2024-03-06

Maciej Zakliczyński: Jeszcze większa odpowiedzialność

Choreograf „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” o jubileuszowym sezonie muzycznego show. W specjalnej rozmowie z POLSAT.PL Maciej Zakliczyński mówi o tym, co czeka widzów programu. Jak „Najlepsi” podchodzą do powrotu na treningi i na scenę? Jak nauczyciele mogą pomóc uczestnikom w pracy nad metamorfozami? Nowe wcielenia gwiazd od 8 marca w piątek o godz. 20:05 w Polsacie.

Wysoko oceniony debiut
Maciej Zakliczyński dołączył do ekipy „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” jesienią 2023 roku. Jak wspomina to doświadczenie? - W dziewiętnastej edycji byłem rzeczywiście bardzo przejęty, a przede wszystkim bardzo zainteresowany, czym jest ten format i czym się różni od „Tańca z Gwiazdami”, który pozostawiłem za sobą - odpowiadał w wywiadzie dla POLSAT.PL. - Myślę, że to było bardzo ekscytujące. Nie zdawałem sobie sprawy, jako dotychczasowy widz tego programu, jak jest skomplikowany, jak dużo czynników wpływa na końcowy efekt. Tutaj współpracuje ze sobą wiele departamentów: od realizacyjnego, reżyserskiego, poprzez producentów, redakcję i dalej z działem charakteryzacji, scenografii, aż wreszcie po tancerzy i gwiazdy. Wtedy dopiero występ jest pełny. To bardzo wymagające, ale satysfakcjonujące - mówił choreograf.

Pierwszy raz po raz drugi
W rozmowie zdradził, że czuje się, jakby zaczynał przygodę z show od nowa. - Sądziłem, że w dwudziestej edycji będę wiedział już, z czym to się wszystko je, ponieważ mam już za sobą jedną serię. A tu się okazuje, jak grom z jasnego nieba, że jubileusz i gościmy zwycięzców i finalistów poprzednich edycji. Znowu czuję się, jakby to był pierwszy raz. Śmiejemy się na treningach, że to nasza druga wspólna edycja. Jesteśmy pierwszy raz po raz drugi - śmiał się Maciej Zakliczyński.

Wielkie ambicje i presja uczestników
Jak idzie praca z „Najlepszymi” nad metamorfozami? - Zastanawiałem się, czy nie będzie trudniej, ponieważ mam do czynienia z uczestnikami, którzy wiedzą, czym jest ten program. To, co jest dla mnie niezwykłe i bardzo ekscytujące to to, że każdy z nich przyszedł tutaj z założeniem, że każdy występ chce zrobić na maksa swoich możliwości, jeszcze lepiej niż do tej pory - podkreślał Maciej Zakliczyński. - Jest to bardzo trudne, bo jeśli osiągnęli już status finalisty i zwycięzcy całej edycji, to stawiają sobie poprzeczkę bardzo wysoko. My jako realizatorzy, trenerzy i eksperci musimy im w tym pomóc, więc powiedziałbym, że odpowiedzialność jest jeszcze większa - skomentował.

Tajemnicza zajawka
W 19. edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” widzowie mieli okazję oglądać między innymi odcinek z motywami filmowymi. Czy produkcja szykuje podobną akcję na wiosnę 2024 roku? - Mogę jedyne zapewnić, że będzie dużo niespodzianek, bo chcemy, żeby każdy odcinek był wyjątkowy - uchylił rąbka tajemnicy Maciej Zakliczyński. Na koniec dodał: - To jest niepowtarzalna i wyjątkowa szansa, że udało się tych „Najlepszych” zebrać razem. Zapraszam do oglądania!

Twoja Twarz Brzmi Znajomo od 8 marca w piątek o godz. 20:05 w Polsacie.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo