2024-03-07

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo”: Dziesiąte urodziny programu!

Początek jubileuszowej serii w piątek 8 marca 2024 roku, w dziesiątą rocznicę startu programu. „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” to najchętniej oglądane muzyczne show, które niezmiennie towarzyszy widzom dokładnie od dekady. Jakie zmiany czekają fanów produkcji w 20. sezonie? Nowe metamorfozy gwiazd w specjalnej edycji „Najlepsi!” w piątek o godz. 20:05 w Polsacie.

Informacje w pigułce
Emocje kolejnych edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” pojawiają się dwa razy w roku, w wiosennej i jesiennej ramówce. Przez te 19 zrealizowanych sezonów w programie wystąpiło 152 artystów, którzy przeszli ponad 1500 doskonałych metamorfoz, a na wybrane cele charytatywne przeznaczyli blisko 4 miliony złotych. Zasady są niezmienne - zwycięzca każdego odcinka show przekazuje co tydzień czek na 10 tys. złotych, a w finale aż 100 tys. złotych na wybrane cele charytatywne, wspierając chorą osobę, dom dziecka czy też schronisko dla zwierząt.

Kogo widziano na scenie?
W programie wystąpiły największe gwiazdy, a wśród nich m.in. Joanna Liszowska, Krzysztof Ibisz, Bilguun Ariunbaatar, Magda Steczkowska, Katarzyna Cerekwicka, Natalia Szroeder, Joanna Jabłczyńska, Radosław Pazura, Jacek Kawalec, Ela Romanowska, Ania Rusowicz, Bartłomiej Kasprzykowski, Mateusz Banasiuk, Anna Dereszowska, Kasia Moś i Marek Kaliszuk. W wyjątkowym 20. sezonie uczestnikami są finaliści z poprzednich edycji. Tak mocny skład to gwarancja najwyższego poziomu występów. Cała ósemka to profesjonaliści, którzy są doskonale przygotowani wokalnie i ruchowo.

Co zaprezentują „Najlepsi”?
Grono najlepszych z najlepszych otwiera Katarzyna Skrzynecka. To właśnie ona wywalczyła Złotą Twoją Twarz w pierwszym sezonie programu i nie mogło jej zabraknąć w tej specjalnej edycji. Obok niej Aleksandra Szwed (finalistka z sezonu piątego), Maria Tyszkiewicz (szósty) i Barbara Kurdej-Szatan (piętnasty). W męskim gronie znajdują się zwycięzcy: Stefano Terrazzino (zwycięzca trzeciej edycji), Kacper Kuszewski (ósma), Filip Lato (dziewiąta) i Mateusz Ziółko (dziesiąty).

Odświeżony skład jury
Do grona sędziów dołączył uwielbiany przez widzów Piotr Gąsowski, który przez 17 edycji występował w roli współprowadzącego show. Tym razem zajął miejsce u boku Małgorzaty Walewskiej i Roberta Janowskiego, aby zmierzyć się z wystawianiem ocen uczestnikom programu.

Nowy nauczyciel
W jubileuszowej edycji pojawił się nowy trener od przygotowania gwiazd pod względem aktorskim. Marcin Przybylski, który sam był uczestnikiem 2. edycji muzycznego show, jest profesorem sztuk teatralnych i wykładowcą akademickim. Znany jest również z wielu ról filmowych serialowych i teatralnych. Teraz swoje doświadczenie zawodowe wykorzystuje w pracy przy programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

Tygodnie przygotowań do metamorfoz
Zasady programu są takie same od pierwszej edycji. Ósemka gwiazd losuje utwory, które będą wykonywać w następnym odcinku. I od tego czasu czeka ich tytaniczna praca. W tym show nie wystarczy zaśpiewać tak samo. Tu liczy się odwzorowanie postaci jeden do jednego. Trzeba nauczyć się idealnie naśladować każdy ruch, gest, uchwycić ten sam sposób intonacji, brzmienia głosu. Do tego dołącza cały sztab specjalistów od charakteryzacji, projektowania i szycia kreacji, przygotowania scenografii... Całość to ogromne przedsięwzięcie, przy którym pracują setki zaangażowanych ludzi. I zawsze cel jest ten sam: zrobić najlepsze show.

Co do wygrania?
„Twoja Twarz Brzmi Znajomo” to wyjątkowy program, w którym uczestnicy nie odpadają po każdym odcinku. Przez cały czas trwania edycji oceniani są przez grono jurorów, którym od pierwszej edycji dowodzi niezastąpiona Małgorzata Walewska, światowej sławy śpiewaczka operowa. Dodatkowe, czasami decydujące o podium punkty, zawodnicy przyznają sobie nawzajem. Dopiero w półfinałowym odcinku wyłaniana jest najlepsza czwórka, która w finale walczy o zwycięstwo, czyli Złotą Twoją Twarz. Na szczęście w tym programie nie ma przegranych. Każdy z uczestników, który wygrywa odcinek, decyduje o tym, na jaką fundację chce przekazać wygraną w postaci czeku na kwotę 10 tys. złotych. Nagroda w wysokości 100 000 złotych również przekazywana jest na cele charytatywne. Honorem dla finalisty jest możliwość decyzji, na którą fundację przeznacza tę pokaźną sumę.

Wyjątkowa edycja
W tym szczególnym sezonie to widzowie zdecydują o tym, kto wygra. Pierwszy raz w historii programu odbędzie się głosowanie za pomocą sms. Prowadzącymi program niezmiennie są Maciej Dowbor i Maciej Rock.

Twoja Twarz Brzmi Znajomo w piątek o godz. 20:05 w Polsacie.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo