2018-11-27

„Ślad” - odcinek 22: Adopcja prowadzi do… zbrodni

0

Studentka medycyny znajduje ciało swojej matki powieszone w garażu. Na pierwszy rzut oka brak jest motywów zbrodni, ale śledczy wykluczają samobójstwo. Czy związek ze sprawą ma napad na studentkę, jaki miał miejsce dzień wcześniej?

Kilkanaście godzin przed mordem Anna Borkowska i jej chłopak Bartek zostali zaatakowani na biwaku przez nieznanego sprawcę, a ojciec dziewczyny nagle znika bez śladu. Oficerowie Centralnego Wydziału Śledczego odkrywają, że Anna jako dziecko została adoptowana przez zmarłą Lucynę Borkowską. Dokąd prowadzi ten trop?

W wyniku prowadzonych działań śledczy dowiadują się, że dziewczyna niedawno odziedziczyła spadek po swoich zmarłych rodzicach biologicznych - Krystynie i Witoldzie. Wkrótce potem były mąż Lucyny - niejaki Jan Borkowski, usiłuje zabić Anię. Wygląda na to, że był on również zabójcą swojej żony… W tej sprawie nie złoży jednak zeznań, bo zostaje znaleziony martwy!

Analitycy odkrywają, że sprawcą jest ta sama osoba. Dodatkowo zespół Rafała Walczaka ustala, że w 1995 roku to Jan i Lucyna zamordowali rodziców biologicznych Ani oraz ich przyjaciół - Pawlikowskich. Motywem były pieniądze, a roczna dziewczynka widziała sprawców śmierci rodziców. Funkcjonariusze podejrzewają, że w wyniku hipnozy Anna Borkowska odtworzyła w pamięci wspomnienia z dzieciństwa, a potem zemściła się na Lucynie i Janie. Jaka jest prawda?

Oglądaj w IPLA.TV: „Ślad” - odcinek 22

Ślad we wtorek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Ślad” - odcinek 21: Jak zatuszować romans?
„Ślad” - odcinek 20: Na ratunek porwanym
„Ślad” - odcinek 19: Kto tu mówi prawdę?
„Ślad” - odcinek 18: Kierowca bez głowy
„Ślad” - odcinek 17: Śmiertelne tango
Kto jest kim w serialu „Ślad”? Zobacz zdjęcia

Komentarze
© Polsat 2020