2024-05-19

Lanberry: Różnorodność to piękny klucz Polsat Hit Festiwal

Wokalistka o występie w duecie z Tribbsem. Co przygotowują? Lanberry zapowiedziała, czego można się spodziewać po wykonaniu utworu „Dzięki, że jesteś”, który będzie częścią wyjątkowego koncertu „Radiowy Przebój Roku” podczas Polsat Hit Festiwal 2024. Zabrała także głos na temat innych artystów. Transmisja całego wydarzenia prosto z Opery Leśnej w Sopocie w piątek 24 maja i sobotę 25 maja w Polsacie.

Dawka pozytywnej energii
Lanberry zdradziła w wywiadzie z POLSAT.PL, co czeka widzów podczas Polsat Hit Festiwal. W Sopocie razem z Tribbsem zaprezentują utwór „Dzięki, że jesteś”. - To będzie piosenka o wdzięczności, więc spora dawka właśnie wdzięczności, również szaleństwa, szczęścia i takiego optymizmu myślę, że z naszego duetu z Tribbsem będzie bić. Będziemy tym emanować. Wydaje mi się, że będzie mocno muzycznie przede wszystkim, bo postawiliśmy na taki naprawdę szeroki aranż - powiedziała. Singiel, którego premiera odbyła się jesienią 2023 roku, ma na YouTube ponad 38 milionów wyświetleń. Zyskał także status potrójnej platyny.

Tworzyć bez presji
Gwiazda wspominała pracę z producentem nad piosenką, która rozeszła się w nakładzie 150 tysięcy sprzedanych kopii. - Ten utwór powstał bardzo spontanicznie, ale też tak bez wysiłku - wyjaśniła. Czy według Lanberry to właśnie przepis na udaną kooperację i murowany hit? - Im bardziej na luzie wchodzimy do studia z taką intencją, że chcemy robić po prostu muzykę, którą kochamy, to jest to bardzo, bardzo ważna właściwość w dzisiejszych czasach - tłumaczyła. - Zawsze to będzie dla mnie najważniejsza wartość, że muzyka jest na pierwszym miejscu. Niestety, w dzisiejszych czasach mam wrażenie, że monetyzacja i zysk wygrywają z tą miłością do muzyki, nad czym bardzo ubolewam - dodała.

Każdy znajdzie coś dla siebie
Wokalistka, kompozytorka i producentka skomentowała również cały skład występujący na Polsat Hit Festiwal 2024. - Różnorodność to jest piękny klucz. Mamy artystów z różnych zakątków sceny muzycznej. I tych popowych, i tych bardziej alternatywnych. Tych z ogromnym doświadczeniem, i tych z trochę mniejszym. Wspaniała selekcja i wspaniały dobór - chwaliła Lanberry, która ma na swoim koncie m.in. współpracę z Dodą, Roksaną Węgiel, Natalią Zastępą czy Dawidem Kwiatkowski.

  

Polsat Hit Festiwal 2024: Radiowy Przebój Roku - oglądaj:

Polsat Hit Festiwal 2024 w piątek 24 maja i sobotę 25 maja od godz. 20:00 w Polsacie.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat