2018-11-02

Znamy pierwszych finalistów „World of Dance - Polska”

0

Kto jest bliżej imponującej nagrody głównej - 100 tysięcy dolarów? Po pełnym emocji pierwszym półfinale „World of Dance - Polska” poznaliśmy uczestników finału w kategorii Juniorzy oraz zobaczyliśmy cztery z dziewięciu występów w grupie Dorośli. Które popisy na żywo najbardziej zachwyciły jurorów i dlaczego?

Przetrwali kwalifikacje oraz pojedynki, dali z siebie wszystko, żeby cieszyć się z kolejnych awansów, ale dopiero na tym etapie mogli poczuć prawdziwy konkursowy stres. Z pomocą przyszli im mentorzy, żeby udzielić fachowych porad podczas treningów oraz dodatkowo zmotywować przed odcinkiem „live”. Edyta Herbuś pracowała z juniorami, a Michał Malitowski wspierał dorosłych. - Ta runda będzie brutalna - zapowiadała jurorka. - Oczekuję jeszcze więcej - dodał mistrz tańca.

Siedem tygodni rywalizacji pobudziło do tanecznej kreatywności, podnosiło poprzeczkę coraz wyżej, ale przede wszystkim rozbudziło nadzieje na końcowy sukces. W ten piątek oprócz determinacji i kunsztu liczyło się „to coś”, błysk geniuszu, który mógł dać więcej punktów niż konkurentom. Wszyscy uczestnicy z mocno bijącym sercem spoglądali na tablicę wyników. Dwa najlepsze miejsca w rankingu z każdej kategorii oznaczały awans do elity!

Jako pierwsi do boju ruszyli wojownicy zza wschodniej granicy, czyli Driada. Juniorska formacja z Białorusi chciała udowodnić, że wysokie noty w poprzednich odcinkach to nie był przypadek. - Przyjechaliśmy tu, żeby wygrać - zapowiadali. - Gratuluję spektakularnego otwarcia - rozpoczął ocenę „Roofi”. - Innowacyjny pokaz i zaangażowanie energetyczne, wow! - dorzucił Michał Malitowski. - Widzę was odmienionych, szczęśliwych, radosnych i oby tak dalej - skomentowała Edyta Herbuś. Hip-hopowa grupa zasłużyła na 93.7 punktów. Tik, tak, tik, tak... Czy czas się dla nich zatrzymał?

Tuż po nich Kaja Kochańska i Krystian Jabłoński. Młodzi uczestnicy zadedykowali swój występ rodzicom. - Podobała mi się wasza praca z grawitacją i lewitacją - docenił Michał Malitowski. - To jest dla mnie wielka przyjemność, patrzeć jak się rozwijacie - chwaliła Edyta Herbuś. - Tak mi się wydaje, że do końca tego nie czujecie - zupełnie innego zdania był „Roofi”. Na tablicy po głosowaniu jury pokazała się liczba 88.

Następny taniec oznaczał pożegnanie jednego z uczestników. Czy dziewczyny z Jazz One Junior dały sobie radę z presją? Miała im pomóc inspirująca choreografia, opowiadająca o dążeniu do celu i wspinaniu się na szczyt, a rekwizytem była drabina. - Szczytem jest dla nas wygranie tego programu - mówiły zgodnie tancerki. - Zaskakujecie za każdym razem. Lubię tę waszą babską sztamę, ale dziś przemówiła do mnie wasza eteryczność - wskazała Edyta Herbuś. - Miło się was ogląda - dodał „Roofi”. - Brakuje mi kontrastu i miałem z tym problem - zaznaczył Michał Malitowski. Na jaką średnią oceniono ich taniec? 89.3.

Do stawki dołączyła para tańca towarzyskiego Sara Silva i Mateusz Stawowy. - To są młodzi ludzie, którzy maja obowiązki dorosłego człowieka - zaznaczyła Edyta Herbuś, nawiązując do reżimu treningowego i pełnego poświęcenia, które każdego dnia odbiera im wiele z dziecięcych przyjemności. - Zapraszamy do naszej tanecznej dżungli - powiedzieli przed występem. - To jest profeska ponad ich wiek! - nie miał wątpliwości Michał Malitowski. - Był tu impuls i beat w ciele. To jest coś co wymaga dużej precyzji - doceniła Edyta Herbuś. Rafał Kamiński miał jednak nieco inne zdanie. - Szanse w waszej parze są niezbyt wyrównane, bo całą energię przejmuje Sara. Powinno być to bardziej spektakularne - wytykał juror. Ocena? 94.3.

40 tańczących stóp, czyli 20 osób na scenie. Oto Junior Wena Squad ze swoim tanecznym pomysłem na wskoczenie do finału. O czym chciały opowiedzieć tańcem? - Jesteśmy kelnerkami w barze - opisały swoją rolę. - Szkoda czasu na ogarnianie stolików... Według mnie mało kreatywnie - ostro wypowiedział się „Roofi”. - Jestem mile zaskoczony - dodał Michał Malitowski. - Wasza kobiecość chyba poraża panów - uznała Edyta Herbuś. Formacja za swoje popisy zebrała 88 punktów. Zdecydowanie za mało, aby trafić do ekskluzywnego grona...

W tym momencie poznaliśmy pierwszego finalistę, a w końcowej klasyfikacji juniorów mogli jeszcze namieszać tylko oni. Atom Mini zapowiadał bombowy występ, w którym nawiązał do filmu „Charlie i fabryka czekolady”. Mógł liczyć na słodkie oceny? - Eksplodował taneczny atom. Jestem w szoku! Wy dokładnie wiecie, co na scenie robicie. Brawo dla was i waszych rodziców - chwalił Michał Malitowski. - Słodziaki wy moje czekoladowe, zabraliście mnie do swojego bajkowego świata. Było wszystko, co ja lubię. I ta bezcenna radość! - dodała Edyta Herbuś. - Macie fajną dziecięcą energię. Gdyby zabrakło tego w finale, to byłaby wielka szkoda - podkreślił „Roofi”. 94 punkty i wszystko jasne.

Do wielkiego finału pierwszej edycji „World of Dance - Polska” w kategorii Juniorzy trafili: Sara Silva i Mateusz Stawowy oraz Atom Mini.

Nadszedł czas na grupę dorosłych. Do zaciętej rywalizacji jako pierwsi przystąpili Beta & Kuchta. - Nadal będziemy bawić, ale postaramy się przekazać jakiś morał - zapowiadali. - Nie szata zdobi człowieka - dodali, opowiadając o zderzeniu na scenie świata widzianego oczami biedaka i bogacza. - Podtrzymuję, że jesteście magikami tej sceny. Macie styl, jest w was pasja i konsekwencja. Jesteście dla mnie kompletnymi tancerzami. Jestem fanem, tego co robicie! - wymieniał atuty „Roofi”. - Uwielbiam, jak się z nami bawicie, a przy okazji wszystko się zgadza - dodała Edyta Herbuś. - Czy my was kupujemy? Tak, cały abonament! - podsumował Michał Malitowski. Efekt? 96.7 punktów.

A teraz taneczny wulkan energii, czyli Włodek Kołobycz. Mężczyzna dedykował swój występ kobietom swojego życia: babci oraz mamie. Jakie emocje zaprezentował fan tańca współczesnego i czym zaimponował jury? - Przed wami tłumacz przysięgły języka tanecznego - powiedział Michał Malitowski, ale wytknął uczestnikowi stres, przez który popełnił kilka błędów. - Ktoś nam tu pięknie dojrzewa na naszych oczach. Jest nowa jakość. Jak się pojawiasz na scenie, to zapalasz światło - opisała wrażenia Edyta Herbuś. - Ten pokaz był bardzo miły - ocenił Rafał Kamiński. Solista otrzymał średnią 90.3 punktów i nie pozostało mu już nic innego, jak tylko czekać na kolejne występy.

Tango argentino w walce o finał? Kamil Kuroczko i Sara Janicka postanowili rozpalić zmysły i jeszcze mocniej zwrócić na siebie uwagę. Miał w tym pomóc utwór „Attention” Charliego Putha, który... nie nawiązuje do latynoskich rytmów. Okazało się, że ta przewrotna kombinacja warta była 94.7 punktów. - Ale zaiskrzyło! - zareagowała Edyta Herbuś na gorący pocałunek pary po występie. - Jak dla mnie esencja waszej dojrzałości zginęła na rzecz efektów specjalnych - jurorka nie do końca była pewna swojej oceny. - Lubię waszą kreatywność, a twoja kreacja Sara dodała tylko plusów - wskazał „Roofi”. - Wasz ruch jest genialny i w partnerowaniu jesteście bardzo silni. To się chce oglądać - komplementował Michał Malitowski.

Na koniec pierwszego półfinałowego odcinka zaprezentowali się Lyuba Gavrilets i Nikita Gorbunov. Czy są idealną taneczną parą? - Chcemy pokazać złą dziewczynę i złego chłopaka. Będziemy jak Bonnie i Clyde w kowbojskim stylu - opowiadali o swoim pomyśle na choreografię. - Poszukiwani za napad na bank? Po tym występie poszukiwani za dobry styl - powiedział „Roofi”. - Macie świetne porozumienie. To jest dokładne i w punkt - dodał Michał Malitowski. - Lubicie siebie i lubicie się ze sobą bawić. Tyle impulsów i perfekcyjne synchrony - oceniła Edyta Herbuś. Ostatecznie ze średnią 90 zajęli miejsce poza liderującą dwójką.

9 listopada zatańczy na żywo kolejnych pięciu uczestników z grupy dorosłych oraz formacje prowadzone przez „Roofiego”. Walka o nagrodę główną nabiera jeszcze większego tempa!

Oglądaj w IPLA.TV: „World of Dance - Polska” - odcinek 8

World of Dance - Polska w piątek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „World of Dance - Polska” na Instagramie - @worldofdance_polska

Zobacz także:
„World of Dance - Polska”: Krok bliżej do nagrody głównej
„World of Dance - Polska”: Oto kolejni półfinaliści
„World of Dance - Polska”: Czas pojedynków i trudnych decyzji
„World of Dance - Polska”: Breakdance odkryty na nowo
Michał Malitowski spotkał przyjaciółkę w „World of Dance”
„World of Dance - Polska”: Oto taneczna następczyni Beyoncé?
Edyta Herbuś wybrała się w cudowną podróż marzeń
Olga Kalicka z „World of Dance - Polska” już po… weselu
„World of Dance - Polska”: Kto oczarował jurorów?

Komentarze
© Polsat 2020