2018-10-06

Niesamowity Joe Cocker! Druga wygrana Adriany Kalskiej

Aktorka znów najlepsza w odcinku „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Kolejna męska rola przyniosła jej sukces. Na początku dziesiątej edycji był to Calton Coffie z Inner Circle, a tym razem Joe Cocker w przeboju „Unchain My Heart”. Na scenie pojawili się także: Dawid Podsiadło, Paul McCartney, Katy Perry, Katarzyna Nosowska, Alizée, Cardi B i Lenny Kravitz.

Jesteśmy na półmetku muzycznej rywalizacji. Fani programu liczą punkty swoich faworytów, ale wciąż nie wiadomo kto zaśpiewa w finale jubileuszowego sezonu. Walka o cztery czołowe miejsca trwa.

Piąty odcinek w spektakularny sposób otworzyli prowadzący Maciej Dowbor i Piotr Gąsowski, wykonując hit „Sun of Jamaica” zespołu Goombay Dance Band i ze śpiewem na ustach przedstawiając skład jurorski.

Co na początek? „Małomiasteczkowy” hit Dawida Podsiadło. - Melodia ograna, cały czas w radio, nawet słów nie trzeba się uczyć - żartował przed występem Maciej Dowbor. - Tu cię zaskoczę. Jak zobaczyłem tekst, po prostu byłem w szoku - zareagował Rafał Szatan, który wylosował polskiego artystę. Czy jego obawy były słuszne? Już sama charakteryzacja wywarła piorunujące wrażenie, a szczególnie dobrze znany wąsik.

Jak jurorzy ocenili wokalne popisy? - Barwowo tak wspaniale trafiłeś tego Dawida, że aż mnie przeszedł dreszcz. Było wspaniale! Gratuluję! - komplementowała aktora Małgorzata Walewska. - Byłeś królem tej sceny absolutnie i bezdyskusyjnie - dodał Kacper Kuszewski. - Nie pozostaje mi nic innego, jak zacytować fragment tej piosenki: „Płyną ze wzruszenia łezki” - podsumowała Katarzyna Skrzynecka.

Paul McCartney to postać, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Honorata Skarbek miała wcielić się w jednego z liderów The Beatles i zabrać widzów w muzyczną podróż do 1965 roku, gdy wykonywali utwór „Michelle”. - Muszę być znowu facetem i zmienić swój głos - stwierdziła, podkreślając, że dodatkowo musi stać w miejscu i grać na gitarze. Trudne zadanie nie przeraziło jednak artystki, która w liverpoolskim stylu wkroczyła na scenę programu.

- Wygląda znakomicie - stwierdziła Małgorzata Walewska. W czarnym garniturze prezentowała się nienagannie. A jak zaśpiewała? - Zabrakło mi żaru, fascynacji, tęsknoty za tą Michelle i gdybyś to dodała, byłaby kompletna kreacja - wypunktował Kacper Kuszewski. - Wycisnęłaś z tego brzmienia wszystko to, co swoimi kobiecymi strunami głosowymi byłaś w stanie zrobić - doceniła wysiłek Katarzyna Skrzynecka. - Stworzyłaś nastrój - dodała Małgorzata Walewska.

- On za życia stał się legendą - tak Ada Kalska przedstawiła wylosowanego artystę. Oto Joe Cocker i jego wielki przebój „Unchain My Heart”. - Jest autentyczny, zna swoją wartość i ma w sobie dumę - opisała Brytyjczyka. Czy udało jej się dotknąć ideału? Na to wygląda, bo całe jury wstało zza stołu, a brawom nie było końca. - Do tej pory nie mogę uwierzyć, że to ty! - chwalił Paweł Królikowski, oceniając głos jako „dźwięk zardzewiałej piły metalowej”. - Przepiękny brak dykcji, urywane słowa w połowie. Naprawdę bardzo dzielnie - wskazała Małgorzata Walewska. - Coś pięknego i nieprawdopodobnego. Dusza Cockera w tej piosence. Brawo! - wtórowała Katarzyna Skrzynecka. - To są czary. W tym głosie była złość i rozpacz - przyznał wzruszony Kacper Kuszewski.

Michalina Sosna wylosowała piosenkę „Hot N Cold” i postać Katy Perry. - Niejednemu mężczyźnie zdarzyło się uciec sprzed ołtarza - anonsował występ prowadzący Piotr Gąsowski, nawiązując do teledysku, a potem wystąpił na scenie w roli... księdza.

Uczestniczka natomiast zwracała uwagę, że śpiewając ten utwór, cały czas trzeba być w ruchu. Czy udało jej się wszystko umiejętnie połączyć? - Masz taką swobodę na tej scenie. Mam wrażenie, że sprawia ci to frajdę, takie dynamiczne, pełne ruchu kawałki. Dzięki temu my też mamy frajdę oglądając to, bo nie widzę ani cienia lęku - opisał wrażenia Kacper Kuszewski. - Znakomity show. Masz wdzięk i urok - przyznała Małgorzata Walewska. - Na początku zaśpiewałaś dużo mocniej i śmielej, niż to co było w oryginale - zauważyła Katarzyna Skrzynecka. - Nie mam żadnego niedosytu, jeśli chodzi o twój występ. Rośnie mój apetyt - podsumował Paweł Królikowski.

- To będzie list, że hej! - powiedział Piotr Gąsowski, odnosząc się do kolejnego utworu i wykonawcy. Słowa gospodarza programu trafiły w sedno, bowiem Marek Molak przygotował „List” z repertuaru grupy Hey. - To będzie dla mnie trudne zadanie, bo nie najlepiej radzę sobie z kobietami. Katarzyna Nosowska to bardzo mocna figura na szachownicy polskiego rynku muzycznego - zaznaczył uczestnik. Czy udało mu się przekazać duży ładunek emocjonalny, który jego zdaniem nosi w sobie polska artystka?

- Wszystkie detale zewnętrze i w głosie były. Nie do końca mi się to skleiło w tę Kasię, ale to było hipnotyzujące i byłem zapatrzony w ciebie jak w jakieś zjawisko. Zaczarowałeś - ocenił występ Kacper Kuszewski. - Masz wielką osobowość jako artysta i widzę, że masz osobisty stosunek do tego tekstu - dostrzegła Małgorzata Walewska. - To pewnie nie była Nosowska, ale to był Molak w dobrej formie - akcentował Paweł Królikowski.

Katarzyna Maciąg zamieniona w lolitkę! Aktorka stała się francuską gwiazdą Alizée w jej największym przeboju „Moi… Lolita”. - To bardzo sympatyczny hit - przyznała Kasia, która z wykształcenia jest… germanistką. Jak zdradziła, tekstu po francusku uczyła się na pamięć, fonetycznie. - To piosenka sensualno-radosna, a zwrotki są erotyczne - wskazała aktorka.

Na scenie prezentowała się uwodzicielsko i czarująco. Czy to wystarczyło, aby przekonać do siebie jurorów? - Pięknie zaśpiewałaś, ale strasznie byłaś zestresowana. Zupełnie niepotrzebnie. To trochę było widać w ruchu. Twój uśmiech był magnetyzujący - podsumowała Małgorzata Walewska. - Bardzo czyściutko! - chwaliła Katarzyna Skrzynecka. - Zaimponowałaś mi - zaznaczył Kacper Kuszewski. - Masz w sobie dużo ciepła i sympatii - ocenił Paweł Królikowski.

- Zaczynała od narkotyków i striptizu, a stała się gwiazdą rapu - w ten elektryzujący sposób zapowiedział kolejny występ Piotr Gąsowski. „Boogie” przeobraził się w Cardi B w utworze pod intrygującym tytułem „I Like It”. - Ona wychowała się na Bronxie i ma w sobie gangstera - opisał artystkę muzyk disco polo, który po raz pierwszy w programie wylosował kobietę.

Charakteryzacja była perfekcyjna, a sam muzyk dwoił się i troił, aby zbliżyć się do oryginału. Kogo zachwycił i uwiódł? - Kostium robi człowieka, ale poziom trudności był mega wysoki - zaznaczył Kacper Kuszewski. - Dostrzegłem w twoim występie, że mam do czynienia ze świadomym, wykształconym, inteligentnym i wrażliwym muzykiem, który wie, co robić z tekstem, który umie panować nad stylem - powiedział Paweł Królikowski. - Było w tym dużo kobiecego wdzięku, ale jeszcze by się prosiło o więcej wyuzdanego i drapieżnego seksapilu - przyznała Katarzyna Skrzynecka.

Jako ostatni na scenie pojawił się Mateusz Ziółko. Wokalista przeistoczył się w Lenny’ego Kravitza i zaśpiewał „American Woman”. Piosenka jest coverem, a oryginał nagrał kanadyjski zespół The Guess Who w 1970 roku. - Fajna sprawa, bo Lenny ma jednak w sobie ten rockowy luz - cieszył się uczestnik przed występem w rozmowie z Maciejem Dowborem. - Najpierw cudowny Wodecki, a teraz najprzystojniejszy krawiec świata - żartowali. Ile serc podbił tym wykonaniem?

- To był bezwzględnie najlepszy Lenny Kravitz jaki się tu kiedykolwiek pojawił. Po prostu rewelacyjny! - podsumowała Katarzyna Skrzynecka. - Serdecznie gratuluję, znakomity występ - gratulował Kacper Kuszewski. - Widać, że wirtuoz bierze się za tę robotę. Doceniam! - podsumował Paweł Królikowski.

Po głosowaniu jurorów prowadziła Adriana Kalska. Na drugim miejscu znalazł się Rafał Szatan. Uczestnicy zdecydowali, że zwyciężczynią odcinka została Adriana Kalska. Czek na 10 tysięcy złotych przekazała Fundacji Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak z Brzozowa.

Zobacz finałowy występ:

W szóstym odcinku pojawią się:
Honorata Skarbek - Pink
Marek Molak - Popek
Kasia Maciąg - Wanda Kwietniewska (Wanda i Banda)
Michalina Sosna - Donna Summer
Mateusz Ziółko - Grzegorz Markowski (Perfect)
„Boogie” - Chris Martin (Coldplay)
Rafał Szatan - Sade
Adriana Kalska - Rita Ora

Oglądaj w IPLA.TV: „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” - sezon 10, odcinek 5

Twoja Twarz Brzmi Znajomo w sobotę o godz. 22:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo

Zobacz także:
Wielkie emocje i łzy na scenie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”
„Twoja Twarz Brzmi Znajomo”: Rafał Szatan jako Julio Iglesias
Rafał Szatan najlepszy! Zaśpiewał jak Tanita Tikaram
Tak Adriana Kalska robi reggae! Sukces prosto z Jamajki
„Boogie”: Noszenie szpilek to dla mnie wyzwanie
Katarzyna Maciąg: To mądry i uczciwy program
Filip Lato radzi uczestnikom „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”
Honorata Skarbek najbardziej lubi radykalne zmiany
Mateusz Ziółko: Żaden program nie stawia tak trudnych wyzwań