2024-05-24

Andrzej Piaseczny świętował „trzydziestkę”. Prawie do nieba!

Zobacz relację z koncertu „Chodź, przytul, przebacz” podczas Polsat Hit Festiwal 2024. Andrzej Piaseczny miał okazję podsumować trzy dekady pracy na scenie w legendarnej Operze Leśnej. Podczas wydarzenia zaprezentował między innymi takie hity jak: „Imię deszczu”, „Prawie do nieba” i „Śniadanie do łóżka”. Wydarzenie poprowadził Kuba Badach.

Dyskografia, która budzi podziw
Kuba Badach przywitał publiczność zgromadzoną w Operze Leśnej i widzów przed telewizorami. - Zaczynamy muzyczne święto. Przed Państwem król polskiej muzyki pop! - powiedział. Po tym krótkim i wdzięcznym wprowadzeniu, na scenie pojawił się bohater koncertu. Andrzej Piaseczny, który celebrował 30-lecie działalności artystycznej, zdecydowanie miał z czego wybierać, jeśli chodzi o zaprezentowanie największych hitów. Co na początek? „Prawie do nieba”! 

Hit za hitem
Podczas podsumowania tego etapu kariery nie mogło zabraknąć wideo z materiałami z archiwum. Stare występy, stare wywiady - widzowie zobaczyli przekrój działalności gwiazdy od kulis. Andrzej Piaseczny podpisał również plakat z młodości, na którym miał długie włosy. - Teraz będzie jeszcze mocniej. Ale wieczór! - zachwycał się prowadzący show Kuba Badach. Artysta zaśpiewał dalej takie utwory jak: „Chodź, przytul, przebacz” i „Mocniej”.

Andrzej Piaseczny w oczach kolegi
Co w dalszej części? W Operze Leśnej wybrzmiały takie piosenki jak: „Jeszcze bliżej”, „Niecierpliwi”, „Śniadanie do łóżka” czy „Miłość”. Na scenie pojawił się po raz kolejny Kuba Badach. -  Andrzej jest wielkim miłośnikiem słowa pisanego. Jest erudytą. Gdy pojawia się na backstage'u, ten spokój udziela się wszystkim. Jaki Andrzej jest prywatnie? Tutaj nie mogę zdradzić Państwu szczegółów, ale jest zwolennikiem sportów ekstremalnych - ujawnił prowadzący kontynując humorystyczne opowieści.

Wyjątkowe trio
Na przestrzeni trzech dekad Andrzej Piaseczny współpracował z wieloma artystami, ale podczas jubileuszu postawił na prawdziwych dżentelmenów. Na scenie towarzyszyli mu Kuba Badach i Matt Dusk, żeby zaśpiewać singiel „That's Life”, które trio nagrało wspólnie w 2021 roku. - Może za następne trzydzieści lat będziemy mogli zaśpiewać „My Way”. Wtedy już prawdopodobnie na koniec tej drogi artystycznej - żartował wokalista przed jubileuszem w rozmowie z POLSAT.PL.

Wręczenie statuetki
Jubilat otrzymał wyjątkową nagrodę od Telewizji Polsat. - Tak jak Państwo, kocham Andrzeja - powiedziała członkini Rady Nadzorczej Polsatu Nina Terentiew. Stacja przygotowała wideo z ciepłymi słowami od innych artystów: Justyny Steczkowskiej, Michała Szczygła, Natalii Kukulskiej, Patrycji Markowskiej, Andrzeja Grabowskiego i innych. Na zakończenie wydarzenia Andrzej Piaseczny sięgnął do początków swojej kariery. Hit „Imię deszczu” wylansował jeszcze z grupą Mafia. Gratulujemy dotychczasowych 30 lat na scenie i życzymy jeszcze więcej muzycznych sukcesów w przyszłości!

Polsat Hit Festiwal 2024: Chodź, przytul, przebacz. 30-tka Andrzeja Piasecznego - oglądaj:

Andrzej Piaseczny o jubileuszu w rozmowie z Dawidem Koczurem:

@polsat Andrzej Piaseczny o swoim jubileuszu podczas #PolsatHitFestiwal 🌟 #showbiz ♬ dźwięk oryginalny - polsat

Polsat Hit Festiwal 2024 w piątek 24 maja i sobotę 25 maja od godz. 20:00 w Polsacie.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat