2019-05-13

Nina Terentiew o sukcesie festiwalu: Tworzą go widzowie!

0

Współtwórczyni Polsat SuperHit Festiwalu o tym, co jest jego największą siłą. Powstał w 2015 roku i od tego czasu cieszy się niesłabnącą popularnością. Dyrektor Programowa Telewizji POLSAT Nina Terentiew, która jest jedną z pomysłodawczyń wydarzenia, zaznacza, że nie byłoby tej muzycznej fiesty, gdyby nie ludzie, którzy kupują płyty i na co dzień słuchają muzyki w radiu i w internecie. Co zobaczymy w Sopocie w tym roku i co jeszcze powiedziała współautorka festiwalu?

Największe muzyczne wydarzenie roku - takim mianem można określić najgłośniejszą muzyczną imprezę, która rokrocznie odbywa się w Sopocie. Mowa o Polsat SuperHit Festiwalu. Na deskach legendarnej Opery Leśnej od dziesiątek lat stają najlepsi muzycy w kraju. I tak będzie również w tej edycji.

Dyrektor Programowa Telewizji POLSAT Nina Terentiew, która od lat jest związana z imprezami muzycznymi słonecznej stacji, jest współautorką majowego festiwalu. Jak mówi w rozmowie z POLSAT.PL oraz IPLA.TV, sopockie wydarzenie tworzą widzowie i słuchacze. - U nas, w Polsacie, festiwal tworzą wyłącznie ludzie - podkreśla. I zapowiada, że w tym roku będzie można usłyszeć prawdziwe hity.

- Pierwszego dnia zobaczymy artystów, którzy sprzedają płyty: złote, platynowe, brylantowe - zapowiada Nina Terentiew. - W dzisiejszych czasach to jest cud. Ludzie wyjęli pieniądze i kupili płytę, a nie ściągnęli czy spiratowali - wylicza. I zaznacza z radością, że kolejny dzień festiwalu również jest tworzony przez słuchaczy. - Drugiego dnia wystąpią artyści, których piosenki najczęściej grały rozgłośnie radiowe, więc to też publiczność, słuchając kogoś, ułożyła ten program - mówi Dyrektor Programowa Telewizji POLSAT.

Polsat SuperHit Festiwal 2019 to także najlepsi kabareciarze w jednym miejscu. - Cała liga kabaretowa będzie z nami - opowiada współautorka festiwalu. - Trzeciego dnia się pośmiejemy, bo potrzeba śmiechu wśród ludzkości jest gigantyczna - kwituje.

Na scenie Opery Leśnej nie może też zabraknąć występów legend muzyki rozrywkowej. Podczas festiwalu odbędą się recitale między innymi Maryli Rodowicz, Zenka Martyniuka czy Agnieszki Chylińskiej. - Będą wszystkie gatunki muzyki - zachęca Nina Terentiew. - Polsat SuperHit Festiwal 2019 to będzie spotkanie pokoleniowe - mówi, podkreślając, jak wielu artystów zobaczą widzowie sopockiego festiwalu.

Dyrektor Programowa Polsatu, tak jak każdy widz, liczy na świetną pogodę. - Słońce Polsatu będzie z nami, ale oby zaświeciło też to na niebie - mówi, życząc sobie i widzom pięknej pogody.

Oglądaj w IPLA.TV: Nina Terentiew: Robiłam ten festiwal swoimi rękoma!

Polsat SuperHit Festiwal 2019 organizuje Telewizja POLSAT we współpracy z Miastem Sopot, Bałtycką Agencją Artystyczną BART oraz AlberT Production. Partnerem strategicznym Festiwalu jest Związek Producentów Audio-Video (ZPAV).

Patronami medialnymi Polsat SuperHit Festiwal 2019 są Radio Eska i Super Express. Wspierają nas również Eska TV, Radio VOX FM, Radio Wawa oraz TeleTydzień.

Oficjalnymi partnerami technologicznymi i dostawcami szybkiego Internetu LTE, na potrzeby Polsat SuperHit Festiwal 2019 są Plus i Cyfrowy Polsat. Oficjalny partner flotowy - Grupa Zdunek.

Zobacz także:
Gwiazdy zapraszają na Polsat SuperHit Festiwal 2019
Konferencja prasowa Polsat SuperHit Festiwal 2019
Wielka premiera Studio SuperHit Festiwal! Zapraszamy!
Polsat SuperHit Festiwal 2019. Co, gdzie, kiedy?
Polsat SuperHit Festiwal 2018 to prawdziwy superhit!
Sopocki Hit Kabaretowy 2018: Na zdrowie! Kuracja śmiechem
Znamy Radiowy Przebój Roku! Oto najczęściej grany hit

Komentarze