2023-02-01

Igor Brejdygant: „Matka” to historia prawdziwej lwicy

Twórca scenariusza do serialu mówi o silnej postaci głównej bohaterki tej opowieści. Agnieszka Nolińska to dziennikarka śledcza, która próbuje rozwikłać tajemnicę z przeszłości, również własnej. Jest to dla niej sprawa wyjątkowa, bo może dotyczyć tego, kto skrzywdził jej syna. O cechach postaci opowiada Igor Brejdygant. „Matka” w poniedziałek o godz. 20:05 w Polsacie.

Oglądaj Matka online na polsatboxgo.pl.

Wyjątkowa bohaterka
Mimo że bohaterka serialu ma doświadczenie w poszukiwaniu faktów, tym razem śledztwo nie dotyczy jej pracy, choć jest efektem tego, że kiedyś pozwoliła, aby wprowadzono ją w błąd. Jej artykuł doprowadził do skazania mężczyzny, który teraz prosi ją o pomoc, sugerując, że sprawa dotyczy także jej dziecka. Po raz pierwszy w powieściach i serialach Igora Brejdyganta główna bohaterka jest osobą prywatną, a nie policjantką czy przedstawicielką innych służb. - Chodziło o to, żeby był duży nacisk na dramat osobisty. Żebyśmy czuli motywację i napęd, bo policjant zajmuje się jakąś sprawą, bo to jest w zakresie jego obowiązków. Natomiast matka zajmuje się tym, bo to jej bardzo osobiście dotyczy - wyjaśnia scenarzysta serialu, który pracował nad nim wspólnie z Bartkiem Janiszewskim, Pauliną Murawską.

Walcząca lwica
Postać Agnieszki Nolińskiej jest bardzo silną kobietą, tym silniejszą, że dramatyczne okoliczności zmuszają ją do przekraczania jej własnych barier. - To jest taka wersja maksimum. Ja nie wiem, czy jest ktoś groźniejszy dla przestępcy niż matka, która próbuje dojść, co się stało jej dziecku. No lwica. Po prostu „nie podchodź”. Nawet lew nie podejdzie do lwicy broniącej młodych - kontynuuje porównanie Igor Brejdygant. - To jest najsilniejszy, atawistyczny, ale też ludzki, odruch ochraniania dziecka na ile to jest możliwe. A jak już się nie da, to dojścia do tego, kto stoi za jego krzywdą – dodaje.

Matka w poniedziałek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat