2018-11-27

„Ślad” - odcinek 21: Jak zatuszować romans?

0

Podczas włamania do domu przedsiębiorcy Adama Kisielewskiego ginie jego syn Staszek. Chłopak chciał ratować macochę oraz mienie, ale skończył z głową rozbitą kijem. Kto zabił? Dlaczego włamywacze byli tak brutalni?

Scenariusz napadu przypomina działania tzw. „wędrownej szajki”, okradającej bogate domy. - Są bardzo profesjonalni, inteligentni, dyskretni - wskazuje szefowa Centralnego Wydziału Śledczego, komisarz Różańska. Do tej pory jednak obywało się bez ofiar śmiertelnych. Macocha Staszka - Nelly, nie zdążyła włączyć alarmu, a jego ojciec był w delegacji. Bandyci mieli dobre rozeznanie, jeśli chodzi o majątek jaki pozostawał w obrabowanym domu. Czy ktoś poinformował ich wcześniej, co znajduje się w willi biznesmena?

W trakcie śledztwa sprawa się komplikuje. Słynna szajka stara się odciąć od ostatniej napaści i dowieść, że nie ma z zabójstwem osiemnastolatka nic wspólnego. Kluczowe okazują się zeznania masażysty Ząbka, który informował przestępców o swoich majętnych klientach. W wyniku działań detektywów kierowanych przez inspektora Rafała Walczaka członkowie bandy zostają zatrzymani. Ich zeznania nie są przełomowe i nie ułatwiają śledczym pracy. Jeśli to nie osławieni włamywacze zabili Staszka, to kto i z jakiego powodu chciał jego śmierci?

Związek z przestępstwem może mieć relacja nastolatka z 28-letnią macochą, którą chłopak sprytnie udokumentował. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że kobietę łączył romans z lokalnym naczelnikiem policji o nazwisku Florczak. W efekcie wpadła w podwójne sidła strachu - najpierw obawia się gniewu męża, a później wyjścia na jaw jej związku ze śmiercią pasierba. Kiedy agent Kot chce przesłuchać macochę Staszka, okazuje się, że Nelly nie żyje. Zostaje otruta strychniną. Czy uda się rozwikłać zagadkę śmierci w domu Kisielewskich?

Oglądaj w IPLA.TV: „Ślad” - odcinek 21

Ślad we wtorek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Ślad” - odcinek 20: Na ratunek porwanym
„Ślad” - odcinek 19: Kto tu mówi prawdę?
„Ślad” - odcinek 18: Kierowca bez głowy
„Ślad” - odcinek 17: Śmiertelne tango
„Ślad” - odcinek 16: Śmiertelny łyk szlachetnego trunku
Kto jest kim w serialu „Ślad”? Zobacz zdjęcia

Komentarze
© Polsat 2021