2024-02-13

Kuba Szmajkowski o koncercie „Cudowna jest miłość”

Artysta w rozmowie z POLSAT.PL zaprasza na wyjątkowe wydarzenie na Walentynki. Jak młody wokalista i zwycięzca 19. edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” definiuje miłość? Jakie są jego ulubione utwory w tej tematyce? Kuba Szmajkowski zdradza też, co zaśpiewa podczas niesamowitego koncertu. Transmisja na żywo w środę 14 lutego od godz. 21:05.

Wartość uniwersalna
Kuba Szmajkowski w rozmowie z POLSAT.PL rozważa, czym jest miłość. - Jako dwudziestoletni chłopak mam już jakiś bagaż doświadczeń, jeśli chodzi o relacje. Na pewno miłość jest głęboką, istotną potrzebą każdego z nas - mówi. - Zaliczam ją do wartości uniwersalnych, takich jak piękno, dobro czy prawda. Jest to przede wszystkim sztuka kompromisu i ciężka praca. Trzeba umieć ustąpić, ale również zawalczyć o swoje. Bardzo ważne jest wzajemnie wsparcie i pomoc, które są według mnie fundamentem prawdziwej relacji - dodaje.

Doświadczenie procentuje
W wywiadzie artysta pochyla się również nad pracą nad romantycznymi utworami. - Według mnie najłatwiej jest napisać piosenkę o miłości w momencie, gdy przeżywamy zawód lub jakieś ciężkie rozstanie, bądź rozczarowanie drugą osobą - komentuje. - Kiedy towarzyszą mi przede wszystkim negatywne emocje, to napisanie tekstu jest formą oczyszczenia umysłu. Najlepiej wtedy pozbyć się uczuć, które gdzieś nas uwierają w środku - kontynuuje. Czy ma tego typu ulubione pozycje z dyskografii innych gwiazd? - Piosenka, która jest bliska mojemu sercu, niezmiennie od momentu jej wykonania na scenie w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” to No Time to Die” Billie Eilish - odpowiada.

„Cudowna jest miłość”
Zdobywca Złotej Twojej Twarzy w 19. sezonie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” ujawnia, co przygotował na koncert w Walentynki. - Po sylwestrowym występie wszystkim bardzo się spodobał mój włoski, więc oczywiście zaśpiewam „Italodisco”, a także piosenkę „Ti Amo”, czyli włoski klasyk w miłosnym klimacie. Chyba zacznę się uczyć tego języka, bo rzeczywiście jest w nim coś niezwykłego - żartuje Kuba Szmajkowski.

Zapraszamy do zabawy
Poza nim na scenie w Warszawie wystąpią między innymi takie gwiazdy jak: Urszula, Smolasty, Oskar Cyms, Roxie Węgiel, Dawid Kwiatkowski i Grzegorz Hyży. - Muzyka to moja największa miłość, więc jeśli mowa o wymarzonych walentynkach to zdecydowanie na scenie. Cieszę się, że w tym roku będę miał okazję wystąpić podczas koncertu „Cudowna jest miłość” w Polsacie. Mam nadzieję, że będziecie oglądać - kończy Kuba Szmajkowski.

„Cudowna jest miłość”. Walentynki z Polsatem - oglądaj koncert:

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat