2022-12-23

Grzegorz Hyży o Sylwestrowej Mocy Przebojów 2022

Popularny artysta o występie na scenie w Parku Śląskim. Co przygotował na ten szczególny wieczór? Czego życzy widzom stacji? W rozmowie z POLSAT.PL Grzegorz Hyży podsumowuje również 2022 rok i zdradza swoje muzyczne plany na przyszłość. Jakich nowości można spodziewać się w dyskografii wokalisty? Zobacz cały koncert Sylwestrowa Moc Przebojów 2022.

- Jak podsumowuje pan 2022 rok w swojej karierze?
- Był czasem powrotu do muzycznej normalności. Po prawie dwóch latach obostrzeń i ograniczeń pandemicznych, w końcu mogliśmy wrócić do koncertowych spotkań z ludźmi czy pracy w studiu. Ta energia płynąca z występów na żywo jest niezwykle ważna.

- Które wydarzenia, koncerty czy premiery zapamiętał pan z tego okresu najmocniej?
- Na pewno swoje pierwsze koncerty po powrocie do grania. W końcu mogliśmy wrócić do tego, co kochamy robić. Kontakt z publicznością po tak długiej przerwie to niezapomniane emocje i wielka radość.

- Co przygotował pan na występ podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów?
- Jeden z moich największych singli oraz interpretację hitu lat osiemdziesiątych z repertuaru kultowego zespołu Eurythmics.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Grzegorz Hyży (@grzegorzhyzy)

- Czy podczas sylwestrowych występów jest szansa na chwilę zabawy, na przykład na backstage'u z innymi artystami? Takie koncerty to dobry moment na wymianę doświadczeń i kontaktów?
- Niezależnie od miejsca i czasu, w którym gramy, zawsze podchodzę do występu z pełnym profesjonalizmem. Najważniejsze jest skupienie i pełne przygotowanie. Ale po każdym koncercie znajdzie się też moment na rozmowy z fanami, innymi artystami i ludźmi, którzy tworzą te wydarzenia od strony technicznej i logistycznej.

- Czy ma pan postanowienia noworoczne i jak wygląda ich realizacja po pierwszym stycznia?
- Nie mam i raczej mieć nie będę. Nigdy nie byłem typem osoby, dla której koniec roku stanowił bodziec do zmiany. Należę do ludzi, którzy stawiają sobie mniejsze i większe cele, a następnie konsekwentnie realizują je przez cały rok. Lubię wyzwania i dążenie do ich realizacji.

- Jakie plany zawodowe na 2023 rok? Przy okazji Earth Festival rozmawialiśmy o pracy nad płytą. Na jakim jest etapie?
- Zostały już tylko ostatnie szlify. Mam nadzieje, że będę mógł podzielić się z fanami kolejnym albumem w pierwszej połowie 2023 roku. Plany zawodowe są oczywiście ściśle związane z promocją albumu.

- Czego życzy pan widzom Telewizji POLSAT na 2023 rok?
- Przede wszystkim zdrowia, spokoju i bezpieczeństwa, bo ostatnie lata przypomniały nam, że to wartości, bez których wszystko inne nie ma znaczenia. Widzom Polsatu życzę także, żeby 2023 rok przyniósł im to, czego pragną. Bez względu na to, jaką definicję ma dla nich szczęście i spełnienie.

Rozmawiała Julia Borowczyk

Sylwestrowa Moc Przebojów 2022 - zobacz koncert:

Na Sylwestrową Moc Przebojów 2022 zaprosili Telewizja POLSAT i Województwo Śląskie. Współorganizatorami byli Park Śląski, Stadion Śląski, a patronami medialnymi Radio Zet i Interia.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat