2024-05-21

Sopot pełen gwiazd! Także tych, które zaczynały w Polsacie

Drugiego dnia Polsat Hit Festiwal 2024 sentymentalna podróż w przeszłość. Nie zabraknie gwiazd, które swoją przygodę ze sceną rozpoczęły w Polsacie. Oprócz nich, na deskach Opery Leśnej w Sopocie wystąpią m.in. Doda, Smolasty, Blanka, Margaret, Lanberry&Tribbs, Dawid Kwiatkowski czy Roxie Węgiel. Oglądaj na żywo w piątek 24 maja i sobotę 25 maja w Polsacie.

Debiutowali w Polsacie

Drugi dzień koncertu należy do artystów, którzy zadebiutowali w Polsacie. Wśród nich m.in. Krzysztof Zalewski, który w 2002 roku wziął udział w drugiej edycji programu „Idol”. Laureat wykonywał wówczas muzykę z pogranicza rocka i heavy metalu. Jego debiutancki album studyjny pt. „Pistolet” wydany 1 marca 2004 dotarł do 7. miejsca Oficjalnej Listy Sprzedaży.

W 2002 roku w programie rozrywkowym Polsatu obok Krzysztofa Zalewskiego zobaczyć można było również Anię Dąbrowską. Laureatka dziewięciu Fryderyków, polska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka przychylność publiczności uzyskała, wydając debiutancki album „Samotność po zmierzchu” w 2004 roku.

Wspominając gwiazdy Polsatu nie można pominąć zespołu Enej, który 13 lat temu wziął udział w programie „Must be the Music. Tylko muzyka”. Kontakt ze sceną i publicznością już wtedy nie był im obcy, jednak to właśnie telefon z Polsatu, po precastingu otworzył im drzwi do medialnej kariery. Ostatecznie zespół dostał się do finału programu, w którym zajął pierwsze miejsce. Ich utwór „Radio Hello” stał się hitem zarówno polskich jak i ukraińskich rozgłośni radiowych.

Kto poprowadzi Polsat Hit Festiwal 2024?

Sukces festiwalu to przede wszystkim goście, nie tylko ci zgromadzeni przed sceną, ale również i przed telewizorami, znakomita muzyka i dobra zabawa, której nie ma bez odpowiednich prowadzących. W tym roku Polsat Hit Festiwal ponownie poprowadzi Paulina Sykut-Jeżyna. Znana dziennikarka i prezenterka telewizyjna swoją przygodę z Polsatem rozpoczęła w 2003 roku, występując w drugiej edycji muzycznego talent show „Idol”. Następnie w latach 2003-2012 na kanale TV4 była gospodynią programu „Muzyczne listy”. W 2007 roku zaczęła prowadzić pogodę, za co w 2019 i 2020 roku otrzymała Telekamerę „Teletygodnia” w kategorii „Prezenter pogody”.

Obok niej zobaczymy również Macieja Rocka, który od 2002 roku związany jest z Telewizją Polsat. Prowadzący program „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” swoją przygodę również rozpoczął w Polsacie od programu muzycznego „Idol”. Nie był on jednak uczestnikiem programu, lecz prowadzącym. W 2009 roku współprowadził magazyn motoryzacyjny „Autonomia” na kanale Polsat Play a w 2010 roku talk-show „Dzieciaki nie płaczą” w Polsat Café.

Wraz z Pauliną Sykut-Jeżyna i Maciejem Rockiem deski Opery Leśnej należeć będą również do Macieja Dowbora, który z Telewizją Polsat związany jest od 2005 roku. Dla Polsatu prowadził między innymi takie programy, jak reality show „Granice Strachu”, magazyny rozrywkowe: „Przereklamowani”, „Wysportowani” czy „Światowe rekordy Guinnessa”, a także te o tematyce sportowej „BMW Sauber Pit Lane Park”, „Studio Formuły 1” czy „Redbull AirRace”. Od 2014 roku jest niezmiennie współprowadzącym program „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Telewizja Polsat (@polsatofficial)

Polsat Hit Festiwal 2024: Debiutowali w Polsacie - oglądaj:

Polsat Hit Festiwal 2024 w piątek 24 maja i sobotę 25 maja od godz. 20:00 w Polsacie.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat