2018-11-17

Oto triumfatorzy 10. sezonów „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”

0

Kto wygrywał w kolejnych edycjach rozrywkowego show Polsatu? Z jakimi emocjami zostawiali widzów uczestnicy? Które z kreacji najbardziej zapadły w pamięć? Jak radzili sobie laureaci? POLSAT.PL podsumowuje dziesięć sezonów „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

Jubileuszowa edycja to czas na wspomnienia. Sprawdźmy, co działo się w programie od wiosny 2014 roku, gdy program zaistniał na antenie Polsatu. Każda z odsłon muzycznego show dostarczyła widzom wielu emocji i prawdziwych wzruszeń, a wśród uczestników przewinęła się cała plejada artystów. Dla niektórych „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” była przepustką do dalszej kariery. Bezdyskusyjnie program jest fenomenem, zarówno jeśli chodzi o popularność, jak i klasę realizacji.

- Program jest wielkim sukcesem realizatorów: charakteryzacji, kostiumów, aranżu, oprawy muzycznej, reżyserii światła, realizacji komputerowej itd. To wszystko decyduje o tym, że w telewizji ta produkcja tak dobrze wygląda - mówił w wywiadzie dla POLSAT.PL Paweł Królikowski. - Nie ma w innych telewizjach sytuacji, że na jednego wykonawcę skierowana jest aż taka uwaga realizacyjna. Dla śpiewających w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” jest to niebywała szansa na urzeczywistnienie pewnych swoich ambicji, pokazanie całokształtu możliwości przy współudziale wszystkiego tego, co oferuje współczesna charakteryzacja i nowoczesna technika - dodał aktor zasiadający za jurorskim stołem od pierwszego programu.

Edycja 1 (wiosna 2014 r.)
Wielkie zwycięstwo Katarzyny Skrzyneckiej, które natychmiast otworzyło jej drogę do jurorskiego grona. Aktorka w finałowym odcinku wystąpiła w podwójnej roli. Zaśpiewała po mistrzowsku przebój „Time to Say Goodbye” zarówno jako Sarah Brightman, jak i Andrea Bocelli. Wykonanie rzuciło wszystkich na kolana. - Twoja synchronizacja tańca ze śpiewem jest niesamowita - skwitowała Małgorzata Walewska.

Ale nie tylko ta ostatnia kreacja odbiła się szerokim echem. Jej wcielenia w Tinę Turner, Louisa Armstronga czy Pink zrobiły równie duże wrażenie.

Z kim rywalizowała o nagrodę główną? Wśród finalistów znaleźli się Agnieszka Włodarczyk, Mariusz Totoszko oraz Artur Chamski.

Edycja 2 (jesień 2014 r.)
Finałowa metamorfoza w Marię Callas to prawdziwy popis Marka Kaliszuka. Aktor pokazał wielki kunszt i klasę muzyczną, a wymagający utwór „O mio babbino caro” okazał się nie tylko godny finału, ale stanowił ukoronowanie zmagań w całej edycji. - Byłeś wielką diwą, jestem zachwycona! - nie kryła fascynacji talentem uczestnika Małgorzata Walewska. - Po raz pierwszy w tym programie miałem ciarki na plecach - stwierdził DJ Adamus, który w czterech edycjach zasiadał w jurorskim fotelu.

Marek Kaliszuk okazał się specjalistą od naprawdę wymagających postaci. Splendor i wysoką punktację przyniosły mu m.in. utwory z repertuaru Hanki Ordonówny czy Arethy Franklin. Role kobiece to dla niego po prostu „bułka z masłem”.

O zwycięstwo walczyli także inni aktorzy: Marcin Przybylski, występująca w serialu „Przyjaciółki” Joanna Liszowska oraz Barbara Melzer.

Edycja 3 (wiosna 2015 r.)
Z „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” po sukces w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”? Tak! Choć dla wielu mogło być to zaskoczeniem, znany z tanecznych popisów Stefano Terrazzino „wyśpiewał” sobie zwycięstwo. Włoch okazał się równie sprawny na parkiecie, co na scenie, a przyszło mu zmierzyć się z takimi postaciami jak Cesária Évora, Jurij Szatunow czy Helena Majdaniec.

W decydującym odcinku wygraną zapewnił mu Mieczysław Fogg we wzruszającej piosence „Jesienne róże”.

- Nie spodziewałem się. Ogromna praca, ogromna droga, którą pokonałem. Ja już czułem się nagrodzony, bo udało mi się tyle zrobić. A jeszcze wygrać! Nie do wiary! Poza tą wygraną, wiele ze sobą zabiorę. Rozwój, otwartą głowę. Spotkałem fantastycznych ludzi, prawdziwą inspirację i fajną energię. To jest ważniejsze nawet niż miejsce, które zająłem. To był jeden z najprzyjemniejszych momentów w moim życiu - powiedział w rozmowie z IPLA.TV. Do ostatniego momentu o nagrodę główną ścierał się z Robertem Rozmusem, który najlepszy występ w programie zaliczył jako Ray Charles!

Edycja 4 (jesień 2015 r.)
To był czas Bartka Kasprzykowskiego, który - podobnie jak Katarzyna Skrzynecka - później sam oceniał innych uczestników w roli jurora. Domeną aktora na scenie show stali się męscy wykonawcy.

Poklask dali mu Barry White oraz Leonard Cohen, a w finale błysnął jako Nat King Cole, brawurowo wykonując balladę „When I Fall in Love”.

Serialowy Paweł Strzelecki z „Przyjaciółek” tego dnia był wręcz perfekcyjny i zasłużył na wiele wyrazów zachwytu. - Fenomenalny! - tak decydującą o nagrodzie głównej metamorfozę ocenił wówczas Paweł Królikowski. W finale wzięli udział także: aktorki Zofia Zborowska, Monika Dryl oraz piosenkarz Michał Kwiatkowski.

Edycja 5 (wiosna 2016 r.)
Czy można wygrać program bez choćby jednego zwycięstwa w odcinku? Udowodniła to Aleksandra Szwed, która na finał przygotowała niesamowitą kreację i sięgnęła po najważniejszy czek. Intrygującym niskim głosem, w operowy sposób, zaśpiewała „Ten zegar stary” z repertuaru Bernarda Ładysza.

Wcześniej aktorka, znana m.in. z serialu „Rodzina zastępcza”, pokazała, że świetnie daje sobie radę w innych męskich wcieleniach.

Jako Andrzej Dziubek z grupy De Press pokazała charyzmę, jakiej nie powstydziłby się żaden podhalański góral. - Udział w tym programie zapamiętam jako jedną z największych przygód w moim życiu - przyznała po rywalizacji. Oli po piętach deptali m.in. Dariusz Kordek oraz Jerzy Grzechnik. Ten ostatni został zapamiętany ze względu na bardzo dobre wcielenie w brytyjską gwiazdę - Adele.

Edycja 6 (jesień 2016 r.)
Tym razem po 100 tysięcy złotych sięgnęła Maria Tyszkiewicz. Aktorka Teatru Studio Buffo w finale zaprezentowała jeden z największych przebojów Rihanny, czyli „Diamonds”. - Nie jestem robotem i moja osobowość na pewno jest widoczna podczas wykonań. Myślę, że to dobrze, gdy na scenie można zobaczyć swoistą syntezę mnie i danej gwiazdy - podkreślała Maria Tyszkiewicz w rozmowie z POLSAT.PL.

W decydującym odcinku pokonała Olgę Szomańską, którą długo uznawano za faworytkę do zwycięstwa. Nie ma w tym jednak przypadku. Zwyciężczyni wcześniej także dwa razy wygrywała odcinki, jako Alicja Majewska oraz Axl Rose.

Uznaniem w tej edycji cieszyły się również role Kamila Bijosia jako José Feliciano i Michała Rudasia jako Lionel Richie.

Edycja 7 (wiosna 2017 r.)
Kiedy opadły kurtyny po ostatnim popisie tej odsłony rozśpiewanego programu, nikt nie miał wątpliwości, że to Katarzyna Popowska jest największą wygraną. Nie tylko dlatego, że zajęła pierwsze miejsce. Miała naprawdę wymagających rywali. W decydującym starciu o triumf walczyli z nią także Joanna Jabłczyńska, Sławomir oraz Zosia Nowakowska.

Końcowy sukces przypieczętowała jako Beyoncé w kompozycji „Listen”, ale kunszt zaprezentowała też jako Christina Aguilera, gdy przejmująco wykonała utwór „Beautiful”.

Jak przyznała, ta piosenka to opowieść o niej, czym wzruszyła wszystkich obecnych w studiu. Konkurenci także dali się zapamiętać. Joanna Jabłczyńska powaliła sędziów wcieleniem w Janis Joplin, a Sławomir Zapała pokazał liryczną twarz Grzegorza Turnaua.

Edycja 8 (jesień 2017 r.)
Trzecim uczestnikiem „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, który zmienił scenę na krzesło sędziego był Kacper Kuszewski. Aktor dał się poznać jako wszechstronny odtwórca, zarówno męskich jak i damskich głosów.

W finałowym odcinku wystąpił jako Maria Callas w arii „Habanera” z opery „Carmen”. Poradził sobie wyśmienicie. - Dla mnie ważniejsze od roli, którą zagram, jest to z jakimi ludźmi przyjdzie mi pracować - przemawiał zwycięzca podczas finałowego odcinka. - Uwielbiam pracować z ludźmi, którzy robią wszystko z pasją. I takich tutaj spotykam - dodał. Jego najwięksi rywale także mieli sporo atutów. Krzysztof Antkowiak i Anna Dereszowska do końca liczyli się w walce o podium.

Wokalista błysnął m.in. jako Stevie Wonder oraz Brian Johnson z AC/DC, a aktorka jako Kora Jackowska dała przykład niezwykłej energii i aktorskiej szlachetności na scenie. - Bardzo chciałam się w tym programie bawić i dawać radość widzom. Chciałam również zwrócić uwagę, że polska edycja programu uznawana jest za najbardziej perfekcyjną ze wszystkich na świecie - mówiła popularna aktorka w rozmowie z POLSAT.PL.

Edycja 9 (wiosna 2018 r.)
Młody i ambitny. Tak scharakteryzować można Filipa Lato. Pasuje do niego również przymiotnik „wszechstronny”. Dlaczego? Wielokrotnie pokazał, że zasługuje na oklaski.

W ostatnim odcinku postawił pieczęć na swoim sukcesie jako Robert Plant w „Stairway to Heaven”, ale w pamięci na długo zapisał się wykonaniem utworu „Sen o Warszawie” z repertuaru Czesława Niemena.

Tak doskonałego wcielenia w legendarnego artystę nikt się nie spodziewał. Reakcje tylko to potwierdzały. Kasia Skrzynecka i Piotr Gąsowski mieli w oczach łzy wzruszenia. Po raz pierwszy sędziowskie gremium nie podsumowało występu w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. - Co wy chcecie oceniać? - powiedziała wówczas tylko Małgorzata Walewska. Ta edycja obfitowała również w inne spektakularne wykonania. Za takie niewątpliwie można uznać metamorfozy Jana Traczyka w Sławę Przybylską czy Anny Guzik w Hannę Banaszak. Nie sposób też nie wspomnieć o Krzysztofie Szczepaniaku łudząco podobnym do Andrzeja Rosiewicza.

Edycja 10 (jesień 2018 r.)
Jubileuszowy sezon „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” to czas męskiej dominacji. Edycję zwyciężył Mateusz Ziółko, który trzykrotnie odbierał czeki na 10 tysięcy złotych.

To właśnie on wzruszył do łez całą Polskę jako niezapomniany Zbigniew Wodecki. Jego doskonałe wykonanie utworu „Lubię wracać tam gdzie byłem” przeszło do historii programu.

Łzy roniono również przy „Nie płacz Ewka” z repertuaru grupy Perfect, gdzie świetnie naśladował Grzegorza Markowskiego. O krok od zwycięstwa był również Rafał Szatan. On z kolei dał się zapamiętać jako Tanita Tikaram i Andrea Bocelli. Liczący się w tej edycji Marek Molak może pochwalić się świetnym występem jako Grzegorz Hyży.

Sukces „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” to nie tylko dziesięć sezonów pełnych wspaniałych uczestników i ich niesamowitych metamorfoz, ale również wielka zasługa jurorów. Przez wszystkie edycje bohaterów programu oceniali Małgorzata Walewska i Paweł Królikowski. Towarzyszyli im Bartek Kasprzykowski, Katarzyna Skrzynecka i Kacper Kuszewski oraz Katarzyna Kwiatkowska i DJ Adamus. Prowadzącymi niezmiennie są Maciej Dowbor i Piotr Gąsowski.

Oglądaj w IPLA.TV: „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” - sezon 10, odcinek 10 (FINAŁ)

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo

Zobacz także:
Wodecki, Markowski, Scorpions to... najlepszy Mateusz Ziółko!
Mateusz Ziółko zwycięzcą „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”!
„Boogie” triumfował jako Drake w ostatnim odcinku o punkty
Operowy Rafał Szatan wyśpiewał drugie zwycięstwo
Scorpions na topie! Mateusz Ziółko wygrał po raz trzeci
Mateusz Ziółko jest Perfect! „Nie płacz Ewka” najlepsza
Niesamowity Joe Cocker! Druga wygrana Adriany Kalskiej
Wielkie emocje i łzy na scenie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”
„O Pani!”, Marek Molak to Grzegorz Hyży jak żywy!
Rafał Szatan najlepszy! Zaśpiewał jak Tanita Tikaram
Tak Adriana Kalska robi reggae! Sukces prosto z Jamajki

Komentarze