2019-05-25

Polsat SuperHit Festiwal 2019: Radiowy Hit Roku

0

Poznaliśmy przeboje, które królowały na antenach rozgłośni radiowych. W sobotę 25 maja, drugiego dnia Polsat SuperHit Festiwal 2019, sceną Opery Leśnej w Sopocie zawładnęły topowe gwiazdy i ich najgłośniejsze hity, grane najczęściej w ostatnim czasie. W amfiteatrze zaprezentowali się najlepsi z najlepszych.

Na początek „Początek”! Męskie granie na otwarcie, a w akcji... Kabaret Skeczów Męczących i od razu lider wśród polskich radiowych przebojów.

Tuż po nim francusko-włoski Shanguy i „La Louze”, najlepszy zagraniczny hit w naszym kraju. Mocny start!

- Dzisiaj będziemy grać utwory, które będą ścieżką dźwiękową najbliższych wakacji - powitał widzów i publiczność Maciej Rock w towarzystwie Oli Kot, prezenterki Radia Eska i Eska TV oraz debiutującej w roli prowadzącej aktorki Julii Wieniawy.

Kto kolejny trafił na listę opracowaną przez ZPAV (Związek Producentów Audio-Video)? To letni przebój Komodo, czyli taneczna wersja „(I Just) Died in Your Arms” z repertuaru grupy Cutting Crew, odświeżona przez polskie trio DJ-ów: Yash, Tom Sanders, Alex Red. Utwór zaśpiewał Sykes.

Kochamy nowe brzmienia znanych przebojów. Dowodem na to jest ogromna popularność wersji „I Just Called to Say I Love You”, którą zaproponował Brave. W 1984 roku rozsławił tę balladę Stevie Wonder, a polski DJ zdecydował się dodać coś od siebie i poruszyć taneczne parkiety. Udało się znakomicie!

Chwila śmiechu. Taxi czy Uber? Kabaret Skeczów Męczących zna już odpowiedź.

Zabawa, że hej! Od morza aż po same góry, a na scenie góralskie tańce i „Miłość w Zakopanem”. Sławomir i Kajra po występie odebrali nagrodę specjalną od Radia Wawa, którą wręczył im prezenter stacji, Kuba Adamiak.

Nie można tak skromnie, że „Nic tu po mnie”, jeśli jest hit. Coś o tym wie Michał Szczygieł, który zdecydowanie jest na fali wznoszącej. Młody piosenkarz znalazł się bardzo wysoko w radiowym AirPlay, a w nadmorskim mieście tylko potwierdził swój wielki talent.

- Mi jedna rzecz w Polsacie przeszkadza... Za mało reklam - stwierdził Karol Golonka z Kabaretu Skeczów Męczących i razem z Marcinem Szczurkiewiczem zafundowali publiczności swój blok. Bo przecież trzeba mieć dystans...

Nigdy nie goniła za trendami i konsekwentnie szła własną drogą. Od programu „Idol” w Polsacie aż do teraz. Z sukcesami. W Operze Leśnej przekonywała, że „Z tobą nie umiem wygrać”. Ale skoro „Serce nie sługa”, jak w popularnym filmie o tym samym tytule, do którego napisała piosenkę. Po prostu Ania Dąbrowska.

Muzyka to także ważny przekaz. Sarsa w „Zakryj” ma coś do powiedzenia i odkrywa emocje. Na scenie pojawili się wyjątkowi goście ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Słabosłyszących w Warszawie oraz finalistka siódmej edycji „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”, Miss Świata Głuchych - Iwona Cichosz, którą piosenkarka zaprosiła również do udziału w klipie. Brawo!

Solidny zestaw przebojów przygotował dla fanów Paweł Domagała. Owacyjnie przywitany przez sopocką widownię rozpoczął od „Jestem tego wart”. Czary-mary i mamy „Wystarczę ja”, drugi singiel z płyty „1984”. A po nim nagrody!

Na ręce artysty trafiło kryształowe Serce do Muzyki od Polsatu oraz platynowa Telekamera od redakcji magazynu „Tele Tydzień”. - Wspaniały kompozytor, artysta o niebanalnym głosie i autor tekstów - podsumowała redaktor naczelna Agnieszka Trojanowicz.

Wypadałoby spytać, co na zakończenie? „Weź nie pytaj”! Popularną piosenkę muzykującego aktora nuci cała Polska. Opera Leśna dołączyła z chóralnym wsparciem.

„Zanim krzykniesz, będę tam” - śpiewa Grzegorz Hyży w „Niech pomyślą, że to ja”. Jego fani uwielbiają te „Momenty”. Artysta znów dał świetne show. Nikt nie musiał na scenę „wypuszczać stada gończych psów i celować bronią w brzuch”...

Pamiętacie pierwszych zwycięzców programu „Tylko muzyka. Must be the music”? To oczywiście Enej, który wiosną 2011 roku triumfował w show Polsatu i rozpoczął w ten sposób ogólnopolską karierę. Ich „Zagubiony” to tegoroczny singiel, który... nigdzie się nie zagubił. Wręcz przeciwnie. A do tego przyspieszył w specjalnie przygotowanej na festiwal i wakacje aranżacji.

Największy radiowy hit na świecie to „Shallow” duetu Lady Gaga i Bradley Cooper. A ponieważ zabrakło ich w Sopocie, to swoją wersję oscarowego przeboju zaproponował... Kabaret Skeczów Męczących!

Pora na pierwsze wejście mistrza muzyki klubowej. Gromee chętnie eksperymentuje z brzmieniem oraz wybitnymi wokalistami. Efekty jego produkcji najlepiej oceniają sami słuchacze. Do „One Last Time” zaśpiewał Jasper Jenset.

Nikt nie miał wątpliwości, że Feel i Lanberry są „Gotowi na wszystko” i wciąż zaplątani w miłości nić. - Utalentowana postać z charyzmą i energią - powiedział Piotr Kupicha o udanej współpracy z wokalistką dla IPLA.TV. Piosenka do komedii o tym samym tytule wciąż ma swoje pięć minut. „Poprowadź mnie. Chcę tam być”.

Dwa oblicza Margaret, ale tym razem w jazzowej aranżacji. Najpierw taneczne i imprezowe „In My Cabana”, a potem emocjonalne i sentymentalne „Byle jak”. Fani artystki nie mają problemów z wyborem. Niemal wszystko, co tworzy, kochają tak samo mocno. Podobnie jak stacje radiowe.

Jak jest Sound’n’Grace, to robi się „Idealnie”. - To piosenka na przekór czasom. Dziś chcemy coraz więcej i rzadko jesteśmy wdzięczni za to, co już mamy. Każdy może znaleźć coś, za co może być wdzięczny - opowiadała w wywiadach autorka tekstu Patrycja Kosiarkiewicz. Od razu zrobiło się pozytywnie, motywująco i kolorowo!

Gromee po raz drugi. Tym razem z „Light Me Up”, a przy mikrofonie Lukas Meijer. Przebój, który odniósł sukces nie tylko w Polsce, do czego przyczynił się również start w Konkursie Piosenki Eurowizji, jak już trafił w eter, to został tam na bardzo długo. Siedem tysięcy razy!

Kto jest najczęściej granym artystą w Radiu Eska? Okazuje się, że C-BooL, który w Operze Leśnej zabrał wszystkich do krainy „Wonderland”. Ten hit ma wielu wyznawców! W nagrodę przebojowy twórca odebrał symboliczną statuetkę od stacji, a wręczył mu ją prezenter Jankes.

- Mam na sobie ortezę, która nie zniknie do Sopotu. Śmieję się, że oddaję chłopakom z zespołu całą choreografię i będą musieli sobie radzić - żartowała kontuzjowana Marta Gałuszewska przed festiwalem w rozmowie z POLSAT.PL i IPLA.TV. Po jej występie nikt nie powie „Nie mów mi nie”. Nic dziwnego. Trzysta godzin jej hitu w radiu robi wrażenie!

Co prawda wschodząca gwiazda Agnieszka Adamczewska śpiewa „Na wszystko przyjdzie czas”, ale trzeba przyznać, że właśnie nadszedł. - To przeszło moje najśmielsze oczekiwania - cieszyła się na występ na legendarnej scenie. Proszę bardzo! Będzie co wspominać.

Finał koncertu Radiowy Hit Roku należał do tych, którzy podbili polski rynek i nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Shanguy lubi zaskakiwać swoich fanów, do składu dołączyła wokalistka Shady Cherkaoui, a ich nowa propozycja to „Toukassé”.

Polsat SuperHit Festiwal 2019 od piątku 24 maja do niedzieli 26 maja o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
Varius Manx: To już 30 lat? Wierzyć się nie chce!
Paulina Sykut-Jeżyna: Festiwal w Sopocie? Czekam na...
Studio SuperHit Festiwal w gościach u Zenka Martyniuka
Maryla Rodowicz dla POLSAT.PL: 50 lat Królowej!
Mąż, żona i festiwal. Maciej Dowbor z Joanną Koroniewską!
Krzysztof Ibisz o Polsat SuperHit Festiwal 2019
Nina Terentiew o sukcesie festiwalu: Tworzą go widzowie!
Gwiazdy zapraszają na Polsat SuperHit Festiwal 2019
Konferencja prasowa Polsat SuperHit Festiwal 2019
Polsat SuperHit Festiwal 2019. Co, gdzie, kiedy?

Komentarze
© Polsat 2019