2018-09-28

„World of Dance - Polska”: Oto taneczna następczyni Beyoncé?

0

Nikola Pośnik przekonała do siebie jurorów. Komu jeszcze się to udało? Za nami trzecia odsłona kwalifikacji. Z odcinka na odcinek rośnie poziom tanecznego widowiska. Kto tym razem sprawił, że jurorzy „World of Dance - Polska” okazali najskrytsze emocje? Znamy uczestników, którzy przeszli do dalszego etapu.

Gorący początek! Utalentowana Kashira kocha sambę, a swój talent z powodzeniem prezentowała w Rio de Janeiro. Do programu zabrała dwie koleżanki, żeby zademonstrować koloryt karnawału.

Czy jury spodobały się latynoamerykańskie rytmy? - Dziewczyny, wyglądacie obłędnie. Podobacie się tu nie tylko panom - żartowała zachwycona Edyta Herbuś. - Nigdy nie byłem w Brazylii, ale nie potrzebuję. Samba przyjechała do nas - wtórował jej „Roofi”. Wynik? 81. - Jestem ciekaw, co możecie nam pokazać w kolejnym etapie - powiedział członek Fair Play Crew.

Pozostajemy w egzotycznym klimacie. Klaudia i Grzegorz to mistrzowie tańców karaibskich. - Brakuje mi trochę pikanterii związanej z salsą - wskazał Michał Malitowski po występie pary. - Technicznie świetnie, ale feelingowo trochę gorzej - dodał juror. - Były świetne momenty, ale chciałabym zobaczyć między wami te iskry - poparła go Edyta Herbuś. Średnia ocen: 78. Za mało, aby dostać się do kolejnego etapu.

Ildar Gaynutdinov to chłopak o niezwykłej sile. - Kiedy był mały, różnił się od rówieśników - wspominała mama tancerza. Pomimo autyzmu Rosjanin spełnia swoje marzenia. A jest o co walczyć! - Twoja dzikość serca obezwładniła nas wszystkich - powiedziała przejęta Edyta Herbuś po pokazie młodego mężczyzny. - Momentami Twój występ przypominał mi capoeirę - dodała. Michał Malitowski i Rafał Kamiński podzielili zdanie jurorki, co miało przełożenie na średnią not. Na ekranie wyświetliła się liczba 95.3!

Mocna ekipa i dużo testosteronu? Oto Eudezet Skillz! Chłopaki zadebiutowali w programie jako formacja breakdance’owa. - Byłem kiedyś b-boyem, zaczynałem od tego - przyznał „Roofi”. - Sugeruję żebyście dopracowali trochę przejścia - doradzał. Pomimo drobnych niedociągnięć panowie zdobyli 81.7 punktów. Brawo!

- Popping skradł moje serce. Najprostsza rzecz w tym stylu może wyglądać efektownie - tłumaczył kolejny uczestnik, Mario Lubawy. Czy docenione zostały jego magiczne ruchy? - Jestem pod wrażeniem - stwierdził „Roofi”. - Lubię Twoją dynamikę, ale dla mnie w całości było to trochę za monotonne - oświadczyła Edyta Herbuś. - Odbiór artystyczny dla mnie trochę zbyt letni - kontynuowała. Suma: 81.3.

Nastoletnia Nikola Pośnik doskonale wie, czego chce i dąży do celu. - Największą idolką jest dla mnie Beyoncé - przyznała. Dziewczyna ma już na swoim koncie współpracę z choreografami Chrisa Browna i Nicki Minaj. Swój występ w rytm utworu Cardi B zadedykowała zmarłej cioci. - Masz swój styl i swoją osobowość - zaczął ocenę Michał Malitowski. - Jesteś bardzo oryginalna, wyrazista. W tym hip-hopie bardzo podobały mi się elementy latino - kontynuowała Edyta Herbuś. Kandydatka na taneczną gwiazdę otrzymała 87 punktów.

Taniec sprawia, że ludzie zawiązują wyjątkowe więzi. Wiedzą o tym dobrze Kasia i Stefano. - Ona uratowała moje życie - mówił tancerz o partnerce. Swoją choreografię oparli na historii niespełnionej miłości. - Przepiękne to było. Bardzo wam dziękuję - Edyta Herbuś nie kryła łez. - Trafiliście mnie prosto w serce - kontynuowała wzruszona jurorka. Również Michał Malitowski zachwycał się duetem. - Najbardziej podoba mi się jak jest para tancerzy rozumiejących się. Wy to robicie na najwyższym poziomie - uznał. Średnia tej dwójki to 95.7.

Ta grupa żywiołowych dzieciaków to Wolf Junior Gang. Wicemistrzowie Polski i wicemistrzowie świata tańczący hip-hop chcieli w programie jeszcze bardziej pokazać na co ich stać. - W połowie delikatnie siadła energia - powiedział „Roofi”. - Efekty specjalne rodem z filmów science-fiction dały wam punkty dodatkowe - zaznaczył. - Jest trochę problem z energią, ale ogarnęliście całą tę kompozycję - przyznał mu rację Michał Malitowski. Na jaki wynik zasłużyli? 79.7. Za mało, żeby pozostać w rywalizacji.

Czy East Side Crew przebił poziomem swoich poprzedników? - Udział w programie „World of Dance” to dla nas niesamowity prestiż - stwierdziła jedna z członkiń. Po występie „Roofi” przyznał, że formacja jest godna sceny tego największego tanecznego show. - Bardzo mi się podoba to, że wędrujecie po stylach - dodał tancerz Fair Play Crew. - Widać w was pasję i przyjaźń - zauważyła Edyta Herbuś. Punktacja dla tej drużyny? Mocne 91.7.

Oto kolejny uczestnik, którego ulubionym stylem jest popping. Poznajcie Czarka Jereczka! Inspiracją młodego chłopaka jest duet Les Twins, który wygrał amerykańską edycję show. Czy tancerz powtórzy ich sukces? - Najbardziej w Tobie podoba mi się wrażliwość - skomentował występ Michał Malitowski. - Popping schodzi na dalszy plan. Ogląda się to jak spektakl - kontynuował. Jurorzy ocenili występ nastolatka na 86.7 punktów.

Powrót do tańca towarzyskiego zafundowała widzom Formacja Efekt. - Przyznam się, że zawsze chciałem z taką łatwością kręcić dziewczynami - dowcipkował „Roofi” po magicznym show w wykonaniu grupy. - Początek jest super! Świetne synchrony, brawo! - zachwycał się Michał Malitowski. Efekt? 83.7 punktów.

Rywalizację w trzecim odcinku zamknęli juniorzy Lil D. Grupa z Ukrainy chciała przede wszystkim zaskoczyć widzów połączeniem hip-hopu z... muzyką klasyczną. Czy dziewczynom z Kijowa udało się osiągnąć cel? - Jestem zachwycona pomysłem na wasze show - oceniła Edyta Herbuś. - To była bardzo dobra choreografia - dostrzegł „Roofi”. Michał Malitowski zwrócił natomiast uwagę na izolacje grupy. - Bardzo mi się podobało - przyznał. Uczestniczki opuściły studio z 87 punktami pewne kolejnej fazy programu.

Znów przekonaliśmy się, że „World of Dance - Polska” to taneczne widowisko, jakiego jeszcze nie było! Czego możemy spodziewać się w kolejnych odcinkach programu? Kto zaskoczy jurorów wybitnym tanecznym talentem i nieprzeciętną osobowością?

Oglądaj w IPLA.TV: „World of Dance - Polska” - odcinek 3

World of Dance - Polska w piątek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „World of Dance - Polska” na Instagramie - @worldofdance_polska

Zobacz także:
Edyta Herbuś wybrała się w cudowną podróż marzeń
Olga Kalicka z „World of Dance - Polska” już po… weselu
„World of Dance - Polska”: Kto oczarował jurorów?
„World of Dance - Polska”: Ruszyła taneczna machina!

Komentarze
© Polsat 2020