2023-02-01

„Matka”: Obsada i główne postacie serialu. Kto jest kim?

Dziennikarka, jej mąż i żądny zemsty skazaniec. To trzy kluczowe postacie sensacyjnej produkcji na antenie Telewizji POLSAT. W serialu poznajemy ich zawiłą przeszłość i skrywane przez lata tajemnice, które łączą się w dramatycznej fabule. W rolach głównych: Olga Bołądź, Łukasz Simlat i Marcin Kowalczyk. „Matka” poniedziałek o godz. 20:05 w Polsacie.

Oglądaj Matka online na polsatboxgo.pl.

Agnieszka Nolińska (Olga Bołądź)
Dziennikarka z długim stażem i ogromnym doświadczeniem w zawodzie, laureatka wielu nagród dziennikarskich, w tym za serię reportaży, która przyczyniła się do skazania na długoletnie więzienie Rafała Wodzyńskiego. Jest osobą bardzo inteligentną, jej wiedza o zawodzie, który uprawia, ale też o świecie w ogóle jest ogromna, a jej przenikliwość, intuicja i upór doprowadziły ją w życiu zawodowym do miejsca, w którym jest w tej chwili. Agnieszka jednak nie jest osobą pozbawioną wad. Jest coś, co może ją przemienić w osobę absolutnie nieobliczalną. To świadomość, że po świecie chodzi człowiek, który ponosi odpowiedzialność za jej tragedię.

Jacek Noliński (Łukasz Simlat)
Prężny i wybitnie inteligentny biznesmen, szef działu marketingu w dużej firmie. Jest człowiekiem uczciwym i wrażliwym na krzywdę innych. W relacjach z Agnieszką jest przede wszystkim troskliwym opiekunem. Wcześniej przez wiele lat związany był z poprzednią żoną, z którą ma nastoletnią córkę. Rozstali się, bo różnił się ich stosunek do etyki. Jednak gdy sam wpadnie w kłopoty, zmusi go to do nagięcia przestrzeganych wcześniej z pieczołowitością zasad.

Rafał Wodzyński (Marcin Kowalczyk)
Bezwzględny bandyta, zabójca, który nawet w więzieniu nieomal zabija kolejnego człowieka. Jednak to tajemnicza postać. Twierdzi, że został niewinnie oskarżony. Agnieszce, której śledztwo przyczyniło się do jego skazania, poprzysięga zemstę. Szantażując jej redakcję, wymusza jej wizytę w zakładzie karnym. To, co jej wtedy zdradza, sprawia, że dziennikarka zaczyna wątpić w słuszność wyroku, a także trafia na ukryte do tej pory fakty z jej własnej przeszłości.

Matka w poniedziałek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat