2022-04-27

„Matka” - obsada, twórcy. O czym jest nowy serial?

Ten thriller psychologiczny to trzymający w napięciu serial zrealizowany przez świetną ekipę filmowców i aktorów. Poznaj ekipę, która stworzyła tę nową produkcję. Wśród nich są: Igor Brejdygant, Piotr Trzaskalski, Olga Bołądź, Łukasz Simlat, Marcin Kowalczyk i Olaf Lubaszenko. Dowiedz się więcej o wciągającej akcji tej produkcji. „Matka” w poniedziałek o godz. 20:05 w Polsacie.

Twórcy serialu
Pomysłodawcą i scenarzystą jest Igor Brejdygant, autor takich hitów jak „Rysa”, „Układ” czy „Szadź”. Reżyserem jest Piotr Trzaskalski znany między innymi z takich produkcji, jak „Edi”, „Mój rower” czy „Mistrz”. Drugim scenarzystą jest Bartosz Janiszewski („Ultraviolet”, „Wataha”). Za zdjęcia odpowiada Bartosz Bieniek („Inni Ludzie”, „Zenek”, „Drogówka”), a za produkcję TFP.

Doborowa obsada
W tytułowej roli zobaczymy Olgę Bołądź, która gra dziennikarkę śledczą Agnieszkę. Kobieta stara się pogodzić z samobójczą śmiercią dwunastoletniego syna. Jej męża Jacka gra Łukasz Simlat. W pozostałych rolach między innymi Marcin Kowalczyk i Olaf Lubaszenko.

O czym jest serial?
Po paru latach od rodzinnej tragedii Jacek dostaje pracę w Holandii, wydaje się, że to idealny moment na przeprowadzkę i rozpoczęcie nowego etapu życia. Na przeszkodzie staje Rafał (Marcin Kowalczyk), który wiele lat temu był bohaterem jednego z reportaży Agnieszki, a teraz odsiaduje wyrok za morderstwo. Mężczyzna prosi dziennikarkę o pomoc w rozwikłaniu zagadki kryminalnej.

Agnieszka ponownie angażuje się w pozornie zamkniętą sprawę i odkrywa szokującą prawdę. Okazuje się, że morderstwo, o które był oskarżony Rafał, jest powiązane ze śmiercią jej syna. Zamiast wyjechać z kraju, Agnieszka zaczyna obsesyjnie szukać oprawców, którzy w rzeczywistości są bliżej niż myśli...

Dlaczego "Matka"?
Wiodący autor scenariusza, Igor Brejdygant, postawił sobie za zadanie stworzenie opowieści, w której wątek dramatu obyczajowego jest równie rozwinięty, co historia detektywistyczna, a wiodącą postacią nie jest policjant, ale osoba prywatna. - Kto może być bardziej zmotywowany od matki, która straciła dziecko? - pyta autor. - A jeśli z czasem wychodzi na jaw, iż dziecko to było przed śmiercią krzywdzone przez pedofili, matka nie ma innego wyjścia, niż znaleźć i ukarać sprawców - dodaje. Scenarzystami produkcji są Bartek Janiszewski i Paulina Murawska.

Matka w poniedziałek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.