2018-08-09

Honorata Skarbek najbardziej lubi radykalne zmiany

Uczestniczka „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” specjalnie dla POLSAT.PL. W jubileuszowej 10. edycji muzycznego show wystąpi artystka, która wylansowała takie przeboje jak „La La Love”, „Naga” czy „Na koniec świata”. Piosenkarka wyjawiła, jakie są jej nadzieje, oczekiwania i obawy związane z programem.

- Dlaczego zdecydowała się pani wziąć udział w show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”?
- Uwielbiam wyzwania! Tym właśnie jest dla mnie ten program. Kilkukrotnie dostawałam propozycję wzięcia w nim udziału, ale zależało mi, aby najpierw zakończyć pracę nad moją czwartą płytą - „SUNSET” - i dać ludziom nową muzykę, aby móc później skupić się na kolejnym projekcie. Od początku podobała mi się koncepcja tego show, a konkretnie fakt, że wygrana z każdego odcinka przekazywana jest na cele charytatywne. Dzięki temu mogę nieść za swoją popularnością coś wartościowego.

 

Długie czy krótkie ? 🤔 #hair

Post udostępniony przez Honorata Skarbek (@honkabiedronka)

- Charakteryzacja, choreografia, przygotowanie głosowe - to składowe występu w programie. Które z nich są najciekawsze?
- Wszystko zależy od tego, w jaką postać się wcielam. Raz jest tak, że to właśnie choreografia jest jednym z bazowych czynników, a w innych przypadkach trzeba się skupić na charakteryzacji, aby idealnie odwzorować postać, którą się stanę. Przygotowanie głosowe jest dla mnie najcenniejszym elementem, bo mogę się kształcić i uczyć czegoś nowego w dziedzinie, którą zajmuję się na co dzień.

- Czy przeistoczyć się na scenie w mężczyznę to będzie dla pani duże wyzwanie?
- Z pewnością! Myślę, że dla każdego wcielenie się w osobę płci przeciwnej jest nie lada wyzwaniem. Kobiety muszą ukryć swoją subtelność, a mężczyźni poskromić męskość. Istotna jest również zmiana barwy głosu z kobiecej na męską i odwrotnie, co jest bardzo wymagającym zadaniem, często bardzo trudnym do zrealizowania.

- Jeśli byłaby taka możliwość, to w którą z gwiazd światowej sceny muzycznej najbardziej chciałaby się pani wcielić?
- Najciekawsze są zmiany radykalne, czyli wcielenie się w osobę, która pod każdym względem różni się ode mnie. Miałam okazję zrobić już kilka takich postaci podczas realizacji odcinków do nowego sezonu programu, ale o tym przekonacie się, śledząc moje nowe wcielenia od września.

- Czy jeśli pojawią się krytyczne uwagi ze strony jury, to będą dla pani problemem?
- Zdecydowanie nie. Przez lata pracy jako wokalistka, a tym samym osoba publiczna prężnie działająca w internecie, oswoiłam się z krytyką i ocenianiem. Jeśli jest to krytyka uzasadniona, z której mogę wyciągnąć wnioski, aby coś w sobie poprawić, z to chęcią wezmę ją do siebie. Wszelkie uwagi od osób zasiadających w jury będą dla mnie cenne, tym bardziej, że są to osoby, które bardzo długo obracają się w branży rozrywkowej, a co za tym idzie - są moim zdaniem rzetelne.

- Czy ma pani wybraną organizację lub osobę, na rzecz której przeznaczać będzie ewentualne nagrody za wygrane odcinki?
- Tak, każdy z uczestników wybrał kilka organizacji, na rzecz których zostanie przeznaczona wygrana z każdego odcinka w wysokości 10 000 tys złotych. Uważam, że jest to wspaniały pomysł, że możemy swoją nagrodę przeznaczać na cele charytatywne. Na mojej liście znajdują się fundacje wspierające dzieci z chorobą nowotworową, pomagające zwierzętom oraz nagłaśniające równość, tolerancję i akceptację.

Rozmawiał Michał Pogodowski

Oglądaj w IPLA.TV: „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”

Dziesiąty sezon „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” jesienią w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo

Zobacz także:
Mateusz Ziółko: Żaden program nie stawia tak trudnych wyzwań
„Twoja Twarz Brzmi Znajomo”: Spróbuj ich rozpoznać!
Barbara Kurdej-Szatan: To program idealny dla niego
Honorata Skarbek: Jestem podekscytowana i przerażona
Katarzyna Skrzynecka zdradza swój sekretny plan!
Pierwsze spotkanie ekipy „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”
Oto uczestnicy 10. edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”
Filip Lato najlepszy! „Stairway to Heaven” prosto do zwycięstwa
Filip Lato: Mogę się przyznać, że miałem kryzys
„Sen o Warszawie” Filipa Lato bije rekordy oglądalności