2018-09-21

„World of Dance - Polska”: Kto oczarował jurorów?

0

Zatańczyć perfekcyjnie i zachwycić ekspertów! Komu się udało? Poprzeczka w „World of Dance - Polska” została zawieszona bardzo wysoko. Jakie style zaprezentowali w drugim odcinku kandydaci? Czy hip-hopowe formacje zdominowały specjalistów od tańca towarzyskiego?

- Nie ma lepszego sposobu na udany wieczór, niż starcie najlepszych tancerzy z całego świata, którzy przyjechali, żeby walczyć o sto tysięcy dolarów - powitała widzów prowadząca show Olga Kalicka. - Polacy nie mieli okazji oglądać jeszcze tańca na takim poziomie! - podkreśliła jurorka Edyta Herbuś. Pora rozpocząć widowisko.

Na pierwszy ogień kategoria juniorzy! Atom Mini to formacja, która doskonale odnajduje się w tzw. street dance show. - To jest połączenie wszystkich styli tańca - tłumaczyła jedna z członkiń grupy. Główne inspiracje do występu w „World of Dance - Polska”? Michael i Janet Jackson. Nie mogło być lepiej! - Atom Mini to jest nieadekwatna nazwa do was. Jesteście Atom Mega - zachwycał się Michał Malitowski. Punktacja? 81.3!

A do tego bonus od jurorów! Cała trójka wyszła na parkiet, żeby... Sami zobaczcie:

Swoich sił w programie postanowili spróbować koledzy występujący jako Beta&Kuchta. Ich przyjaźń trwa od wielu lat, a więzi zacieśniły się podczas pracy nad rozrywkowym show Polsatu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Czy musicalowym klimatem przekonali do siebie jurorów? Zdecydowanie! - Uwielbiam taki broadwayowski styl - przyznała z uśmiechem Edyta Herbuś. - Was dwóch ma więcej osobowości niż niejedna formacja - dodała. Średnia ocen - 89.3. Panowie bez problemu przeszli do kolejnego etapu.

Ta hip-hopowa ekipa przyleciała do Polski prosto z Włoch. - La Familia powstała cztery lata temu, aby komunikować wszystkim, że jesteśmy jak rodzina - tłumaczyła członkini grupy. Z pozoru skromny występ spodobał się „Roofiemu”, który od razu rzucił komentarzem: - To było dla mnie mistrzowskie! - nie krył emocji. Wtórowała mu Edyta Herbuś: - Świetny występ! Najważniejszą rzeczą, kiedy jesteś na scenie jest to, by być prawdziwym, i wy to macie - stwierdziła. Jaka nota dla przyjaciół ze słonecznej Italii? 90.7.

Czy łyżwiarstwo figurowe może zaprowadzić na salę treningową? Okazuje się, że tak! W ten sposób poznaliśmy niezwykle utalentowaną 13-letnią Kamilę Chmielewską. - Jak tańczę, to czuję, że mogę wszystko z siebie wyrzucić i jestem wolna - wyjaśniła nastolatka. Pomimo ogromnego uroku i talentu tancerki, „Roofi” przyznał, że jest dla niej jeszcze nieco za wcześnie na scenę „World of Dance - Polska”. - Miałam wrażenie, że nie panowałaś nad energią - poparła go Edyta Herbuś. Ocena: 76.3. Może uda się następnym razem!

Ze współczesnego jazzu do… boogie-woogie, a wszystko to dzięki przesympatycznemu rodzeństwu Cherubińskich. - Taniec towarzyszył nam w życiu od zawsze - tłumaczył mężczyzna początki kariery duetu. Swingowe akrobacje Grześka i Agnieszki porwały do zabawy jurorów. - Dla mnie sprawa jest prosta. Nie tylko widzę was dalej, ale widzę was bliżej finału - powiedział po żywiołowym występie Michał Malitowski. - To było znakomite! - dodał Rafał Kamiński, po czym poprosił tancerza o jeszcze jedną „akcję niespokojnych stóp”. Wynik nie mógł być inny - 91 punktów.

Do dobrej zabawy nikogo nie trzeba namawiać. Taka sytuacja:

Historia tego chłopca wzruszyła z pewnością wielu widzów. Wiktor Lukinow to niezwykle wrażliwy nastolatek z Rosji, który wychowuje się w domu dziecka. Pomimo przeciwności losu znalazł w sobie pasję, jaką jest taniec współczesny. - Niedawno zmarł mój ojciec i chciałem pokazać, jak bardzo mi go brakuje - młody tancerz starał się wytłumaczyć swój występ przejętej Edycie Herbuś. - Najważniejsze było to, że ten pokaz był bardzo emocjonalny, a my mogliśmy to poczuć - podkreślił „Roofi”. Jurorzy nagrodzili Wiktora średnią ocen 89.7.

Formacja DNA Squad z Łodzi to prawdziwa petarda i definicja terminu „girlspower”! Dziewczyny tańczą ze sobą dopiero od roku, ale to wystarczyło, aby nabrać wprawy. - To niezły poziom, a może nawet światowy! - ocenił siedzący w jury członek Fair Play Crew. - Zaczęło się od trzęsienia ziemi, a później napięcie tylko rosło - dodała Edyta Herbuś. Efekt? 86.7 punktów.

Młodzież przejmuje scenę „World of Dance - Polska”. Nikola i Bartek z Płońska to wielokrotni mistrzowie tańca towarzyskiego. - Bardzo mi się podoba to, że zobaczyłem solidny basic - komentował Michał Malitowski. - Pełna profeska! - dodał juror. Para z powodzeniem zdobyła średnią ocen 86.3.

Jest światowo! Oto kolejny gość z zagranicy. Jennifer Romen przyjechała z Holandii, ma 22 lata i jest miłośniczką stylu hip-hop. U dziewczyny wykryto nieuleczalne schorzenia pleców i nóg. - Nauczyłam się z tym żyć - powiedziała. - Chcę tańczyć tak długo jak będzie to tylko możliwe - dodała. Dzięki „World of Dance - Polska” jest okazja, aby jej marzenia stały się rzeczywistością! - Cudowna koncentracja, dobra świadomość izolacji w Twoim ciele - zaczął ocenę Michał Malitowski. - Najlepsza w Twoim występie była silna, męska energia - kontynuowała Edyta Herbuś. Ostatecznie Jennifer uzyskała 87.3 punktów i przeszła dalej.

Kaja i Krystian w jazzowej odsłonie to synonim słowa „klasa”. - Tacy młodzi, taka technika! - zachwycał się występem Michał Malitowski. Rodzice chłopaka nie kryli łez za kulisami. - Jesteście dla mnie przykładem dobrego stylu - powiedziała Edyta Herbuś do tanecznej pary. - Wszystko wykonaliście z taką łatwością, że aż miło się patrzy - podsumował Rafał Kamiński. Ocena końcowa? 85.3.

Czerwone sukienki, białe berety i apaszki oraz czarne garnitury, kapelusze i czerwone krawaty. Jak wypadła na scenie damsko-męska formacja Swing Step? - Chłopaki, trzeba troszeczkę przypakować - żartował „Roofi”, nawiązując do podniesień i jednocześnie radząc, aby popracowali nad techniką. Z notą 77.7 grupa nie zakwalifikowała się do kolejnego etapu. - Trenujcie dalej - zachęcił uczestników do pracy Michał Malitowski.

- Z doświadczenia wiem, że w grupie siła - tak Karol „Niecik” Niecikowski zapowiedział występ warszawskiego Vibe Division. Niestety, tym razem czegoś zabrakło. - Może było kilka niedociągnięć technicznych, ale wróżę wam piękną taneczną przyszłość - mówiła na pocieszenie Edyta Herbuś, gdy wyświetliła się czerwona liczba 77.7.

Na koniec drugiego odcinka prawdziwa sensacja! - Swoją pierwszą choreografię wymyśliliśmy w domu bez lustra - opowiadał członek rosyjskiego zespołu TSN, wielokrotnego mistrza kraju. Na jakim poziomie są teraz? - To było nieziemsko dobre - mówił Rafał Kamiński. - Byliście jednością z dźwiękiem, jednym organizmem - dodał tancerz. Z tą opinią nie do końca zgodził się Michał Malitowski. Przeszli jednak do drugiego etapu ze średnią ocen 85. Gratulujemy!

„World of Dance - Polska” to taneczna rywalizacja na światowym poziomie. Czego możemy spodziewać się w kolejnych odcinkach show? Kto tym razem sprawi, że jurorzy wystawią wysokie noty?

Oglądaj w IPLA.TV: „World of Dance - Polska” - odcinek 2

World of Dance - Polska w piątek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „World of Dance - Polska” na Instagramie - @worldofdance_polska

Zobacz także:
11-letnia Edyta Herbuś w tańcu z… Tomkiem Barańskim!
Bohaterowie „World of Dance - Polska” spotkali się z fanami
„World of Dance - Polska”: Ruszyła taneczna machina!
„World of Dance - Polska”: Takie emocje w piątkowe wieczory
Edyta Herbuś pod wrażeniem niezwykłego występu
Olga Kalicka po raz pierwszy zostanie mamą. Gratulujemy!
Michał Malitowski: Będę dużo bardziej surowy
Roofi: Gdybym nadal przeżywał takie nerwy, to byłbym już siwy
Olga Kalicka: „World of Dance” to świetna przygoda

Komentarze
© Polsat 2020