2022-04-26

„Matka”: Nowy serial Polsatu. Tajemnica i zaskakująca fabuła

0

„Matka” to trzymający w napięciu thriller psychologiczny w znakomitej obsadzie. W rolach głównych między innymi Olga Bołądź, Łukasz Simlat, Marcin Kowalczyk i Olaf Lubaszenko. Pomysłodawcą i scenarzystą jest Igor Brejdygant, autor takich hitów jak „Rysa”, „Układ” czy „Szadź”. Premiera serialu „Matka” najpierw na platformie Polsat Box Go, a następnie w Polsacie.

Zaskakująca fabuła
Jak podkreślają twórcy, serial „Matka” to połączenie komentarza na temat problemów społecznych z pełnym napięcia kryminałem. Autor scenariusza, Igor Brejdygant, postawił sobie za zadanie stworzenie opowieści, w której wątek dramatu obyczajowego jest równie rozwinięty, co historia detektywistyczna, a wiodącą postacią nie jest policjant, ale osoba prywatna. - Kto może być bardziej zmotywowany od matki, która straciła dziecko? - pyta autor. - A jeśli z czasem wychodzi na jaw, iż dziecko to było przed śmiercią krzywdzone przez pedofili, matka nie ma innego wyjścia, niż znaleźć i ukarać sprawców - dodaje.

W roli głównej Olga Bołądź
Dziennikarka śledcza Agnieszka (Olga Bołądź) stara się pogodzić z samobójczą śmiercią dwunastoletniego syna. Kiedy po paru latach od tragedii jej mąż, Jacek (Łukasz Simlat), dostaje pracę w Holandii, wydaje się, że to idealny moment na przeprowadzkę i rozpoczęcie nowego etapu życia. Na przeszkodzie staje Rafał (Marcin Kowalczyk), który wiele lat temu był bohaterem jednego z reportaży Agnieszki, a teraz odsiaduje wyrok za morderstwo. Mężczyzna prosi dziennikarkę o pomoc w rozwikłaniu zagadki kryminalnej. Nieświadoma szokującej prawdy, jaką odkryje, ponownie angażuje się w pozornie zamkniętą sprawę. Okazuje się, że morderstwo, o które był oskarżony Rafał, jest powiązane ze śmiercią jej syna. Zamiast wyjechać z kraju, Agnieszka zaczyna obsesyjnie szukać oprawców, którzy w rzeczywistości są bliżej niż myśli...

„Widzowie będą poruszeni”
- Polsat ma szczęście pracować z wybitnymi twórcami. Reżyser Piotr Trzaskalski, scenarzysta Igor Brejdygant oraz aktorzy: Łukasz Simlat, Olga Bołądź i Marcin Kowalczyk są okazją do stworzenia czegoś wartościowego i unikatowego - mówi Dyrektor Programowa Telewizji Polsat Nina Terentiew. - Jestem przekonana, że serial „Matka” wyróżni się na tle innych thrillerów psychologicznych, a widzowie będą poruszeni - dodaje.

Twórcy serialu „Matka”
Reżyserem jest Piotr Trzaskalski znany między innymi z takich produkcji, jak „Edi”, „Mój rower” czy „Mistrz”. Scenarzystą wiodącym Igor Brejdygant („Paradoks”, „Zbrodnia”, „Ultraviolet”, „Szadź”). Drugim scenarzystą jest Bartosz Janiszewski („Ultraviolet”, „Wataha”). Za zdjęcia odpowiada Bartosz Bieniek („Inni Ludzie”, „Zenek”, „Drogówka”), a za produkcję TFP.

Premiera serialu „Matka” najpierw na platformie Polsat Box Go, a następnie w Polsacie.

Komentarze