2023-03-24

„Matka”: Marcin Kowalczyk polubił thrillery psychologiczne

Aktor opowiada o pracy nad rolą Rafała Marczaka i zamiłowaniu do psychologii w aktorstwie. Jego bohater to wyjątkowo ciekawa postać. Rozwija się z każdym odcinkiem, w którym odkrywane są kolejne warstwy mrocznej tajemnicy, w jaką jest uwikłany. Z jakimi wyzwaniami łączyło się kreowanie tej postaci i jak zmieniło go zawodowo i prywatnie? „Matka” w poniedziałek o godz. 20:05 w Polsacie.

Oglądaj Matka online na polsatboxgo.pl.

Klucz do tajemnic
Postać kreowana przez Marcina Kowalczyka w serialu „Matka”, jest kluczowa dla intrygi. - Agnieszka to dziennikarka śledcza, która Rafała, czyli mojego bohatera, wsadziła za kraty. Znalazła świadka, który zeznał, że widział, jak zakopuję ciało - wyjaśnia aktor. Jednak nie wszystko jest takie, jakim się wydaje i pewne fakty nie ujrzały światła dziennego. - Kiedy Agnieszka dowiaduje się o motywacjach, jakie mną powodowały, zaczynamy współpracować przeciwko pewnej szajce, która funkcjonuje w Warszawie i dotyczy krzywdy wyrządzanej dzieciom - zdradza.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Telewizja Polsat (@polsatofficial)

Nie całkiem czarny charakter
Z biegiem akcji postać Marczaka zmienia się, choć cały czas pozostaje mroczna i tajemnicza. - To wymagająca rola. Bohater jest niejednoznaczny, ale ja chyba lubię takie wyzwania. Przyciągają mnie opowiadania o postaciach wielowymiarowych, w skomplikowanych sytuacjach życiowych, które powodują, że człowiek jest bardziej ludzki w tym obrazku filmowym niż płaski - wyjaśnia Marcin Kowalczyk.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Marcin Kowalczyk (@marcinkowalczyk_)

Kierunek: thriller psychologiczny
Praca nad postacią zabójcy była szczególnie ciekawym wyzwaniem. - Pierwszy raz gram w czymś takim i zaczynamy się lubić z tym thrillerem - przyznaje aktor. - Psychologia w aktorstwie, w kinie, teatrze zawsze mnie interesowała. Relacje międzyludzkie, mechanizmy, które nami powodują. Lubię o tym dumać, obserwować, analizować i też o tym opowiadać przy pomocy sztuki aktorskiej - precyzuje, dodając, że w przypadku „Matki” okazji do analizy było wiele. - Tutaj akurat jest duże pole do popisu, bo są trudne sytuacje. Trzeba zrozumieć, skąd się pewne zachowania biorą i nie pokazywać tego widzowi podczas grania tylko się z tym utożsamić. Ja też jako aktor mogę coś w sobie odkryć - dodaje.

  

Matka w poniedziałek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat