2024-01-22

Oto uczestnicy 20. edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”

Wyjątkowy sezon z najlepszymi gwiazdami poprzednich serii muzycznego show. Na scenie do rywalizacji o nagrodę główną ponownie staną: Katarzyna Skrzynecka, Maria Tyszkiewicz, Aleksandra Szwed, Barbara Kurdej-Szatan, Mateusz Ziółko, Stefano Terrazzino, Filip Lato i Kacper Kuszewski. Kto z nich okaże się najlepszy? Nowe odcinki „Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Najlepsi!” od 8 marca w piątek o godz. 20:00 w Polsacie.

Katarzyna Skrzynecka - aktorka, piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka. W 1992 roku zadebiutowała na scenie Teatru Dramatycznego w Warszawie główną rolą w musicalu „Metro”. Absolwentka Akademii Teatralnej. Znana z ról dubbingowych w produkcjach Disneya takich jak „Piękna i Bestia”, „Aladyn” i „Król Lew”. Wydała sześć albumów studyjnych. Zwyciężczyni pierwszej edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Prezentowała m.in. takie metamorfozy jak: Tina Turner, Louis Armstrong, Tatiana Okupnik, Madonna i Shakira. Pierwsze miejsce przyniosła jej podwójna rola Andrea Bocelli i Sarah Brightman. W latach 2014-2022 jurorka programu.

Maria Tyszkiewicz - aktorka musicalowa i dubbingowa, piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka. Debiut teatralny w 2007 roku rozpoczął jej 13-letnią współpracę z Teatrem Studio Buffo, gdzie grała we wszystkich spektaklach w reżyserii Janusza Józefowicza (m.in. „Metro”, „Romeo i Julia”, „Polita”, „Piotruś Pan”). W 2020 roku wydała debiutancki album „Ufam Sobie”. Obecnie gra główne role w Teatrze Muzycznym Roma („We Will Rock You”, „tik, tik… BUM!”), Krakowskim Teatrze Variété (m.in. „Pretty Woman”) i Krakowskim Teatrze STU. Jako Rihanna zwyciężyła w finale szóstej edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Wcześniej prezentowała się m.in. jako Michał Szpak, Doda, Edyta Górniak, Pink i Alicja Majewska.

Aleksandra Szwed - aktorka, piosenkarka, prezenterka telewizyjna. Popularność zyskała rolą Elizy w serialu „Rodzina zastępcza”. Uczestniczka show „Jak oni śpiewają” i jurorka „Śpiewajmy razem. All Together Now”. W 2019 roku współprowadziła pierwszą edycję „Ninja Warrior Polska”. Złotą Twoją Twarz zdobyła w piątej serii „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, gdzie przeobraziła się w Bernarda Ładysza. W muzycznym show miała okazję odegrać role m.in. takich artystów jak Reni Jusis, Dawid Podsiadło, Lenny Kravitz, Czadoman i Edyta Bartosiewicz.

Barbara Kurdej-Szatan - aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa, piosenkarka i prezenterka telewizyjna. Występowała m.in. w Teatrze 6. piętro, Teatrze Muzycznym „Roma” i Teatrze Kamienica. Jesienią 2019 roku w parze z Jackiem Jeschke została finalistką 10. edycji „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”. Dubbingowała w takich produkcjach jak „Zwierzogród”, „My Little Pony: Film” i „Kosmiczny mecz: Nowa era”. Zajęła drugie miejsce w 15. sezonie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Srebrną Twoją Twarz przyniosła jej rola Adele. Poza tym prezentowała takie metamorfozy jak Ed Sheeran, Zdzisława Sośnicka, Dua Lipa, Cleo i Whitney Houston.

Mateusz Ziółko - piosenkarz, pianista i autor piosenek. W 2012 roku został półfinalistą czwartej edycji programu „Must be the Music. Tylko muzyka”. W 2017 roku zadebiutował płytą „Na nowo”, która uzyskała status złotej. Jego najpopularniejsze utwory to: „W płomieniach”, „Szkło”, „Planety”, „Weź mnie” i „Vis-à-vis”. Współpracował m.in. z Liberem, Sylwią Grzeszczak i chórem Sound'n'Grace. W 2018 roku rolą Arethy Franklin zwyciężył w finale dziesiątego sezonu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Jego występ w roli Zbigniewa Wodeckiego został obejrzany ponad 16 milionów razy.

Stefano Terrazzino - tancerz i piosenkarz. W wieku 16 lat rozpoczął treningi tańca towarzyskiego. Reprezentuje najwyższą, międzynarodową klasę taneczną „S” w tańcach latynoamerykańskich. Zdobywca Kryształowych Kul w 2014 roku w dwóch edycjach  - wiosennej i jesiennej - „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”. Wydał debiutancki album „Cin Cin Amore” w 2008 roku. Wystąpił epizodycznie w takich serialach jak „Hotel 52” i „Przyjaciółki”. Najlepszy jako Mieczysław Fogg w trzeciej edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Wcielał się m.in. w takie postaci jak Tarkan, Izabela Trojanowska, John Travolta i Tina Turner.

Filip Lato - wokalista i muzyk. Gra na gitarze i fortepianie. Współpracował m.in. z chórem Sound'n'Grace, DJ Remo i Eldo. W 2018 roku wydał debiutancką płytę zatytułowaną „Halo Ziemia”. To właśnie z tego krążka pochodzi popularny singiel „Zanim nas policzysz”, nagrany wspólnie z Julą. Złotą Twoją Twarz otrzymał w dziewiątej edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” po występie jako Robert Plant. Metamorfoza w Czesława Niemena i wykonanie utworu „Sen o Warszawie” przeszło do historii show.

Kacper Kuszewski - aktor serialowy, filmowy i dubbingowy oraz wokalista. Zadebiutował jako aktor w 1989 roku na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni. Ukończył Akademię Teatralną w Warszawie. Popularność zdobył w serialu „M jak miłość”. Brał udział w programach „Jak oni śpiewają” i „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”. Zwyciężył w ósmej edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, gdy wcielił się w Marię Callas. Widzowie pokochali również jego metamorfozy w Marylę Rodowicz, Missy Elliott, Anastacię i Dianę Ross.

Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Najlepsi! od 8 marca w piątek o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo