2024-02-14

Święto zakochanych. Taki był koncert „Cudowna jest miłość”

Oto co działo się podczas specjalnego muzycznego wydarzenia w Walentynki. Koncert „Cudowna jest miłość” uświetniły występy takich artystów jak: Roksana Węgiel, Smolasty, Malik Montana, Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Grzegorz Hyży, Oskar Cyms i Kuba Szmajkowski. Jakie utwory zaprezentowali? Zobacz wideo! Imprezę poprowadzili Paulina Sykut-Jeżyna i Kamil Baleja.

Włoskie otwarcie
Na start piosenka „Italo disco” w wykonaniu Kuby Szmajkowskiego. Po Sylwestrowej Mocy Przebojów 2023, to drugi raz, kiedy artysta sięga po przebój zespołu The Kolors. - Chyba zacznę się uczyć języka włoskiego, bo rzeczywiście jest w nim coś niezwykłego - mówił piosenkarz w specjalnej rozmowie z POLSAT.PL przed wydarzeniem. 

Poczuć magię miłości
Po chwili prowadzący uchylili rąbka tajemnicy, co kryje się pod hasłem „Cudowna jest miłość”. - Witamy bardzo, bardzo gorąco. Jesteśmy przekonani, że to będzie wieczór pełen emocji - powitał wszystkich Kamil Baleja. - Różne gatunki muzyczne, różne pokolenia, zapowiada się fantastyczna muzyczna podróż. Jestem pewna, że każdy znajdzie coś dla siebie i dla swojej ukochanej osoby - dodała Paulina Sykut-Jeżyna.

Przerwa od tanecznych treningów
Roksana Węgiel przygotowuje się do udziału w czternastej edycji programu „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”. Pomimo prób i treningów z tancerzem Michał Kassinem, gwiazda znalazła czas, aby wystąpić na scenie razem z Oskarem Cymsem. Duet zaprezentował utwór „Z Tobą chcę oglądać świat”, który w latach 80. rozsławili Zbigniew Wodecki i Zdzisława Sośnicką.

„Naprawdę jaka jesteś, nie wie nikt...”
Kto następny? Kuba Badach z interpretacją utworu „Jej portret”. W oryginale piosenkę wykonywał Bogusław Mec. Bez wątpienia to ponadczasowy klasyk! Podobnie jak poprzednich artystów, wokalistę wspierała niezawodna Grott Orkiestra pod batutą Michała Grotta. - Mistrz, absolutny mistrz - podsumował Kamil Baleja.

Coś współczesnego
„Kocham ją, ją, ją, dlaczego budzę się z inną?” - to pytanie zadawał sobie raper, autor tekstów i producent muzyczny Malik Montana. Urodzony w Niemczech, a mieszkający w Polsce od piętnastego roku życia artysta ma na swoim koncie wiele hitów. Utwór „Niedostępny” obejrzano w serwisie YouTube ponad 31 milionów razy. Uzyskał także status potrójnej platyny.

Specjalista od reggae
W zestawieniu nie mogło zabraknąć piosenki zatytułowanej „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”, pochodzącej z repertuaru zespołu Skaldowie. Ze słowami legendarnego tekściarza Wojciecha Młynarskiego i melodią skomponowaną przez Andrzeja Zielińskiego zmierzył się znany z nieco innej stylistyki Kamil Bednarek. - Drzwi do jego serca są zaryglowane - oznajmił Kamil Baleja. 

Bożyszcze nastolatek
Dawid Kwiatkowski to artysta, który może liczyć na wierne grono fanek. Zaśpiewał „Bez ciebie”, co wzmocniło jego niezachwianą pozycję najbardziej rozchwytanego gwiazdora. Wydany w 2021 roku singiel rozszedł się w nakładzie ponad 150 tysięcy egzemplarzy. - Ach, ta miłość, drodzy państwo. Jest absolutnie wszystkim i życzę jej wam - powiedział ze sceny.

Niezwykła kooperacja
Czas na niezwykłą współpracę artystów. Na scenie pojawili się Alicja Majewska, Kuba Badach i Włodzimierz Korcz. Wspólna prezentacja utworu „Chwile (org. Feelings)” sprawiła wszystkim wiele radości. O to dokładnie chodziło!

Rockowa diwa daje przykład prawdziwego uczucia
Urszula i jej mąż Tomek Kujawski to definicja miłości pomimo przeciwności losu. Para jest ze sobą od ponad dwudziestu lat, a ich związkowi nie przeszkodziły ani nieprzychylne komentarze, ani różnica wieku. Na koncert walentynkowy piosenkarka wybrała utwór „Niebo dla ciebie” z płyty „Biała droga”, wydanej w 1996 roku.

Jeszcze więcej rapu
Malik Montana to nie jedyny reprezentant sceny hip-hopowej tego wieczoru. Na scenie pojawił się również Smolasty, którego widzowie Polsatu kojarzą między innymi z owocnej współpracy z Dodą. Tym razem solo, Norbert Smoliński wykonał jeden z utworów ze swojej bogatej dyskografii - „Duże oczy”.

Po włosku po raz drugi
Kuba Szmajkowski kontynuował przygodę z Italią. Zdobywca Złotej Twojej Twarzy w 19. sezonie programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” wziął na warsztat „Ti Amo”. Czym jest miłość dla wokalisty? - Zaliczam ją do wartości uniwersalnych, takich jak piękno, dobro czy prawda. Jest to przede wszystkim sztuka kompromisu i ciężka praca - opowiadał w wywiadzie dla POLSAT.PL.

„I ty, właśnie ty, będziesz moją damą”
Piotr Cugowski po raz kolejny udowodnił, że jego wokal jest niepodrabialny. Artysta zaprezentował szlagier „Będziesz moją panią” z repertuaru Marka Grechuty. - Miłość najpiękniej wyrazić piosenką - podkreśliła Paulina Sykut-Jeżyna. 

Wspomnienie wielkiej ballady
- Obiecaliśmy wam, że scena zamieni się w zwierciadło miłosnych emocji - dodał Kamil Baleja. I tak też się stało! Roksana Węgiel ponownie na pierwszym planie, ale tym razem sama. Wokalistka przypomniała o Edycie Bartosiewicz i jej melancholijnej balladzie „Ostatni”. 

Tętno nadaje ton
Ciąg dalszy czerpania z legend rodzimej muzyki rozrywkowej. Kuba Badach i jego wersja „Byłaś serca biciem”, w oryginale należącej do Andrzeja Zauchy. Warto dodać, że wokalista ma na swoim koncie cały album poświęcony twórczości wybitnego twórcy. - Kucha Badach to jeden z najpiękniejszych polskich głosów - skomentowała Paulina Sykut-Jeżyna.

„Jesteś zawsze blisko mnie...”
Urszula i kolejne słowa skierowane w stronę ukochanego mężczyzny. Utwór „Dziś już wiem” promował album z 2010 roku o tym samym tytule. To tylko jeden z nielicznych złotych przebojów gwiazdy. Jej przepis na udany związek? Dbanie o relacje, nie tylko w Walentynki! - Klejnot w koronie polskiej muzyki - tymi słowami określił Urszulę prowadzący koncert.

Pop romantyk
- Miłość unosi się wokół nas - mówiła Paulina Sykut-Jeżyna. - Spokojnie, można piszczeć teraz - żartował Kamil Baleja. „I mnie połamał świat, a wyjątkiem miałem być” - śpiewał Dawid Kwiatkowski. Piosenka „Co zostało mi” to efekt pracy nad ósmym albumem zatytułowanym „Pop romantyk”, który premierę miał w styczniu 2024 roku. Świeże dzieło, a już podbija serca widzów. Wydaje się, że wokalista zawsze trafia w dziesiątkę ze swoją twórczością.

Gdy trafi strzała amora
- Ja jestem bardzo kochliwym facetem. Czasami w naprawdę bardzo szybki sposób mogę się zauroczyć - mówił Malik Montana w jednym z wywiadów na YouTube. O miłości ponad wszystko opowiada zaprezentowany przez niego kawałek „Cheese”. - Pamiętajcie, żeby dbać o osoby, które wybraliście jako towarzyszy serca - zaapelował. 

„Zabierz mnie do gwiazd”
Koncert uświetnił również występ Grzegorza Hyżego. Wokalista zdecydował się na prezentację hitu „O Pani!”. Była to doskonała decyzja, bo publiczność bawiła się doskonale przy znanych im dźwiękach. Nagranie ma status potrójnie platynowego singla, przekraczając liczbę 60 tysięcy sprzedanych kopii.

Odsłonić inną wersję siebie
Smolasty lubi bawić się wizerunkiem. Teledysk do utworu „Herbata z imbirem”, gdzie pokazał się z nieco delikatniejszej strony, był tego doskonałym przykładem. Czy romantyczna wersja hip-hopowej gwiazdy spodobała się uczestnikom wydarzenia?

Z głową w chmurach
Jeśli występ solowy to Oskar Cyms, a jak ma być przebój, to „Na niebie”. Kariera piosenkarza po wygraniu 18. edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” nabrała rozpędu. - Wracaj do nas, kiedy tylko chcesz. Coś pięknego! - powiedział na koniec Kamil Baleja. 

Zakończenie z przytupem
- Mamy nadzieję, że to wszystko sprawi, że poczujecie państwo nową energię na długie, długie miesiące - prezenter zmierzał do końca show. - Kochajcie się każdego dnia - radziła Paulina Sykut-Jeżyna. Jako ostatni wystąpili Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz z utworem „Odkryjemy miłość nieznaną”.

Dziękujemy, że byliście z Polsatem w ten wyjątkowy wieczór. Życzymy dużo miłości!

„Cudowna jest miłość”. Walentynki z Polsatem - oglądaj koncert:

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat