią walczyły finalistki, ale nagrodami w konkursie Miss Polski są też czek na 50 tysięcy złotych, biżuteria od Jubiler Schubert, kolekcje od Tomaotomo i Violi Piekut, a także roczna opieka w klinice RosaMed. Pozostałe finalistki otrzymają kostiumy kąpielowe, kolekcje odzieżowe, zestawy kosmetyków, upominki od Don Caruso i pierścienie od Jubiler Schubert, który w tym roku obchodzi jubileusz 10-lecia przygody z konkursem.

Poza Miss Polski 2018 i czterema Wicemiss, na scenie w Krynicy Zdroju poznaliśmy także Miss Widzów Polsatu, Miss Mediów Społecznościowych, Miss Foto, Miss Polski Wirtualnej Polski i Miss Internetu.

Finał Miss Polski 2018 odbył w niedzielę 9 grudnia i był emitowany od godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Festiwal Piękna 2018 odbywał się od piątku 7 grudnia do niedzieli 9 grudnia w Krynicy Zdroju.

Zobacz także:
Jubileuszowa gala Miss Supranational 2018 w Polsacie
Mister Supranational 2018: Emisja 16 grudnia w Polsacie
Wiemy, kto został najpiękniejszą kobietą świata 2017!
Tytuł Mister Supranational 2017 należy do... Kto wygrał?
Poznaliśmy Miss Polski 2017. Ona jest nową królową!

Komentarze
© Polsat 2021