2018-09-04

Kto jest kim w serialu „Ślad”? Zobacz zdjęcia

0

Oto najważniejsze postaci nowej kryminalnej produkcji Telewizji POLSAT. Po każdej zbrodni zostaje ślad! Mroczny i fascynujący świat zagadek kryminalnych od 18 września na antenie. Poznaj głównych bohaterów serialu „Ślad”.

Przestępstwo doskonałe nie istnieje. Ślad zbrodni bywa widoczny gołym okiem, a czasami można go odkryć tylko za pomocą zaawansowanych metod kryminalistycznych lub dzięki intuicji i spostrzegawczości ekspertów ze specjalnie stworzonego Centralnego Wydziału Śledczego. To właśnie tam osadzona została akcja serialu „Ślad”.

W skład tego specjalnego wydziału dochodzeniowo-śledczego wchodzi aż czternastu ekspertów: dochodzeniowcy, baliści, śledczy z wojskową przeszłością, specjaliści w obszarze nauk biologicznych i ścisłych oraz lekarze medycyny sądowej. Widzowie będą mieli okazję poznać nie tylko wiele ekscytujących historii kryminalnych, ale przede wszystkim bohaterów - swoistą galerię indywidualności, o których można powiedzieć wszystko, tylko nie to, że są nudni!

Oto główne postaci serialu „Ślad”:

Renata Różańska (Anita Jancia) - podinspektor, szefowa specjalnego wydziału dochodzeniowo-śledczego CWŚ, a także profesor nauk medycznych - biochemik. Współtworzy wydział od samego początku. Jest trudnym, ale sprawiedliwym liderem zespołu. Zasadnicza, bezkompromisowa, typ „żelaznej damy”. Wielokrotna mistrzyni w strzelectwie, ma czarny pas w karate. Renata ma genialne i bardzo specyficzne poczucie humoru. W przeszłości pracowała w specjalnej grupie dochodzeniowej, skąd ma doświadczenie w prowadzeniu śledztw.

Rafał Walczak (Mariusz Jakus) - nadkomisarz, zastępca szefowej CWŚ. Walczak jest jedynym pracownikiem wydziału, którego Różańska nie wybrała sama. Ten doświadczony śledczy został jej narzucony przez przełożonych. Jest dowcipny, ironiczny, ale często widać, że nie bardzo wierzy w nowoczesne metody prowadzenia śledztw i stara się rozwikłać sprawę starymi, sprawdzonymi sposobami. Czasem jest impulsywny i wchodzi w konflikty z Różańską.

Anna Szpunar (Aleksandra Hamkało) - lekarz medycyny sądowej. Została zaproszona do wydziału przez przyjaciółkę Renatę Różańską. Ania tylko z pozoru jest cichą, szarą myszką. Tak naprawdę to silna kobieta, dla której widok krwi i zwłok jest rzeczą normalną jak poranna kawa. Prowadzi sekcje zwłok, badania biologiczne, a czasami wyjeżdża na miejsce zbrodni.

Tomasz Bączyk (Kamil Szeptycki) - technik, głównie IT. Bączyk został zaproszony do wydziału przez Renatę Różańską, chociaż miał za sobą kryminalną przeszłość. Jest komputerowym geniuszem, hakerem. Wesoły, z poczuciem humoru i ironią, ma dystans do siebie.

Artur „Kot” Kotowicz (Cezary Łukaszewicz) - podkomisarz, śledczy. Kotowicz jest doświadczonym analitykiem. Potrafi strzelać z każdego rodzaju broni. Jest też mistrzem w boksie. Pracuje w parze z Majskim. Jest najbardziej tajemniczym pracownikiem CWŚ i niewiele o nim wiadomo.

Sebastian Wrona (Krzysztof Wach) - podkomisarz, dochodzeniowiec. Prawa ręka Renaty Różańskiej przy prowadzeniu śledztw. Jest doskonałym strzelcem i ćwiczy judo.

Bartosz Majski (Piotr Witkowski) - podkomisarz, śledczy. Majski w przeszłości był komandosem w wojsku. W CWŚ jest specjalistą od zadań specjalnych i nietypowych. Szefowa zaprosiła Majskiego do swojego wydziału, bo jest niezastąpiony w działaniach ściśle tajnych. Jest też mistrzem w kontaktach z kobietami.

Małgorzata Mazurek (Agnieszka Kawiorska) - podkomisarz policji, dochodzeniowiec. Prawa ręka Walczaka przy prowadzeniu śledztw. Małgorzata jest snajperem. Zdyscyplinowana, stanowcza, zachowuje zimną krew w najtrudniejszych sytuacjach. Trudno ją sprowokować. Chociaż nie ma teraz czasu na związki, ma świadomość swojej urody i potrafi wykorzystać to w pracy.

Kinga Bielska (Marta Jarczewska) - technik, laborant. Bielska jest aspirantem policji i specjalizuje się w balistyce. W pracy i na strzelnicy nie ma sobie równych. Jest mistrzynią w strzelectwie, brała udział w wielu zawodach międzynarodowych. Jej atutem jest uroda i bijący od niej seksapil.

Jędrzej Lisowski (Michał Gadomski) - komisarz, śledczy. Zimny, rozsądny i doświadczony oficer śledczy z wojskową przeszłością. Lisowski mało mówi, ale każde jego słowo jest na wagę złota. Ostrożny, ale odważny. Mistrz pracy w terenie. Nie ma takiej informacji, której nie jest w stanie zdobyć.

Ilona Andrzejewska (Zuzanna Lit) - podkomisarz policji, technik. Córka nadinspektora. Postanowiła pójść w jego ślady i ukończyła Wyższą Szkołę Policji oraz politechnikę, gdzie studiowała na wydziale elektroniki. Jest ekspertem - programistą komputerowym.

Jacek Zaręba (James Malcolm) - starszy aspirant, technik, laborant, balistyk, biolog. Zaręba niewiele mówi o sobie. Najczęściej pracuje w parze z Iloną Andrzejewską. Stara się tego nie okazywać, ale za nią nie przepada. Jego zdaniem Ilona zadziera nosa, jest zbyt pewna siebie. On sam bardzo skupia się na pracy, jest perfekcjonistą.

Julia Sulimowska (Paulina Mikuśkiewicz) - starszy aspirant policji, śledcza. Sulimowska potrafi strzelać z każdej broni i zna wiele rodzajów sztuk walki. W pracy jest odpowiedzialna i zdecydowana, dobry partner w akcjach. Julia uważa, że mężczyźni nie doceniają jej ze względu na płeć i stara się udowodnić, że jest bardzo dobrym oficerem.

Piotr Romanowski (Wojciech Starostecki) - lekarz medycyny sądowej. Prowadzi sekcje zwłok w prosektorium. Romanowski jest inteligentny, wykształcony, ironiczny. Mentor Ani Szpunar.

„Ślad” to polska wersja formatu opracowanego przez TeleAlliance Media Holding AB. Za produkcję serialu odpowiada firma Tako Media. Producentem i reżyserem formatu jest Okil Khamidov. Reżyserami części odcinków są również: Robert Wichrowski, Maciej Dutkiewicz, Mariusz Palej, Jan Kidawa-Błoński i Wojciech Nowak. Scenariusze są adaptowane przez grupę scenariuszową w składzie: Grażyna Wilczyńska, Marcin Grabowski, Andrzej Staszczyk i Patrycja Spychalska.

„Ślad” od wtorku 18 września o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
Bohaterowie serialu „Ślad” zapraszają na premierę
Po każdej zbrodni zostaje... „Ślad”! Kto wpadnie na trop?
„Ślad” - nowość w jesiennej ramówce Polsatu

Komentarze
© Polsat 2019