2018-12-03

Jakub Kucner: Liczy się pomysł na siebie i na tytuł

0

Kandydat na Mistera Supranational 2018 specjalnie dla POLSAT.PL. Na czym polega fenomen „Festiwalu Piękna”? Co jest kluczowe dla jurorów konkursu? Ważniejsza jest uroda czy osobowość? Czy uczestnicy ze sobą rywalizują? O prestiżowym międzynarodowym konkursie piękności opowiada Jakub Kucner, Mister Polski 2017.

- Co ma największe znaczenie dla miss lub mistera?
- Odkąd zostałem Misterem Polski, staram się, aby ten tytuł niósł za sobą nie tylko urodę. Za nią musi iść coś więcej, choć oczywiście miss powinna być piękna, a mister przystojny.

- Na co zwracają uwagę jurorzy?
Bardzo się cieszę z faktu, że na konkursach międzynarodowych nie ocenia się już tylko wyglądu kandydata lub kandydatki. Liczy się to, co robi w swoim kraju, jakie ma pomysły na tytuł. Ważne jest to, co chce zrobić, aby świat stał się choć trochę lepszy. Nie wystarczy wyjść na scenę i powiedzieć „chcę, aby był pokój na Ziemi” czy „kocham zwierzęta”. Pomysł na siebie i zamysł, jak dobrze wykorzystać przyznany tytuł, są sprawdzane. Liczy się to, co się chce osiągnąć.

- Skąd fenomen popularności takich imprez jak „Festiwal Piękna”?
- Kiedy byłem w Tajlandii na konkursie międzynarodowym, to tam miss i misterzy otaczani są nieomal kultem. To samo ma miejsce w krajach Ameryki Południowej czy w Indiach. Odnoszę wrażenie, że to powoli dociera także do Europy. Od pewnego czasu coraz bardziej interesujemy się takimi konkursami, ale podkreślam - nie tylko dlatego, że trzeba na nich pięknie wyglądać.

- Czy wśród obecnych na tegorocznych wyborach Miss Supranational ma pan swoje faworytki?
- Oczywiście trzymam kciuki za naszą rodaczkę Magdę Bieńkowską. Chcę zaznaczyć, że wśród mężczyzn jest wielu poważnych kandydatów do tytułu. Część osób podkreśla, że w tym roku jest najwyższy poziom. Przede mną wyzwanie, aby zająć dobre miejsce w tej rywalizacji. Będzie ciężko, ale to jest naprawdę fajna zabawa.

- Czy między mężczyznami podczas tego konkursu jest rywalizacja?
- Oczywiście jesteśmy facetami i w jakimś momencie wydziela się testosteron, na przykład w konkurencjach, w których jest punktacja, każdy chce wypaść jak najlepiej. Wszyscy są jednak nastawieni do siebie przyjaźnie.

- Kiedyś funkcjonowały wyłącznie wybory miss. Obecnie coraz częściej w wyścigu o tytuł startują także panowie. Z czego to wynika?
- Myślę, że świat się zmienia. Mężczyźni coraz bardziej o siebie dbają. To bardzo dobrze, że coraz większą uwagę zwracamy na swoją sylwetkę, na rozwój. Dzięki temu są takie konkursy.

Rozmawiał Michał Pogodowski

Festiwal Piękna 2018 od piątku 7 grudnia do niedzieli 9 grudnia w Krynicy Zdroju.

Wybory Miss Supranational 2018 w piątek 7 grudnia o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.
Finał Miss Polski 2018 w niedzielę 9 grudnia o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.
Wybory Mister Supranational 2018 zostaną wyemitowane 16 grudnia o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
Krzysztof Ibisz: Wygrywa ten, kto ma to coś i błysk w oku
„Festiwal Piękna 2018” od 7 do 9 grudnia. Robi się gorąco!
„Festiwal Piękna 2018”: Finał Miss Polski 2018
Jubileuszowa gala Miss Supranational 2018 w Polsacie
Mister Supranational 2018: Emisja 16 grudnia w Polsacie
Wiemy, kto został najpiękniejszą kobietą świata 2017!
Tytuł Mister Supranational 2017 należy do... Kto wygrał?
Poznaliśmy Miss Polski 2017. Ona jest nową królową!

Komentarze
© Polsat 2020