2023-02-01

Olga Bołądź: Serial „Matka” to głębokie, poruszające kino

Aktorka mówi o innych ciekawych wątkach scenariusza oprócz dziennikarskiego śledztwa, które stanowi podstawę opowieści. Tłem dochodzenia Agnieszki Nolińskiej w sprawie mężczyzny, do którego skazania sama doprowadziła, jest jej życie prywatne. Olga Bołądź przedstawia elementy wielowarstwowej produkcji. „Matka” od 27 lutego w poniedziałek o godz. 20:00 w Polsacie.

Oglądaj Matka online na polsatboxgo.pl.

Historia, jaką kochają widzowie
Główną bohaterką jest dziennikarka, która wraca co sprawy, którą prowadziła przed laty. Zaczyna wątpić, czy nie została zmanipulowana. Ale opowiada też o jej życiu osobistym, naznaczonym tragicznym wydarzeniem. - Z doświadczenia, z tego, co ja kocham oglądać i co widzowie dają mi znać, że lubią, to są to historie dramatyczne, które pobudzają nasze emocje i czasem doprowadzają nas do łez. I to jest taka historia - zdradza wcielająca się w tę rolę Olga Bołądź. - Serial opowiada o tragedii i pytaniu, czy da się z tego wyjść, czy da się o tym zapomnieć i jak dalej żyć. To jest głębokie, poruszające kino - dodaje.

Trudne emocje
Ujawniając część scenariusza, aktorka mówi, że jest to opowieść o intymnej tragedii, o matce, która traci swoje dziecko. - Bardzo moim zdaniem dramatyczna historia, ale też osobista. Jesteśmy blisko tej kobiety - wyjaśnia Olga Bołądź. - To jest chyba jedna z trudniejszych emocjonalnie ról, które mogłam zagrać do tej pory, dlatego że Piotrek Trzaskalski, reżyser, zaplanował ten serial tak, że w każdym odcinku przechodzimy z bohaterką przez naprawdę bardzo dramatyczne wydarzenia. To trudne emocje, ale czasem o to chodzi w kinie, żeby nie było lekko - wskazuje aktorka.

Dramaty osobiste
W tle głównej akcji są też relacje Agnieszki Nolińskiej z mężem i bliskimi. - To jest opowieść o rodzinie. Co się dzieje z parą, która przeżywa tak głęboki dramat, jak utrata dziecka. Czy oni potrafią być znowu szczęśliwi, co zakopują pod dywan, co ich łączy, a co dzieli. I co się dzieje, kiedy przychodzi ta trzecia osoba do relacji - mówi aktorka.

Wsparcie ekipy
Jej zdaniem scenariusz jest jednym z atutów produkcji. - Igor Brejdygant naprawdę świetnie łapie te małe dramaty, które budują strukturę dobrego serialu. Tam jest bardzo dużo podtekstów i opowiadamy o tak różnych emocjach ludzi, że to się z ogromną przyjemnością grało. I miałam reżysera, który to doskonale rozumiał. To była sama przyjemność z nimi pracować nad tak trudnym tematem dla mnie jako dla aktorki, bo jednak ten cały serial opiera się na tej matce, która musi przejść przez te wszystkie doświadczenia i dowiedzieć się... czego, tego już nie mogę państwu zdradzić - mówi aktorka, zachęcając do śledzenia fabuły.

Matka w poniedziałek o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat