2024-02-09

Największe romantyczne hity w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”

„Najlepsi!” uczestnicy 20. edycji programu w przebojach o miłości i z miłością w tle. Z okazji święta zakochanych wracamy do piosenek, które śpiewali finaliści poprzednich edycji. O uczuciach można i radośnie, i wzruszająco, i nostalgicznie. Takie piosenki zabrzmią również w czasie koncertu „Cudowna jest miłość” w Walentynki w środę 14 lutego o godz. 21:05 w Polsacie.

Pościg za ukochanym
W pierwszej edycji programu Katarzyna Skrzynecka zaśpiewała wielki przebój Blue Café i jako Tatiana Okupnik obiecywała, że za miłością pójdzie „Do nieba, do piekła”.

Klasyczna „pościelówa”
W 2015 roku Stefano Terrazzino przeobraził się w idola lat 90. Enrique Iglesiasa. Do programu wybrał jego wielki romantyczny przebój „Hero”, który jak opowiadał wokalista, jest wspomnieniem jego nastoletnich miłości z liceum.

Prosto z mostu
Piosenka o miłości nie musi być serenadą. Udowodnił to zespół De Press, który stworzył hit „Bo jo cię kochom”. W 5. edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” ten utwór wzięła na warsztat Aleksandra Szwed, zupełnie nierozpoznawalna z głosu i wyglądu.

Dojrzałe uczucia
Za jedną z najbardziej znanych romantycznych piosenek stoi prawdziwa historia. Chris de Burgh napisał ją dla żony, którą zobaczył w tytułowej czerwonej sukni na przyjęciu. W programie utwór „Lady in Red” zaśpiewała w 2016 roku Maria Tyszkiewicz.

Z sercem w tytule
Nastrojowa piosenka „Shape of my Heart” Stinga tylko częściowo opowiada o romantycznych porywach, bo serce, o którym w niej mowa to karciany kier. Rockowy przebój zaśpiewał w 8. edycji show Kacper Kuszewski i był to jego debiut w programie.

Przekornie o zauroczeniu
Mocny start wiosną 2018 roku zaliczył Filip Lato, wcielając się w postać Jamesa Blunta. Zaśpiewał piosenkę „You’re Beautiful”, która, jak stale podkreśla sam artysta, dotyczy narkomana, który śledzi obcą kobietę w metrze. Mimo że hit został źle zrozumiany, nadal jest często wybierany do pierwszego tańca na weselach.

Język miłości
Łagodna i nastrojowa ballada „Sereno e” opowiada historie leniwego poranka kochanków, wspominających to jak się poznali. W oryginale śpiewał ją włoski artystka Drupi, ale w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” wykonał ją Mateusz Ziółko, późniejszy zwycięzca 10. edycji.

Romantyczny obrazek
O trudnej miłości śpiewała w 2021 roku Barbara Kurdej-Szatan, wcielając się w Eda Sheerana. Jego piosenka „Photograph” to wspomnienie idealnego uczucia, które z czasem uległo trudom codzienności i szczęśliwe chwile są już tylko utrwalone na zdjęciu.

Koncert wspaniałych romantycznych utworów „Cudowna jest miłość”. Walentynki z Polsatem w środę 14 lutego o godz. 21:05 w Polsacie.

  

A program Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Najlepsi! od 8 marca w piątek o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo