2024-05-16

Golec uOrkiestra o świętowaniu 25-lecia w Sopocie. Wideo!

Znani bracia Łukasz i Paweł w specjalnej rozmowie o planach na Polsat Hit Festiwal 2024. Golec uOrkiestra świętuje ćwierćwiecze działalności artystycznej. Formacja, która wylansowała takie hity jak „Crazy Is My Life”, „Lornetka” czy „Górą Ty” przygotowuje show, które wprawi widzów w osłupienie. Transmisja imprezy w piątek 24 maja i sobotę 25 maja na żywo w Polsacie.

Praca zespołowa przyniesie efekt „wow”
Podczas wyjątkowego koncertu zatytułowanego „Crazy is my life. Złote 25 lat Golec uOrkiestra” wystąpią między innymi: Kuba Badach, Enej, Gromee, Kamil Bednarek i Piotr Cugowski. Bracia w rozmowie z POLSAT.PL ujawnili szczegóły show. - Golec uOrkiestrę będzie wspierać również Bum Bum Orkestar, jak i reprezentacja górali, którzy będą grali na różnych ciekawych, etnicznych instrumentach. Wirtuozi tychże instrumentów. Pojawią się stare, sprawdzone, kultowe przeboje, ale będą też nowości, z czego się najbardziej cieszę. Absolutnie takie perełeczki, które po raz pierwszy wybrzmią podczas tego jubileuszu - mówił podczas wywiadu Łukasz Golec.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Telewizja Polsat (@polsatofficial)

Początki bez oczekiwań
Jubileusz braci to okazja, by powspominać wydanie debiutanckiego albumu. „Golec uOrkiestra 1” ukazał się w 1999 roku i otrzymał status podwójnie platynowej płyty. Został sprzedany w nakładzie ponad 200 tysięcy egzemplarzy. - Na początku nikt tego nie kalkulował i nie wyobrażał sobie tego nawet w najśmielszych oczekiwaniach, że Golec uOrkiestra będzie przez tyle lat w czołówce polskich artystów - sięgał pamięcią Łukasz. Bracia są niezwykle zadowoleni z przebiegu kariery, a po zespół sięgają to nowe pokolenia. - Słuchacz nam się bardzo odmłodził. Robiliśmy badania. Mamy stuprocentowy przypływ słuchaczy między trzynastym a siedemnastym rokiem życia. Fenonem. „Ściernisco” kochają i mali i duzi - żartował w wywiadzie z POLSAT.PL.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez GOLEC UORKIESTRA (@golecuorkiestra)

Z otwartą głową
Na sukces zespołu Golec uOrkiestra składa się wiele czynników, ale w tym między innymi niestandardowe i nietypowe działania. Formacja odważyła się na przykład na współpracę z raperem Bedoesem, która okazała się hitem. - Na pierwszej płycie słychać u nas fuzję różnych gatunków muzycznych, łączyliśmy różne style: jazz z rock'n'rollem, rap z muzyką popularną, hip-hop z muzyką folkową. To jest u nas słyszalne od pierwszych płyt, więc my się bardzo cieszymy - skomentował chęć do takiego wspólnego działania Paweł. - Muzyka nie ma granic. Tutaj różne fuzje mogą być dokonywane, ogranicza nas tylko wyobraźnia - dopowiedział Łukasz.

Polsat Hit Festiwal 2024: Crazy is my life. Złote 25 lat Golec uOrkiestra - oglądaj:

Polsat Hit Festiwal 2024 w piątek 24 maja i sobotę 25 maja od godz. 20:00 w Polsacie.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat