2022-05-13

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo”: Danzel o triumfie dla POLSAT.PL

Zwycięzca skomentował występ decydujący o wygranej i całą szesnastą edycję show. Pierwszy zagraniczny artysta w historii „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” wcielił się w Czesława Niemena i okazał się najlepszy. W rozmowie z POLSAT.PL, przeprowadzonej tuż po zakończeniu finału, Danzel podzielił się refleksjami na temat udziału w rozrywkowym programie Polsatu. Które metamorfozy zapamięta najbardziej?

Oglądaj Twoja Twarz Brzmi Znajomo online na polsatboxgo.pl.

Historyczna wygrana
Już sam udział belgijskiego piosenkarza w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” to historyczny moment, a zdobycie Złotej Twojej Twarzy dodatkowo przypieczętowało tę wyjątkową chwilę. - Kiedy przychodziłem do tego show, nie miałem żadnych oczekiwań - mówi zwycięzca szesnastej edycji. - To szaleństwo! Nie do końca jeszcze to wszystko pojmuję - dodaje zaskoczony Danzel.

Język polski po raz trzeci
Polskie metamorfozy Danzela, czyli Rysiek Riedel z grupy Dżem i Artur Gadowski z zespołu IRA, zostały pozytywnie ocenione przez fanów. Artysta postanowił iść za ciosem i w finale zmierzyć się ponownie z inną naszą legendą, czyli Czesławem Niemenem. - Powiedziałem produkcji, żeby dali mi coś, co będzie prawdziwym wyzwaniem - tłumaczy Danzel. Okazało się, że utwór „Płonie stodoła” sprawił mu nieco trudności. - Dla mnie taka ilość słów i szybkość, z jaką są śpiewane, były szalone. Wymowa dla kogoś, kto nie mówi po polsku również - kontynuuje piosenkarz. Na szczęście, udało się zrealizować zadanie w stu procentach.

Plany związane z Polską
Danzel nie krył radości z wygrania programu, ale ogłosił także, że przed nim kolejne projekty. - Mam zaplanowane wiele koncertów latem w Polsce - zapowiada artysta. - W międzyczasie, kiedy byłem tutaj, pisałem i nagrywałem piosenki z różnymi artystami, więc postaramy się mieć przygotowane wkrótce jakieś premiery - dodaje. Czy będzie to Danzel, którego wszyscy znają z dyskotekowego hitu „Pump It Up”, a może triumfator 16. edycji odsłoni przed nami kolejne oblicze?

Które z przeobrażeń zostaną w pamięci Danzela na dłużej? Co powiedział o podopiecznej Fundacji POLSAT, której przekazał nagrodę pieniężną?

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo” - edycja 16, zobacz odcinek 10, finał:

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo