2022-05-13

Agnieszka Hekiert o 16. edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”

Znana trenerka wokalu podsumowuje program po finale. Jak było jej zdaniem? - Nie do uwierzenia, że to się już kończy. Ja zawsze się zastanawiam, kiedy to zleciało - mówi Agnieszka Hekiert, która od początku emisji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” w Polsacie odpowiada za głosowe i barwowe przygotowanie uczestników do metamorfoz. Jaki był szesnasty sezon według niej? Które wcielenia zapamięta najbardziej?

Oglądaj Twoja Twarz Brzmi Znajomo online na polsatboxgo.pl.

„Wybuchowa” edycja
Agnieszka Hekiert szukając najlepszego słowa, które dobrze opisałoby muzyczną rywalizację wiosną 2022 roku, mówi, że była „wybuchowa”. - Pierwszy raz mieliśmy uczestnika zza granicy - wskazuje na zwycięzcę show, Danzela. - Pierwszy raz mieliśmy też uczestniczkę tak młodą jak Viki Gabor - dodaje. Dla ekspertki oznaczało to, że musi kompletnie inaczej podejść do tak skrajnych przypadków, do których stosuje się zupełnie inne techniki. - Ciężko, ale ja lubię jak jest ciężko - przyznaje mentorka gwiazd.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Agnieszka Hekiert -Jazz Pro Singer & Vocal Coach (@agnieszkahekiert)

Sukces wart wysiłku
Nauczycielka wspomina próby przed finałem z Danzelem, który ćwiczył polską piosenkę „Płonie stodoła”. - Codziennie się widzieliśmy i codziennie go tam dociskałam - żartuje Agnieszka Hekiert. - Za trudne zadanie dostał. Oprócz tego, że polski, to jeszcze szybka wymowa. A do tego wszystkiego jeszcze postać-ikona, czyli Czesław Niemen - podkreśla trenerka. Poświęcenie i konsekwencja się jednak opłaciły. To właśnie do belgijskiego wokalisty trafiła Złota Twoja Twarz oraz czek o wartości 100 tysięcy złotych, przekazany Fundacji POLSAT.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Agnieszka Hekiert -Jazz Pro Singer & Vocal Coach (@agnieszkahekiert)

Występy godne uwagi
W ramach wspomnień Agnieszka Hekiert wróciła pamięcią do najlepszych jej zdaniem metamorfoz 16. edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. - Na pewno Danzel jako Lenny Kravitz. Wszystkie dziewczyny się za nim oglądały i to było przepiękne, co on zrobił - komplementuje. - Każdy uczestnik miał swój taki błysk. Ania Rusowicz jako Irena Santor, coś niewiarygodnie pięknego - dodaje. Kogo jeszcze wyróżnia? - Miałam ciary jak Viki Gabor „złapała” Kasię Sobczyk. Dla mnie to było coś cudownego, że ona weszła w ten świat - zachwyca się trenerka.

Jakie plany ma Agnieszka Hekiert po zakończeniu programu? Co jeszcze mówi o szesnastym sezonie?

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo” - edycja 16, zobacz odcinek 10, finał:

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo