2022-04-26

„Matka”: Nowy serial Polsatu. Tajemnica i zaskakująca fabuła

„Matka” to trzymający w napięciu thriller psychologiczny w znakomitej obsadzie. W rolach głównych między innymi: Olga Bołądź, Łukasz Simlat, Marcin Kowalczyk i Olaf Lubaszenko. Pomysłodawcą i scenarzystą jest Igor Brejdygant, autor takich hitów jak „Rysa”, „Układ” czy „Szadź”. Serial „Matka” dostępny w Polsat Box Go, a od 27 lutego w poniedziałek o 20:00 w Polsacie.

Zaskakująca fabuła
Jak podkreślają twórcy, serial „Matka” to połączenie komentarza na temat problemów społecznych z pełnym napięcia kryminałem. Autor scenariusza, Igor Brejdygant, postawił sobie za zadanie stworzenie opowieści, w której wątek dramatu obyczajowego jest równie rozwinięty, co historia detektywistyczna, a wiodącą postacią nie jest policjant, ale osoba prywatna. - Kto może być bardziej zmotywowany od matki, która straciła dziecko? - pyta autor. - A jeśli z czasem wychodzi na jaw, iż dziecko to było przed śmiercią krzywdzone przez pedofili, matka nie ma innego wyjścia, niż znaleźć i ukarać sprawców - dodaje.

W roli głównej Olga Bołądź
Dziennikarka śledcza Agnieszka (Olga Bołądź) stara się pogodzić z samobójczą śmiercią dwunastoletniego syna. Kiedy po paru latach od tragedii jej mąż, Jacek (Łukasz Simlat), dostaje pracę w Holandii, wydaje się, że to idealny moment na przeprowadzkę i rozpoczęcie nowego etapu życia. Na przeszkodzie staje Rafał (Marcin Kowalczyk), który wiele lat temu był bohaterem jednego z reportaży Agnieszki, a teraz odsiaduje wyrok za morderstwo. Mężczyzna prosi dziennikarkę o pomoc w rozwikłaniu zagadki kryminalnej. Nieświadoma szokującej prawdy, jaką odkryje, ponownie angażuje się w pozornie zamkniętą sprawę. Okazuje się, że morderstwo, o które był oskarżony Rafał, jest powiązane ze śmiercią jej syna. Zamiast wyjechać z kraju, Agnieszka zaczyna obsesyjnie szukać oprawców, którzy w rzeczywistości są bliżej niż myśli...

„Widzowie będą poruszeni”
- Polsat ma szczęście pracować z wybitnymi twórcami. Reżyser Piotr Trzaskalski, scenarzysta Igor Brejdygant oraz aktorzy: Łukasz Simlat, Olga Bołądź i Marcin Kowalczyk są okazją do stworzenia czegoś wartościowego i unikatowego - mówi Dyrektor Programowa Telewizji Polsat Nina Terentiew. - Jestem przekonana, że serial „Matka” wyróżni się na tle innych thrillerów psychologicznych, a widzowie będą poruszeni - dodaje.

Twórcy serialu „Matka”
Reżyserem jest Piotr Trzaskalski znany między innymi z takich produkcji, jak „Edi”, „Mój rower” czy „Mistrz”. Scenarzystą wiodącym Igor Brejdygant („Paradoks”, „Zbrodnia”, „Ultraviolet”, „Szadź”). Nad scenariuszem pracowali też Bartosz Janiszewski i Paulina Murawska. Za zdjęcia odpowiada Bartosz Bieniek („Inni Ludzie”, „Zenek”, „Drogówka”), a za produkcję TFP.

Matka od 27 lutego 2023 roku w poniedziałek o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.