2019-05-10

Gwiazdy zapraszają na Polsat SuperHit Festiwal 2019

0

Artyści o przygotowaniach do muzycznego weekendu w Sopocie. W piątek 24 maja i sobotę 25 maja na słynnej scenie w Operze Leśnej pojawią się najlepsi z najlepszych, a wraz z nimi ich największe przeboje. Co dokładnie wydarzy się podczas pierwszego i drugiego dnia Polsat SuperHit Festiwal 2019? Oto wypowiedzi dla POLSAT.PL i IPLA.TV. Zobacz wideo!

Emocjonujący debiut
Opera Leśna to wyjątkowy punkt na mapie polskiej muzyki rozrywkowej. Niewątpliwie debiut w takim miejscu to ogromny zaszczyt. Na własnej skórze przekona się o tym Agnieszka Adamczewska. Wschodząca gwiazda wystąpi podczas koncertu „Radiowy Hit Roku” ze swoim pierwszym wielkim przebojem „Na wszystko przyjdzie czas”. Wokalistka nie kryła, że jest zaskoczona sukcesem singla. - Przyznam szczerze, że to przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Nie spodziewałam się tego - powiedziała. W jakiej aranżacji zaprezentuje swoją piosenkę?

Agnieszka Adamczewska: Sukces przerósł moje oczekiwania

Młodzi na topie
21-letni Michał Szczygieł ma coraz większe obycie sceniczne i doświadczenie w koncertowaniu, co nie zmienia faktu, że jest jak wszyscy podekscytowany imprezą w Sopocie. - Nastroje są dość bojowe, bo jadę tam z całym moim zespołem. Mam bardzo młodą ekipę, więc to jeden z naszych pierwszych festiwali - ujawnił autor hitu „Nic tu po mnie”. - To są małe marzenia, które się spełnia, więc jest super - dodał szczęśliwy piosenkarz i zdradził, że powoli pracuje już nad kolejnymi utworami. - Będą moje teksty, moje linie melodyczne, więc z tego się cieszę podwójnie - wskazał. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że nie będą to tylko solowe działania. Z kim chcielibyście usłyszeć go w duecie?

Michał Szczygieł: Tym festiwalem trzeba się cieszyć

Z kontuzją na scenę
Reprezentantką młodego pokolenia jest także Marta Gałuszewska. Wokalistka pojawi się w Trójmieście mimo tego, że ma kłopoty z nogą. Mały wypadek sprawił, że potrzebne było wprowadzenie niewielkich zmian w planowany występ. - Pracuję nad układem scenicznym. Mam na sobie ortezę, która nie zniknie do Sopotu. Śmieję się, że oddaję chłopakom z zespołu całą choreografię i będą musieli sobie radzić - żartowała artystka, która nie poddaje się przeciwnościom losu. Nie pozostaje nic innego jak życzyć autorce przeboju „Nie mów mi nie” dużo zdrowia! Komu będzie chciała przyjrzeć się uważnie w Sopocie?

Marta Gałuszewska: Zespół będzie odpowiedzialny za choreografię

Duet i niespodzianka
Lanberry to stała bywalczyni Polsat SuperHit Festiwalu, a każdy raz nad morzem jest dla niej wyjątkowy. - Jestem podekscytowana! Nie mogę się doczekać - powiedziała wokalistka POLSAT.PL i IPLA.TV. Tym razem nie pojawi się na scenie sama, ale w towarzystwie Piotra Kupichy i zespołu Feel. Wspólnie wykonają utwór „Gotowi na wszystko”, który był motywem przewodnim filmu o tym samym tytule. Czy artyści planują coś specjalnego? - Pracujemy nad tym. Dopinamy wszystkie szczegóły. Mam nadzieję, że zaskoczymy czymś fajnym - stwierdziła tajemniczo gwiazda.

Lanberry: Ekscytacja jest na wysokim poziomie

Uderzenie z podwójną siłą
Kolejny rok z rzędu swoim talentem podzieli się Gromee. Czas spędzony nad morzem to dla artysty nie tylko praca, ale także dobra zabawa. - Są sytuacje, które się powtarzają… Ryba na plaży, śpiewy, wynosi nas gdzieś daleko. Sopot jest cudowny! Uwielbiam ten okres, uwielbiam ten festiwal! - ekscytował się producent. Podczas tegorocznej edycji imprezy pojawi się na scenie aż dwukrotnie. I to z gośćmi. Wokalnie wesprą go zagraniczni artyści - Jasper Jenset i Lukas Meijer. - Dla mnie to dość nietypowa historia, że potrafiłem wypromować dwa utwory, które się tak wysoko zakwalifikowały. To duże wyzwanie, ale za rok mógłbym ogarnąć trzy takie piosenki - żartował. Znając jego ambicję, już myśli o kolejnych przebojach.

Gromee: Każdy Sopot wspominam cudownie

Wyjątkowy jubileusz
Trudno w to uwierzyć, ale równo 50 lat temu na scenie w Operze Leśnej zadebiutowała… Maryla Rodowicz! Jak królowa polskiej piosenki wspomina tamte chwile? - Pamiętam ten występ bardzo dokładnie. Byłam studentką, nie przysługiwał mi hotel. Mieszkałam w pensjonacie „Wiktor”, który istnieje do tej pory, w pokoju z kilkoma wokalistkami, między innymi ze Stasią Celińską - opowiadała w wywiadzie dla POLSAT.PL i IPLA.TV artystka, która wylansowała mnóstwo niezapomnianych przebojów. Cała Polska potrafi zanucić takie piosenki jak „Małgośka”, „Sing-Sing”, „Łatwopalni”, „Niech żyje bal” czy „Wszyscy chcą kochać”. Co zaprezentuje w Sopocie?

Maryla Rodowicz: Bardzo bym chciała, żeby było pięknie

Polsat SuperHit Festiwal 2019 organizuje Telewizja POLSAT we współpracy z Miastem Sopot, Bałtycką Agencją Artystyczną BART oraz AlberT Production. Partnerem strategicznym Festiwalu jest Związek Producentów Audio-Video (ZPAV).

Patronami medialnymi Polsat SuperHit Festiwal 2019 są Radio Eska i Super Express. Wspierają nas również Eska TV, Radio VOX FM, Radio Wawa oraz TeleTydzień.

Oficjalnymi partnerami technologicznymi i dostawcami szybkiego Internetu LTE, na potrzeby Polsat SuperHit Festiwal 2019 są Plus i Cyfrowy Polsat. Oficjalny partner flotowy - Grupa Zdunek.

Zobacz także:
Konferencja prasowa Polsat SuperHit Festiwal 2019
Wielka premiera Studio SuperHit Festiwal! Zapraszamy!
Polsat SuperHit Festiwal 2019. Co, gdzie, kiedy?
Polsat SuperHit Festiwal 2018 to prawdziwy superhit!
Sopocki Hit Kabaretowy 2018: Na zdrowie! Kuracja śmiechem
Znamy Radiowy Przebój Roku! Oto najczęściej grany hit
Koncert Platynowy otworzył Polsat SuperHit Festiwal 2018

Komentarze