2018-10-12

„World of Dance - Polska”: Czas pojedynków i trudnych decyzji

0

W piątym odcinku poznaliśmy pierwszych półfinalistów. Kto przeszedł dalej? Taneczne bitwy nie pozostawiły złudzeń - konkurencja jest ogromna. Kto zaprezentował się lepiej na parkiecie „World of Dance - Polska” i zakwalifikował do kolejnego etapu show?

Jest gorąco! Nadszedł czas pojedynków w kategoriach wiekowych. Uczestnicy, którzy zdobyli najwięcej punktów, mają przywilej wyboru swojego przeciwnika.

Tancerze w dalszym ciągu będą oceniani w pięciu kategoriach, a z punktacji wszystkich jurorów zostanie wyciągnięta średnia. Przegrany odpada z programu. Komu udało się awansować do półfinałów?

Pierwsze starcie w kategorii dorośli. Kaczorex zdecydował, że zmierzy się z Jennifer Romen. - Jego umiejętności i sposób poruszania się zawsze robiły na mnie wrażenie - komentował Rafał „Roofi” Kamiński. - Dla mnie to jest kwestia autentyczności - powiedziała o bohaterze tego pojedynku Edyta Herbuś. - Jestem trochę zestresowana, ale to mnie motywuje. Czuję się przygotowana do tego występu - ujawniła rywalka przed wejściem na scenę. Czy to potwierdziła?

- Byłaś bardziej dziewczęca niż ostatnim razem - opisał występ Jennifer członek Fair Play Crew. - Wciąż cię lubię - dodał krótko juror. Nieco bardziej sceptyczny był Michał Malitowski. - Uważam, że brakuje ci energii i płynności w ruchach - podkreślił.

Kaczorex spodobał się jury o wiele bardziej. - Ty masz poziom mistrzowski według mnie - chwalił „Roofi”. Punktacja? Jennifer - 90.3, Kaczorex - 94.3. Dziewczyna pożegnała się z show…

A teraz… spotkanie dwóch zupełnie różnych światów. - To jest zespół, który chce dawać ludziom coś więcej, nie tylko taniec - przedstawiła grupę Szał współprowadząca program Olga Kalicka. Hip-hopowa formacja stanęła do walki z kolorowymi dziewczynami z Mohini Indian Dance Group.

- Naszym asem w rękawie jest na pewno oryginalność, poczucie rytmu i czar - powiedziała członkini zespołu inspirującego się Wschodem. Był szał? - Cały czas mam gęsią skórę. Ale daliście czadu - nie miała wątpliwości Edyta Herbuś. - Kolejne emocjonalne widowisko w waszym wydaniu - ocenił kolektyw „Roofi”. 90 sekund dla tańca indyjskiego. - Godnie zaznaczyliście się w tym pojedynku - wskazała jurorka. - Detale z każdej strony były zachwycające - dodała.

Na tablicy wyświetliło się: Szał - 92, Mohini Indian Dance - 90.3.

Laura Kowalska rywalizowała z zamykającą tabelę formacją Atom Mini. - Teraz będą się działy rzeczy magiczne - zapowiedziała Olga Kalicka. - Jeśli zatańczymy z energią i charyzmą, to będzie dobrze - powiedziała jedna z członkini dziecięcego składu.

- Super występ i fascynujący pojedynek - opisał wrażenia Michał Malitowski po solówce nastoletniej dziewczyny. Jak poszło przeciwnikom? - Jesteście taką silną grupą. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! - skomentował juror występ Atom Mini.

Noty nie pozostawiły wątpliwości, kto wypadł lepiej w batalii. Grupa otrzymała 89.7 punktów, a Laura 87.3.

Napięcie rosło z każdym pojedynkiem. Jacek Jeschke i Hanna Żudziewicz wybrali do rywalizacji trio Kashira. - Wszyscy spodziewają się kolorowych piór, a będzie inaczej - sugerowała niespodziankę jedna z członkiń formacji wielbiącej gorącą Brazylię.

- Jak przechodziliście do elementów quickstepa, to tam już nie było żartów. Pełna profeska - chwalił parę Michał Malitowski. - Jesteście przykładem doskonałości - wtórowała mu Edyta Herbuś. A co jurorzy powiedzieli o występie rodem z Bollywood?

- Podoba mi się. Poszedłbym z wami na imprezę - ocenił Michał Malitowski. - Czuję się przekonana do tego, że samba brazylijska może mieć wiele kolorów - zachwycała się jurorka.

Wynik? Jacek i Hanna - 94, Kashira - 89.3.

Przed nami kolejne nietypowe połączenie! Do walki o miejsce w półfinale stanęła węgierska formacja Art Kingdom z polską grupą Eudezet Skillz. - B-boye są mi bardzo bliscy i chciałbym, żeby zaprezentowali się jak najlepiej - powiedział „Roofi” o łódzkiej ekipie. - Jesteście trochę niepokorni i to mi się bardzo podoba - mówiła po ich występie Edyta Herbuś.

Czym odpowiedzieli Art Kingdom? - Wasz występ robił wrażenie, jak dobry film - skomentowała jurorka. - Podoba mi się wasz styl, historia, którą opowiadacie. Uważam, że jesteście świetnymi aktorami - dodała gwiazda.

A zwycięzcami są... Eudezet Skillz - 90, Art Kingdom - 91!

Wracamy do kategorii juniorzy. Wiktor Lukinow zmierzył się z Jazz One Junior. - Czuję, że mogę wygrać - stwierdził odważnie chłopak. Jak wypadł w bitwie? - Musisz wiedzieć, że twoje emocje na scenie działają w bardzo mocny sposób - skomentowała Edyta Herbuś. - Jesteś bardzo silny i sprawny - ocenił „Roofi”. Czy dziewczynom udało się go pokonać?

- Wzbiłyście się na inny poziom w porównaniu do poprzedniego występu - pochwaliła grupę Edyta Herbuś. - Widzę tutaj fajne rozwiązania choreograficzne - dodał „Roofi”.

Oceny? Wiktor - 86, Jazz One Junior - 89.7.

Ostatni, ale jakże emocjonujący pojedynek zaserwowało dwóch znajomych z parkietu - Jakub Pursa i Włodek Kołobycz. - Czuć rywalizację, pomimo, że się przyjaźnicie - zapowiedziała walkę Olga Kalicka. - Zaprezentowałeś dużo świetnych akrobatycznych umiejętności - chwalił pierwszego chłopaka Michał Malitowski. - To jest kwintesencja tańca współczesnego - dodała Edyta Herbuś. Czy drugi występ był lepszy?

- Oj, Włodek, Włodek! Ale byłeś seksi - emocjonowała się aktorka. Jurorzy musieli jednak podjąć trudną decyzję, kto odpadnie z programu.

Noty były bardzo zbliżone: Jakub - 90, Włodek - 90.3.

Poznaliśmy najlepszych uczestników piątego odcinka. Zwycięzcy pierwszej grupy mogą rozpocząć przygotowania do półfinałów. Kto do nich dołączy i zaskoczy jurorów swoim talentem, wyszukaną choreografią lub nietuzinkową osobowością?

Oglądaj w IPLA.TV: „World of Dance - Polska” - odcinek 5

World of Dance - Polska w piątek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „World of Dance - Polska” na Instagramie - @worldofdance_polska

Zobacz także:
„World of Dance - Polska”: Breakdance odkryty na nowo
Michał Malitowski spotkał przyjaciółkę w „World of Dance”
„World of Dance - Polska”: Oto taneczna następczyni Beyoncé?
Edyta Herbuś wybrała się w cudowną podróż marzeń
Olga Kalicka z „World of Dance - Polska” już po… weselu
„World of Dance - Polska”: Kto oczarował jurorów?
„World of Dance - Polska”: Ruszyła taneczna machina!

Komentarze
© Polsat 2020