2018-10-19

„World of Dance - Polska”: Oto kolejni półfinaliści

0

Bitwy taneczne trwają w najlepsze. Kto przeszedł do następnego etapu? To bardzo emocjonująca część „World of Dance - Polska”! Na parkiecie toczą się pełne zaangażowania pojedynki. Kto tym razem zapewnił sobie udział w półfinale show?

Rywalizacja w szóstym odcinku rozpoczęła się od starcia w grupie juniorów.

Sara i Mateusz postanowili, że zmierzą się z Nikolą i Bartkiem. - Jak zobaczyłem Nikolę, to pomyślałem, że fajnie byłoby, gdyby moja córka też tańczyła - komentował Michał Malitowski.

- Tańczysz jak maszyna - Edyta Herbuś odniosła się do popisów Sary. - Technicznie to był świetny jive - pochwaliła parę jurorka. Jak wypadła konkurencja? - Wasz występ był kwintesencją dobrej zabawy na najwyższym poziomie - oceniła aktorka Nikolę i Bartka.

Pierwszy duet dziecięcy za swój występ otrzymał 90.3 punktów, drugi - 88.3. Sara i Mateusz znaleźli się w półfinale!

A teraz nietypowe zestawienie na parkiecie. Para Lyuba i Nikita stanęli do walki z… Mariuszem Lubawym.

- W przypadku Mario to było na bardzo wysokim poziomie technicznym - opisała wrażenia Edyta Herbuś. To właśnie on jako pierwszy zaprezentował się na scenie. - Dzisiaj było więcej spokoju i kontroli. Panowałeś nad wszystkim. To było ciekawe - ocenił „Roofi”.

Jak poszło rywalom? - Połączenie wyrazistej izolacji i delikatnych ruchów - wskazała Edyta Herbuś. - Jestem wielkim fanem precyzji, którą prezentujecie w choreografii - chwalił dwójkę tancerzy Rafał.

Punktacja? 88.7 dla solisty, 90.3 dla duetu.

Kolejne spotkanie dwóch zupełnie różnych światów. Formacja tańca towarzyskiego Efekt spróbowała swoich sił w bitwie z hiphopowym składem TSN. - Tu rozumiemy na czym polega siła grupy. Bardzo jestem ciekaw, jak będzie wyglądało to zestawienie - zapowiadał pojedynek Michał Malitowski.

Zespół z Polski miał pierwszeństwo na parkiecie. - Technicznie dla mnie bardzo dobrze wykonany taniec - powiedział po występie juror. - Byliście bardzo zgrani i synchroniczni - wtórował koledze „Roofi”.

Co na to konkurenci z Rosji? - Kupiliście mnie już w pierwszej sekundzie. Później było już tylko lepiej - oświadczyła zachwycona Edyta Herbuś.

Średnia ocen dla Efektu to 87.7, a dla TSN 92.3.

Interesującą batalię zafundował broadwayowski duet Beta i Kuchta z b-boyami z Shadows Crew.

- Panowie, jesteście magikami sceny - chwalił „Roofi” pierwszy występ. - Świetnie zatańczone, świetnie zagrane - dodał juror. Jak na takie wykonanie odpowiedział duet breakdance’owy? Jeden z członków grupy doznał kontuzji, ale panowie znaleźli sposób, aby wziął udział w występie.

- Super, że nie zrezygnowaliście. Jesteście honorowi - ocenił Rafał Kamiński. - Z przeciwności można uczynić atut. Uważam, że wybrnęliście z tego świetnie - dodała Edyta Herbuś.

Na tablicy wyświetliło się: Beta i Kuchta - 94.7, Shadows Crew - 89.7.

Kategoria: formacje. Caro Dance Company rzucili wyzwanie West Point Crew. Wygrał teatr czy ulica? - To będzie ciekawa konfrontacja ze względu na dwa style taneczne - mówiła zaintrygowana Edyta Herbuś.

- To było gęste od pozytywnych emocji - skomentowała pierwszy pokaz jurorka. - Znakomite połączenie muzyki nowego nurtu z klasycznym jazzem - przyznał Rafał Kamiński.

Jak wypadł drugi zespół? - Wasza technika jest naprawdę dobra. Po ostatnim wykonaniu teraz jest dużo lepiej. Duży szacunek za to - mówił Michał Malitowski.

Noty? Caro Dance Company - 89.3, West Point Crew - 90.7.

Taneczna następczyni Beyoncé Nikola Pośnik zmierzyła się z formacją Driada. - Myślę, że są dobrymi przeciwnikami dla mnie - powiedziała dziewczyna o swojej decyzji. Sama przygotowała występ nawiązujący do jej nigeryjskich korzeni.

- Jesteś świetną tancerką, a będziesz jeszcze lepsza - ocenił afrodance „Roofi”. - Uwielbiam twój styl - wskazała Edyta Herbuś.

Konkurencja nie pozostała dłużna. - Dla mnie to było bardzo spektakularne show - zaczął Rafał Kamiński. - Dużo mocnych elementów, mnóstwo akrobacji - wyliczał dobre strony.

Oceny: Nikola Pośnik - 88, Driada - 88.7.

W ostatnim pojedynku rywalizowali Ildar Gaynutdinov z Moniką i Ruri. - To, że wybrał tancerzy klasycznych, myślę, że to było uczciwe. Będziemy patrzeć na podobną estetykę - zareagowała na decyzję chłopaka Edyta Herbuś.

Rosjanin tańczył jako pierwszy. - Tak wygląda występ za sto tysięcy dolarów - podsumował krótko zachwycony Michał Malitowski. - Jesteś bardzo magiczny na scenie - potwierdził „Roofi”.

Czas na konkurencyjny duet. - Była ta płynność w waszym pokazie, ulotność, zwiewność. Wszystko to, co zachwyca w tańcu klasycznym. Byliście w tym przepiękni - powiedziała Edyta Herbuś.

Wynik był raczej formalnością... Monika i Ruri - 91.7, Ildar - 96!

Oglądaj w IPLA.TV: „World of Dance - Polska” - odcinek 6

World of Dance - Polska w piątek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „World of Dance - Polska” na Instagramie - @worldofdance_polska

Zobacz także:
„World of Dance - Polska”: Czas pojedynków i trudnych decyzji
„World of Dance - Polska”: Breakdance odkryty na nowo
Michał Malitowski spotkał przyjaciółkę w „World of Dance”
„World of Dance - Polska”: Oto taneczna następczyni Beyoncé?
Edyta Herbuś wybrała się w cudowną podróż marzeń
Olga Kalicka z „World of Dance - Polska” już po… weselu
„World of Dance - Polska”: Kto oczarował jurorów?

Komentarze
© Polsat 2019