2019-05-24

Varius Manx: To już 30 lat? Wierzyć się nie chce!

0

Liderzy zespołu o jubileuszowym koncercie na Polsat SuperHit Festiwal 2019. Jak ten czas leci... Grupa, której piosenki nuciła i nadal nuci cała Polska, może się poszczycić przebojowym dorobkiem. Na 30-lecie istnienia, które będą celebrować z fanami w Operze Leśnej, przygotowali coś specjalnego. Jakie hity zagra Varius Manx na sopockiej scenie?

Kiedy Robert Janson wraz z braćmi Michałem i Pawłem Marciniakami zakładał formację Varius Manx w 1989 roku, rynek muzyczny wyglądał zupełnie inaczej. Po trzech dekadach nie zmieniło się jedno - ta wciąż jest na szczycie. Polsat SuperHit Festiwal 2019 to wyśmienita okazja, aby przypomnieć ich największe hity i świętować wspólnie wyjątkowe urodziny.

- To już trzydzieści lat? Wierzyć się nie chce... - mówi Robert Janson w rozmowie z POLSAT.PL. - Ponieważ muzyka jest scenografią uczuć, grupa, jak sądzę, odcisnęła swój ślad na delikatności i kruchości słuchaczy swoimi kompozycjami i tekstami. I oby tak dalej - dodaje. W ich bogatej dyskografii nie brakuje utworów, które emocjonowały wielu słuchaczy w kraju.

Varius Manx zadebiutowali albumem „The Beginning” w 1991 roku, ale to dopiero płyta „Emu”, wydana trzy lata później, sprawiła, że zyskali niewyobrażalny rozgłos. - Najważniejszą, bo przełomową piosenką, była kompozycja „Zanim zrozumiesz”. To od niej zaczęła się era rozśpiewanych fanów oraz pierwszy, a zatem niezapomniany, triumf zespołu na festiwalu sopockim w 1994 roku - wspomina Robert Janson.

Na przestrzeni lat wylansowali takie hity jak „Piosenka księżycowa”, „Pocałuj noc”, „Mówią mi” i „Wierzę w miłość”. Które z nich usłyszą widzowie i fani podczas koncertu nad morzem? - Atrakcje tego zespołu to świetne kompozycje, brzmienie, genialne głosy i teksty. Poproszono nas o zagranie dwóch zwierzęcych piosenek. Będą to „Orła cień” i „Kot bez ogona”. Spełnimy tę prośbę - ujawniła Kasia Stankiewicz. Jest więc na co czekać!

Pomimo wielu triumfów, zespół nie spoczywa na laurach. W tym roku wydał już singiel „Śliwkowy deszcz”. Czego zatem życzyć grupie na kolejne lata? - Artystycznej płodności oraz takiej publiczności jak dziś, już na zawsze. Nie umrzemy wtedy z głodu - mówili zgodnie Robert i Kasia. Wszystkiego najlepszego dla Varius Manx!

Polsat SuperHit Festiwal 2019 od piątku 24 maja do niedzieli 26 maja o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
Paulina Sykut-Jeżyna: Festiwal w Sopocie? Czekam na...
Studio SuperHit Festiwal w gościach u Zenka Martyniuka
Maryla Rodowicz dla POLSAT.PL: 50 lat Królowej!
Mąż, żona i festiwal. Maciej Dowbor z Joanną Koroniewską!
Krzysztof Ibisz o Polsat SuperHit Festiwal 2019
Nina Terentiew o sukcesie festiwalu: Tworzą go widzowie!
Gwiazdy zapraszają na Polsat SuperHit Festiwal 2019
Konferencja prasowa Polsat SuperHit Festiwal 2019
Polsat SuperHit Festiwal 2019. Co, gdzie, kiedy?

Komentarze