2022-12-24

Sylwestrowa Moc Przebojów 2022: Kosmiczna scena i stroje!

Wydarzenie w Parku Śląskim z wyjątkową scenografią i kreacjami prowadzących. Sylwestrowa Moc Przebojów jako niezwykła podróż kosmiczna w nowy 2023 rok w imponującej otoczce. 8 grudnia rozpoczęła się budowa specjalnej sceny, natomiast gospodarze wieczoru już przymierzali nietypowe stroje. Zobacz cały koncert Sylwestrowa Moc Przebojów 2022.

Do Parku Śląskiego w podróż
31 grudnia 2022 roku sylwestrowy koncert w zaskakującej scenografii przypominającej gigantyczny statek kosmiczny! Nad wysoką na 20 metrów sceną od 8 grudnia pracuje prawie dwudziestoosobowy zespół montażystów scenografii, już teraz robi ogromne wrażenie! Scena stoi na Polach Marsowych przed stadionem na asfalcie, nie zostały uszkodzone żadne trawniki ani drzewa. Zbudowana jest z modułów konstrukcyjnych, które będzie można ponownie wykorzystać przy tworzeniu kolejnych scenografii.

Wymagający pomysł
Za kosmiczną scenografię odpowiada Michał Białousz, który współpracuje z Polsatem od wielu lat. - Moje rozmyślania krążyły wokół czasu, podróży w czasie, wielkich prędkości. Stąd wziął się statek kosmiczny - może my się gdzieś wybieramy, a może ktoś przylatuje do nas? Lubię proste formy, bo forma im prostsza, tym łatwiej się z nią zaprzyjaźnić. Dynamicznie przetworzone koło to mój ulubiony motyw - figura, która stwarza wiele możliwości dla grafiki, świateł, multimediów, odpowiednio ujęta dobrze się fotografuje. Duża część prac jest już wykonana, konstrukcja stoi, pozostało wykańczanie i programowanie - podkreśla. Do wykonania elementów tej scenografii użyto prawie 8500 metrów bieżących stali. Wykorzystano także prawie 3000 metrów bieżących tkanin scenograficznych. Na oprawę wizualną sceny składa się ponad 500 m2 ekranów diodowych. Do oświetlenia użyto 1500 urządzeń oświetleniowych i 20 kilometrów kabli.

Prowadzący nie mają lekko
Równie kosmiczne są stroje prowadzących, którymi są: Paulina Sykut-Jeżyna, Krzysztof Ibisz, Marcelina Zawadzka, Adam Zdrójkowski i Agnieszka Kołodziejska. Na planie intro do koncertu prowadzący zamiast w sylwestrowych cekinowych kreacjach pojawili się w strojach…kosmonautów! - Stroje są odtwarzane 1:1 jak prawdziwy strój kosmonauty. Strój jest robiony na zamówienie, a na jego wykonanie trzeba czekać około cztery miesiące. Naszym prezenterom nie było łatwo, bo waga takiego kostiumu to około siedem kilogramów! Trudno znaleźć taki kostium, ale jest w Polsce jedna firma, która dysponuje takim sprzętem... niełatwo się do nich dostać, ale czego się nie zrobi dla takiego projektu - mówi stylistka Martyna Łach.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Adam Zdrójkowski (@adam_zdrojkowski)

Zabawa z plejadą gwiazd
Podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów razem z Polsatem Nowy Rok 2023 powitają największe muzyczne gwiazdy. Wśród nich Beata Kozidrak i Bajm, Doda, Cleo, Maryla Rodowicz, Ralph Kaminski, Dawid Kwiatkowski, Grzegorz Hyży, Michał Wiśniewski, Lady Pank, LemON, Enej, bryska, Feel i Ania Dąbrowska.

Sylwestrowa Moc Przebojów 2022 - zobacz koncert:

Na Sylwestrową Moc Przebojów 2022 zaprosili Telewizja POLSAT i Województwo Śląskie. Współorganizatorami byli Park Śląski, Stadion Śląski, a patronami medialnymi Radio Zet i Interia.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat