2023-04-09

Olaf Lubaszenko: Serial „Matka” jest wartościową rozrywką

Aktor opowiada o produkcjach, które reprezentują sobą ambitne treści, jak i dostarczają rozrywki. Wśród nich „Matka”, w której Olaf Lubaszenko wciela się w postać Kamila Wilczka, policjanta i przyjaciela głównej bohaterki Agnieszki Nolińskiej. Co według niego jest silną stroną tego serialu? W jaki sposób ocenia ich rynek? Nowe odcinki w poniedziałek o godz. 20:05 w Polsacie.

Oglądaj Matka online na polsatboxgo.pl.

Atrakcyjna oferta dla widza
Olaf Lubaszenko jest znany z filmów i seriali o rozmaitych gatunkach, w których nie tylko występował, ale też uczestniczył w ich produkcji. Aktor stwierdził, że ma świadomość tego, że zgodnie z prawami rynku oferta dla widza musi być zróżnicowana, ale dominują w niej pozycje o charakterze ściśle rozrywkowym. - Takie, które nie wymagają przesadnego wysiłku intelektualnego od widza. Po prostu mają być miłym sposobem na spędzanie wolnego czasu po trudnym dniu. I ja to rozumiem - przyznaje.

Dwa bieguny rozrywki
Jednak, jak mówi, z satysfakcją i nadzieją zauważa, że również komercyjne produkcje mogą być ambitne. Do tej grupy zalicza serial „Matka”. - Dominował u nas i jeszcze pokutuje w naszych głowach taki podział na to, że coś jest wartościowe, ma przekaz, treść, albo jest po prostu rozrywką. I te bieguny się nawzajem wykluczają. Tymczasem widzę, że coraz częściej to nie jest alternatywa, że te punkty się zbiegają i powstają rzeczy niezwykle atrakcyjne formalnie, zaawansowane warsztatowo, świetne, profesjonalne, które się ogląda jak najlepszą rozrywkę, a tymczasem one jeszcze do tego wszystkiego są o czymś i nie są banalne nie są zwykłym wypełniaczem czasu - podkreśla.

O współpracy z Piotrem Trzaskalskim przy serialu, swoich planach zawodowych i roli boga Olaf Lubaszenko opowiada w rozmowie z Jakubem Jusińskim w programie PrzeVODnik.

Matka w poniedziałek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat