2024-05-20

Tribbs o Polsat Hit Festiwal 2024. To pierwszy taki występ!

Producent muzyczny i Lanberry mają specjalną niespodziankę dla swoich fanów. Do tej pory nie mieli okazji zaprezentować na żywo swojego przeboju „Dzięki, że jesteś”. Wielka premiera na Polsat Hit Festiwal 2024! W rozmowie z Dawidem Koczurem Tribbs opowiedział, jak powstał ten utwór. Transmisja wydarzenia prosto z Opery Leśnej w Sopocie w piątek 24 maja i sobotę 25 maja w Polsacie.

Premierowe wykonanie

„Dzięki, że jesteś” to piosenka Tribbsa i Lanberry, która szturmem wdarła się na listy przebojów. To właśnie ona zabrzmi w Sopocie podczas Polsat Hit Festiwal 2024. - W tym roku występujemy razem z Gosią. Pierwszy raz zagramy na żywo nasz utwór, którego wcześniej nigdy razem nie wykonywaliśmy. Do tego będzie zespół, jakieś fajne elementy scenograficzne. Postaramy się zaskoczyć - uchylił rąbka tajemnicy artysta, nie chcąc za wiele zdradzać.

Kartka papieru i gitara

Producent muzyczny opowiedział o tym, jak powstała ta piosenka. - To był bardzo ciekawy proces, ponieważ utwór powstał tylko między mną a Gosią. Napisaliśmy całość we dwójkę... Gitara, wokal. Mieliśmy szkic na dyktafonie przez jakiś czas. Proces produkcji, mixu i masteringu angażował następne osoby, ale cieszę się, że trzon tego utworu był na gitarze i kartce papieru. To fajne, ponieważ w tych czasach mamy coraz mniej songwriterów. A jednak ta sztuka pokazuje, jak piosenka może stać się hitem - zauważył.

Nie imprezuje, ale...

Sopot to jedyne w swoim rodzaju miejsce na muzycznej mapie Polski. Czy po występie Tribbs od razu wraca do hotelu, czy można spotkać go na afterparty? - Normalnie nie, ale faktycznie, jak gram w Sopocie, to najczęściej chodzę na after. Często zostaję prawie do rana, co jest wyjątkowe dla mnie, bo ja jakoś dużo nie imprezuję. Te aftery mają jakiś taki klimat, że... zapraszam - powiedział.

@polsat Tribbs o przygotowaniach do #PolsatHitFestiwal 🌟 @Tribbs #showbiz ♬ dźwięk oryginalny - polsat

Polsat Hit Festiwal 2024: Radiowy Przebój Roku - oglądaj:

Polsat Hit Festiwal 2024 w piątek 24 maja i sobotę 25 maja od godz. 20:00 w Polsacie.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat