2018-05-26

Znamy Radiowy Przebój Roku! Oto najczęściej grany hit

0

Kto znalazł się wśród najlepszych podczas Polsat SuperHit Festiwal 2018? Koncert Radiowy Przebój Roku zakończył z sukcesem Grzegorz Hyży, którego utwór „O Pani!” był najczęściej prezentowanym przebojem w rozgłośniach radiowych. W sobotę 26 maja nagród w Sopocie było więcej.

Drugi dzień festiwalu przyniósł mnóstwo emocji. Publiczność w Operze Leśnej i widzowie Polsatu nie tylko czekali na informację dnia, ale przede wszystkim mieli okazję świetnie się bawić. Podobnie jak w latach ubiegłych na scenie zobaczyliśmy artystów, których hity trafiały w eter rekordową ilość razy. Topową listę, na podstawie danych z osiemdziesięciu polskich rozgłośni radiowych, opracowała dla ZPAV (Związek Producentów Audio-Video) - partnera festiwalu, międzynarodowa firma „BMAT”. Jej zadaniem jest monitorowanie nagrań muzycznych i teledysków w stacjach radiowych i telewizyjnych w ponad pięćdziesięciu krajach na świecie.

Muzyczne świętowanie w Sopocie zainaugurował chór Sound’n’Grace, który powitał publiczność własną interpretacją „Shape of You” z repertuaru Eda Sheerana. Ta piosenka gościła w radiu aż 11 tysięcy razy. Absolutny rekord!

- Dobry wieczór Państwu! - najpierw ukłonił się Maciej Rock, a tuż po nim, po raz pierwszy w roli prowadzącej w Polsce, towarzysząca mu Ewa Farna. - Halo, Sopot! - zaczęło się!

Kto pierwszy? Odmieniona Margaret. Jej występy na żywo nie przestają zadziwiać. W Operze Leśnej zaprezentowała „What You Do” i... w trakcie utworu zasiadła za perkusją! To trzeba zobaczyć.

Na dobry wieczór „Noc i dzień”, a w akcji romantyczny Grzegorz Hyży. „Nie wypuszczę Cię z moich rąk, nawet jeśli nas porwie prąd. A kiedy minie kolejny sztorm, silniejsi wyjdziemy na nasz ląd” - śpiewał artysta, dla którego szczerość w tym, co robi oraz spójny przekaz to sposób na sukces. Fani to doceniają.

Tego pana nikomu przedstawiać nie trzeba. C-BooL to bardzo popularny DJ oraz producent muzyczny, autor wielu hitów. Jednym z nich jest „Magic Symphony”, nagrany w 2016 roku z K-Leah, a wciąż cieszący się ogromną popularnością.

Nikt tak jak Anna Wyszkoni nie zna życia, a jej pełne przemyśleń teksty uwielbiają fani artystki. Nic dziwnego, że do przebojowej elity trafiła także piosenka „Nie chcę Cię obchodzić”, którą stacje radiowe cenią również za muzykę napisaną przez Jana Borysewicza. Efekt? 6 milionów wyświetleń teledysku! - Zawsze bądźcie sobą! - pozdrowiła ze sceny w Sopocie.

- Czuję powagę sytuacji. To miejsce jest kultowe. Mam lekki stres, ale taki pozytywny - zdradził IPLA.TV przed koncertem Filip Lato. Triumfator „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” podczas Polsat SuperHit Festiwal 2018 nie miał się czego obawiać. Z pełną energią w otoczeniu chóru Sound’n’Grace zaprezentował przebój „100”.

Czy ktoś już zadał to pytanie: „Po co”? Odpowiedź jest oczywista. Kayah „nie wraca do przeszłości i nie rozdrapuje dawnych ran”, a przede wszystkim „w niepamięć rzuca stary ból”. I taką radę daje wszystkim. Trudno jej odmówić, prawda?

- Uwielbiam tu wracać! Czuję się jak w domu - powiedziała przed sobotnim występem Natalia Szroeder w rozmowie z IPLA.TV. Co zaprezentowała? - „Zamienię cię” to dla mnie bardzo wyjątkowy, szczególny i intymny utwór. Nostalgiczny, balladowy, czyli taki bardzo mocno jak ja - dodała wokalistka, która podkreśla, że zawsze wkłada całe swoje serce w śpiewanie.

Uwaga! W Operze Leśnej wybuchł „Atom miłości”. Loka zdecydowanie zna sposób jak rozbroić swoich fanów niepowtarzalnym klimatem, natchnąć dobrym samopoczuciem i zabrać w wir przygód. Wakacje tuż-tuż, a ta piosenka inspiruje.

W tak doborowym towarzystwie nie mogło zabraknąć reprezentanta Polski na Eurowizji. Gromee wraz z Mahan Moin, szwedzką piosenkarką irańskiego pochodzenia, uraczyli publiczność kawałkiem „Runaway” i nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa...

Rok temu z utworem „Piątek”, a tym razem z hitem „Ostatni most”. Lanberry chyba zna patent na przeboje, po które bardzo chętnie sięgają rozgłośnie radiowe w całej Polsce. Ale nie tylko, bo na YouTube przy tej piosence licznik już dawno pokazał 10 milionów wyświetleń.

Debiutująca jako prowadząca Ewa Farna wróciła na chwilę do swojej typowej roli, a ma się czym pochwalić. Gwiazda zaserwowała dwa - euforycznie odebrane - utwory: „Wszystko albo nic” oraz „Echo”, do którego zaprosiła KaeNa. Oba zebrały w sumie 50 milionów wyświetleń na YouTube!

Emocje rosły z minuty na minutę. Nadszedł czas na podium. Miejsce trzecie? „Spirit”! A na scenie ponownie Gromee z Mahan Moin. Najpierw oboje uraczyli publiczność w Operze Leśnej wykonaniem, a potem artysta odebrał zasłużone wyróżnienie.

Tak naprawdę ma na imię Grzegorz, wszyscy mówią na niego C-BooL, ale najlepiej dał się poznać wielkim hitem „DJ Is Your Second Name”. Kolejnym, bo rok temu jego „Never Go Away” także zajął drugie miejsce w koncercie Radiowy Przebój Roku. Znów posypały się nagrody. Statuetka festiwalowa oraz wyróżnienie od Radia RMF MAXXX za największy hit stacji, które przekazał Irek Jakubek. - Dziękuje fanom, że tak intensywnie słuchają moich nagrań - powiedział.

Numer jeden? Już wszystko jasne - „O Pani!” Grzegorz Hyży otrzymał festiwalową statuetkę oraz nagrodę specjalną od ZPAV, którą wręczył Andrzej Puczyński, przewodniczący zarządu Związku Producentów Audio-Video. Gratulujemy!

Oglądaj w IPLA.TV: „Polsat SuperHit Festiwal 2018”

„Polsat SuperHit Festiwal 2018” od piątku 25 maja do niedzieli 27 maja w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
Koncert Platynowy otworzył Polsat SuperHit Festiwal 2018
„Tamta dziewczyna” miała piękny jubileusz w Sopocie
Sławomir i Kajra z minirecitalem w Operze Leśnej
Dzień 3. Polsat SuperHit Festiwal 2018. Będzie wesoło!

Komentarze
© Polsat 2019