2022-05-13

Danzel zwycięzcą 16. edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”

Jako Czesław Niemen zdobył nagrodę główną i czek o wartości 100 tysięcy złotych. Złota Twoja Twarz szesnastego sezonu show należy do niego! Pieniądze przekazał dla podopiecznej Fundacji POLSAT. Danzel był najlepszy wśród finalistów „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, którzy zaprezentowali się jako Luciano Pavarotti, Etta James i Whitney Houston. Druga czwórka wystąpiła w niezwykłych duetach.

Oglądaj Twoja Twarz Brzmi Znajomo online na polsatboxgo.pl.

Finaliści na otwarcie
Czwórka najlepszych uczestników, czyli Danzel, Viki Gabor, Ania Rusowicz i Andrzej Kozłowski, pojawili się razem na scenie, żeby jako The Beatles przypomnieć jeden z hitów legendarnego zespołu. Wykonując „Twist and Shout” doskonale odwzorowali klimat lat 60. Świetny start, a to był dopiero początek!

Przeżyjmy to jeszcze raz
Pierwszy do walki o nagrodę główną stanął Andrzej Kozłowski. Aktor, który zadebiutował w programie jako Krzysztof Krawczyk, udowodnił, że jest człowiekiem wielu talentów. - Bałem się czy to, co zrobię nie będzie prześmiewcze - zastanawiał się podczas podsumowania dotychczasowych wcieleń. - Mam do niego wielki szacunek za to, bo to był pierwszy występ i wielka odpowiedzialność - komentował Robert Janowski, zwycięzca 15. edycji show. Następne role uczestnika to m.in. Maryla Rodowicz, Usher i Freddie Mercury. - Mam cały czas ciarki na ciele - Klaudia Halejcio zachwycała się z kolei metamorfozą w Jamesa Blunta i utworem „Goodbye My Lover”.

Niech nikt nie śpi
- Dochodzi do mnie, jak wiele się tutaj nauczyłem i ilu fantastycznych ludzi spotkałem - powiedział Andrzej Kozłowski do Macieja Dowbora przed wejściem do windy. Ale zanim ta przygoda dobiegła końca, zaprezentował się jako Luciano Pavarotti. Utwór, który wykonał na pożegnanie z programem to „Nessun dorma”. - Idę va banque - zadeklarował odważnie. Co na to jurorzy? - Nawet chodzi tak jak on - zauważyła Małgorzata Walewska, gdy zobaczyła mężczyznę na scenie. - Jestem pod wielkim wrażeniem jak wszechstronnym jesteś artystą - dodała potem jurorka. - Byłam wzruszona. To było arcydzieło! - skomentowała Katarzyna Skrzynecka.

Zagraniczna niespodzianka
Nikt nie ma wątpliwości, że Danzel w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” odkrył swoje nowe oblicze. - Nagle widzieliśmy, że ten wokal nie jest wcale taki oczywisty, że on nie tylko śpiewa taką rozrywkową muzę - Agnieszka Hekiert sięgnęła do pierwszej postaci belgijskiego piosenkarza, którym był James Hetfield z zespołu Metallica. Hirek Wrona wspominał natomiast przemianę w Tinę Turner. - Za same nogi dałbym mu już dwójkę - ocenił dziennikarz muzyczny. Uczestnik zaprezentował się również m.in. jako Ryszard Riedel z grupy Dżem, Seal, Lizzo i Artur Gadowski z zespołu IRA. - Widać, że rzeczy niemożliwe załatwia od razu - Staszek Karpiel-Bułecka był pod wrażeniem talentu gwiazdy.

Do trzech razy sztuka?
- Mam nadzieję, że teraz ludzie zapamiętają mnie inaczej niż tylko z piosenki „Pump It Up” - Danzel podsumował swoje przeobrażenia. Finalista nie osiadł na laurach i podszedł do zadania bardzo ambitnie. Na końcową rolę wybrał polską legendę - Czesława Niemena. „Płonie stodoła” to szybki utwór i właśnie tempo było największą trudnością dla artysty. - W porównaniu z tym „Wehikuł czasu” Dżemu to pestka - przyznał. Czy udało się odwzorować oryginał? - Pokazałeś, że jesteś mega wszechstronnym, mega fajnym, przyzwoitym człowiekiem - powiedział Michał Wiśniewski. - To jest zaszczyt ciebie oglądać, cieszyć się twoją charyzmą. Dla mnie twój język polski jest niewiarygodny - oceniła Katarzyna Skrzynecka.

Impreza trwała w najlepsze
Pierwszy z duetów, czyli Karolina Pisarek i Maciej Radel jako Britney Spears i will.i.am. Ta dwójka amerykańskich artystów wylansowała dyskotekowy przebój „Scream & Shout” w 2013 roku. - Świetnie się razem bawiliśmy - ujawniła modelka. - Będę za wami tęsknił - rzucił Maciej Dowbor, a potem zaprosił parę do windy. Ich ostatnia prezentacja przebiegła bez żadnych trudności, a publiczność dała się porwać do zabawy. Świetna robota!

Każdy zasłużył na nagrodę
Jurorzy przygotowali wyjątkową niespodziankę dla Karoliny Pisarek. Modelka otrzymała od Katarzyny Skrzyneckiej aksamitny szlafrok, przypominający gwieździe o zwycięskiej roli Fergie. - Udział w tym programie to nie tylko spełnienie marzeń, ale przede wszystkim udało się zrealizować cel i wesprzeć fundację, z którą pracuję od lat - podsumowała uczestniczka.

Głos warty uwagi
Małgorzata Walewska zadbała z kolei o wyróżnienie dla Macieja Radla. Śpiewaczka operowa wręczyła aktorowi specjalny złoty mikrofon. - Chciałem podziękować wszystkim życzliwym, którzy wysyłali całe mnóstwo pozytywnych fluidów - nie krył wzruszenia. Brawo!

Taka młoda i taka zdolna
Viki Gabor to objawienie tego programu. - Dla niej muzyka to tlen - przyznała mama nastoletniej gwiazdy. Najmłodsza uczestniczka w historii show bawiła widzów w takich rolach jak The Weeknd, Billie Eilish, Michael Jackson, Christina Aguilera, Ava Max i Ariana Grande. - Nie miałam żadnych wątpliwości, że to będzie totalny sztos - Ola Kot sięgnęła pamięcią do zwycięskiej metamorfozy w Rihannę z drugiego odcinka. - Była powalająca - również Kayah zachwyciła się balladą „Stay”.

Nieodżałowana legenda R&B
- Wszystko bardzo szybko minęło i nie wierzę, że to ostatnia winda - komentowała Viki Gabor przed finałowym wcieleniem. Kogo wybrała? Młoda wokalistka postawiła na Whitney Houston i utwór „I Wanna Dance with Somebody (Who Loves Me)” z 1987 roku. Referencją była jedna z wersji koncertowych. - Fajnie, bo będzie też choreografia - dodała uczestniczka. Jak jej poszło? - Zobacz, jaka wyluzowana - rzucił Michał Wiśniewski, gdy dziewczyna stanęła na scenie. - Cieszę się, że zgodziłaś się wziąć udział w tym programie. Dzisiaj wypadło to mega dorosło - dodał po występie. - Byłaś iskiereczką wielkiego talentu, młodości, pięknej nadziei, całego życia przed tobą - podsumowała Katarzyna Skrzynecka.

Na przekór sobie
Ania Rusowicz nie ukrywała, że udział w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” to dla niej wyjście ze strefy komfortu. - Sama nie wierzyła w to. Nie chciała robić tej postaci - Kris Adamski, choreograf show, wspominał pracę nad wcieleniem w Minelli i tanecznym singlem „Rampampam” w drugim odcinku. - Dopiero jak zobaczyła się w charakteryzacji, w kostiumie, to uwierzyła w tę postać - dodał ekspert. - Byłam taką dżagą, byłam taka piękna - śmiała się uczestniczka. Kolejne role wokalistki to m.in. Irena Santor, Marek Gwiazdowski z grupy Mig, Nicole Scherzinger z The Pussycat Dolls i Robert Gawliński z zespołu Wilki. - W tym programie trzeba wszystkiego doświadczyć. Nikt nie powiedział, że będzie łatwo - zaznaczył Staszek Karpiel-Bułecka.

Podróż w przeszłość
- To, co przeżyła Etta James, słychać w jej głosie. Tę całą dramaturgię. To łobuz - Ania Rusowicz kierowała się emocjami, gdy wybierała postać finałową. Amerykańska królowa soulu ma wiele przebojów na swoim koncie, ale uczestniczka wzięła na warsztat „Something's Got A Hold On Me”. - Najtrudniejsze jest to, żeby uchwycić tę niepokorność i ten rodzaj brudu w głosie, i takiej niezgody - objaśniała wokalistka. Jak zareagowali jurorzy? - Co za energia, co za radość! - doceniła Małgorzata Walewska. - Aniu, śpiewałaś doskonale. Bardzo mi się podobało, bo ja jestem pokoleniem, które słuchało takich rzeczy - wskazał Krzysztof Cugowski.

Żelazna Twoja Twarz dla...
Pierwsza z nagród dla topowej czwórki powędrowała do Viki Gabor. Laureatka Żelaznej Twojej Twarzy była bardzo zadowolona z wyniku. - Dziękuję bardzo, jurorom, całej produkcji, mojej rodzinie, managementowi - wyliczała nastoletnia gwiazda. Gratulacje!

Rap i dance razem
Czas na drugi duet. Anna Jurksztowicz i Patryk Cebulski jako Pitbull i Ke$ha w przeboju „Timber” z 2013 roku. - Bardzo lubię rap. Nigdy w życiu nic nie nagrywałam, także tutaj mogę się sprawdzić - uczestniczka nie bała się mocnego wyzwania. - Nie stresuję się już. Teraz będziemy się bawić - powiedział Patryk Cebulski. Jak wyszło? Fantastycznie!

Wyróżnień ciąg dalszy
Nagrodę dla Anny Jurksztowicz wręczył Krzysztof Cugowski. Była to szklana kula, która świeciła różnymi kolorami. - Może nie wszystkie postaci, które tutaj wykonywałam były mi bliskie, ale z każdej coś zabieram, bo każdej musiałam się przyjrzeć i ją poznać. To bardzo cenne doświadczenie - podsumowała uczestniczka.

As z rękawa
Symboliczną nagrodę dla Patryka Cebulskiego przekazał z kolei Michał Wiśniewski. Była to wielka karta z postacią uczestnika i Bruno Marsa. - Jestem przekonany, że wszystko, co najlepsze jest przed tobą - powiedział juror. - Jestem niezwykle wzruszony, bo ta fantastyczna przygoda dobiega końca. Chciałbym podziękować setkom ludzi, którzy robią ten program - usłyszeliśmy od aktora.

Brązowa Twoja Twarz dla...
Na trzecie miejsce i Brązową Twoją Twarz zasłużyła Ania Rusowicz. - Bardzo jestem wdzięczna, ponieważ przeszłam niesamowitą transformację. Ten program pokazał mi, że jestem silna i że mogę być tak kochana. Będę za wami tęsknić - zakończyła uczestniczka.

Srebrna Twoja Twarz dla...
Drugie miejsce zajął Andrzej Kozłowski. - Niesamowite uczucie. Bardzo się cieszę. Jestem tak podekscytowany, że mi się wszystko odkleja - żartował aktor. - Bardzo chciałbym podziękować całej ekipie. To jest najlepszy program w Polsce! Wiele się tu nauczyłem i wiele przeżyłem - powiedział.

Oto zwycięzca 16. edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”
Wszystko stało się jasne! Oklaski dla Danzela, który w szesnastym sezonie nie miał sobie równych, a nagrodą jest Złota Twoja Twarz. - Nie chciałbym dziękować każdemu z osobna, bo jestem pewny, że kogoś pominę, ale dziękuję mojej żonie i przyjaciołom. Nie wiedziałem, że tutaj dzisiaj będziecie - mówił szczęśliwy. - Dziękuję jurorom za wspaniałe komentarze - dodał. Czek o wartości 100 tysięcy złotych przekazał dla podopiecznej Fundacji POLSAT.

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo” - edycja 16, zobacz odcinek 10, finał:

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo