2018-10-20

Scorpions na topie! Mateusz Ziółko wygrał po raz trzeci

W siódmym odcinku „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” najpierw był remis, ale... ostatecznie zwyciężył Klaus Meine. Dlaczego to Mateusz Ziółko jako lider grupy Scorpions zdobył czek? Na scenie pojawili się także Bobby Vinton, Jason Derulo, Andrzej Piaseczny, Krzysztof Jaryczewski, Agnieszka Chylińska, Vanessa Paradis i Sam Smith.

Na początek „Boogie” z grupy Łobuzy i... „The Polish Prince”, czyli polski książę! - Twój bohater miał więcej hitów na liście „Billboard” niż sam Elvis Presley - zapowiedział pierwszy występ Maciej Dowbor. O kim mowa? To Bobby Vinton. Twórca disco polo przyznał, że największym wyzwaniem było dla niego odtworzenie anielskiego głosu Amerykanina o polskich korzeniach.

- Miał to piękne vibrato, z którym się męczyłem - wyjaśnił. Czy ostatecznie poradził sobie z „My Melody of Love” i charakterystycznym refrenem „Moja droga, ja Cię kocham”? - Bardzo mi się podobała twoja wymowa. Pięknie wokalnie, pięknie stylowo - zachwycała się Małgorzata Walewska. - Bardzo fajnie chwyciłeś ten akcent amerykański w tych polskich wstawkach - dodał Kacper Kuszewski. - Zdobyłeś nasze serca - podsumował aktor.

- A teraz usłyszycie piosenkę zespołu, który zagrał największy koncert w historii Polski - zapowiedział drugi występ Piotr Gąsowski. Chodziło oczywiście o niemiecką grupę Scorpions. W roli wokalisty Klausa Meine pojawił się Mateusz Ziółko. - To jest utwór opowiadający o facecie, który strasznie chciałby, żeby kobieta, którą on kocha, też go pokochała - mówił uczestnik o „Still Loving You”. Trudno w to uwierzyć, ale ten przebój liczy sobie już 24 lata! - Mam wszędzie ciary. Wow! - powiedział zdumiony Kacper Kuszewski jeszcze w trakcie melancholijnego wykonania. - Tu nie było nawet ćwierć sekundy, w której nie zabrzmiałbyś jak Klaus Meine. Coś nieprawdopodobnego! Aż jest mi głupio, żeby się odzywać. Nie mam prawa komentować - stwierdziła Katarzyna Skrzynecka. - Byliśmy na krótkim koncercie Scorpionsów, co jest mało osiągalne, dlatego ci dziękujemy - dodała równie podekscytowana Małgorzata Walewska.

Pojedynek na gołe męskie klaty? Rafał Szatan był zdecydowanie na tak! Aktor wcielił się w postać amerykańskiego bożyszcza muzyki pop i R&B. - Zdolny człowiek. Jest świetnym wokalistą i tancerzem - mówił o Jasonie Derulo. - To jest bardzo charakterystyczny głos - zaakcentował Maciej Dowbor. Okazało się, że artysta ze Stanów Zjednoczonych nagrał filmik i życzył powodzenia Rafałowi. Po tym bardzo miłym i motywującym geście nie mogło się nie udać! Jakie oceny dla „Want To Want Me”? - Byłeś showmanem, który wchodzi i po prostu zdobywa scenę - chwalił Kacper Kuszewski. Podobnego zdania był Paweł Królikowski: - Trochę odjęło mi mowę - zachwycił się aktor.

- Weźmiesz nas dzisiaj do nieba? - zapytał Maciej Dowbor kolejnego uczestnika, nawiązując do piosenki Andrzeja Piasecznego. Marek Molak zdawał sobie sprawę, że interpretacja „Imię deszczu” zespołu Mafia nie będzie łatwą kreacją. - „Piasek” śpiewa szeroko, tak jakby się uśmiechał - zwrócił uwagę aktor. Czy powrót do polskiego popu z lat 90. był udany? - To jest dla nas uczta. Ta delikatność, ta dbałość w wypowiadaniu tekstu, w tym samym miejscu pauzy, lekkie podjazdy od dołu, atakowanie dźwięku od spodu. Wszystko było - wyliczała Małgorzata Walewska. Jurorom zdecydowanie udzielił się refleksyjny nastrój. - Siedzieliście tacy zauroczeni - zauważył Piotr Gąsowski.

To nie koniec powrotów do polskich klasyków. Adriana Kalska na chwilę stała się legendą żeńskiego rocka. - Bardzo charyzmatyczna postać. Artystka z drapieżnym wokalem - mówiła uczestniczka o Agnieszce Chylińskiej. Piosenka „Winna”, którą zaprezentowała na scenie, pochodzi z czasów, gdy gwiazda odeszła już z grupy O.N.A. To było naprawdę mocne uderzenie! - Powiem ci, Adriana, nie jest źle. Jest genialnie! - skomentował mroczną inscenizację Kacper Kuszewski. - Dla mnie w kategorii kreacja aktorska zajmujesz pierwsze miejsce - dodał zdumiony juror. Nie był osamotniony w swojej wysokiej ocenie. - Nikt nie podejrzewa, że pod tym ubrankiem jest ktoś tak urokliwy i utalentowany jak ty - wskazał Paweł Królikowski.

Kasia Maciąg muzyczną ikoną Francji? W „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” wszystko jest możliwe! W tym tygodniu aktorce przypadła rola delikatnej i subtelnej Vanessy Paradis. - Duży sukces, fajna piosenka - mówiła gwiazda o utworze, który miała przyjemność zaprezentować. Warto wspomnieć, że za tekst i produkcję „Be My Baby” odpowiada sam… Lenny Kravitz! - Troszeczkę zabrakło mi powietrza w głosie - oceniła Małgorzata Walewska. - Słodka, wiotka i powabna - dodała jednak po chwili. Kacper Kuszewski również uległ urokowi byłej partnerki Johnny’ego Deppa. - Jak usiadłaś na tym fotelu, jak futerko zjechało z jednego ramienia, to wszystko już mi zagrało. Przeprowadziłaś tę postać do końca, bez przerysowania - zachwycał się aktor.

Michalina Sosna po raz kolejny została mężczyzną. - Mam za to świetną piosenkę. Energiczną, z powerem - przekonywała w rozmowie z Maćkiem Dowborem, wskazując na „Andzia i ja” z repertuaru grupy Oddział Zamknięty. Współzałożyciel i pierwszy wokalista zespołu, czyli Krzysztof Jaryczewski, który z powodu utraty głosu musiał przerwać karierę, udziela się obecnie poza sceną. Jest m.in. jednym z jurorów programu „Śpiewajmy razem. All Together Now”. „Jary” nagrał kilka ciepłych słów dla Michaliny. Filmik dodał otuchy uczestniczce. - Niebywałe jaką energię potrafiłaś z siebie wykrzesać - stwierdził Paweł Królikowski. - Ode mnie duża bomba - żartował aktor. Katarzyna Skrzynecka zwróciła szczególną uwagę na jeden element: - Świetnie odwzorowany sposób poruszania się - dostrzegła. - Im dalej w las, tym więcej gandzi i było cudownie - podsumowała rock’n’rollowy wykon.

Ostatni występ należał do Honoraty Skarbek. W kogo piosenkarka wcieliła się w tym odcinku? Oto brytyjski wokalista Sam Smith. - On ma fenomenalny głos, którym potrafi genialnie czarować, z przepięknymi, krystalicznymi falsetami - przedstawiła artystę. Czy „La La La” okazało się prostym zadaniem? - Bardzo trudna postać, bo właściwie nie ma się do czego przeczepić - zaczęła swoją ocenę Małgorzata Walewska. - Trochę potrzebowałaś czasu, żeby wejść w tę jego barwę, ale mniej więcej od połowy utworu było już naprawdę dobrze - dodała jurorka. Kacper Kuszewski podkreślił, że Sam Smith nie posiada wielu wyróżniających go cech. - Widziałem z jakich mikrodetali tkałaś tę zwyczajność - powiedział.

Po głosowaniu wszystkich jurorów oraz uczestników doszło do remisu. Na szczycie tabeli znaleźli się Rafał Szatan i Mateusz Ziółko. Każdy z nich otrzymał po 34 punkty. O zwycięstwie przesądziła przewodnicząca stołu sędziowskiego Małgorzata Walewska, która wcześniej przyznała 10 punktów Mateuszowi Ziółko i to właśnie jego wytypowała na triumfatora tego odcinka.

Wokalista wygrał po raz trzeci. Czek na 10 tysięcy złotych przekazał wraz z Rafałem Szatanem, którego zaprosił na scenę, dla Fundacji Szczęśliwe Jutro.

Zobacz finałowy występ:

W ósmym odcinku pojawią się:
Adriana Kalska - Romina Power (występ z przyjacielem w roli Al Bano)
„Boogie” - Domenico Modugno
Marek Molak - Raffaella Carrà
Honorata Skarbek - Madonna
Katarzyna Maciąg - Zucchero
Rafał Szatan - Andrea Bocelli
Michalina Sosna - Sophia Loren
Mateusz Ziółko - Drupi

Oglądaj w IPLA.TV: „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” - sezon 10, odcinek 7

Twoja Twarz Brzmi Znajomo w sobotę o godz. 22:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo

Zobacz także:
Mateusz Ziółko jest Perfect! „Nie płacz Ewka” najlepsza
Niesamowity Joe Cocker! Druga wygrana Adriany Kalskiej
Wielkie emocje i łzy na scenie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”
„Twoja Twarz Brzmi Znajomo”: Rafał Szatan jako Julio Iglesias
Rafał Szatan najlepszy! Zaśpiewał jak Tanita Tikaram
Tak Adriana Kalska robi reggae! Sukces prosto z Jamajki