2023-02-01

Marcin Kowalczyk zdradza kulisy pracy przy serialu „Matka”

Jakie wyjątkowe warunki na planie produkcji stworzyli aktorowi ekipa i obsada? Gra skazanego za morderstwo Rafała Marczaka. Współpracując z dziennikarką, która wsadziła go za kraty, walczy z szajką groźnych przestępców. To trudna postać, ale jak mówi, mógł ją eksplorować w przyjemnych okolicznościach. „Matka” w poniedziałek o godz. 20:05 w Polsacie.

Oglądaj Matka online na polsatboxgo.pl.

Propozycja nie do odrzucenia
Marcin Kowalczyk przyznaje, że miał co najmniej trzy powody, aby przyjąć propozycję zagrania w serialu „Matka”. - Przyciągnął mnie najpierw swoją osobowością reżyser Piotrek Trzaskalski, tekst no i obsada - wylicza. - Olga Bołądź, z którą mam przyjemność grać, jest aktorką, którą od lat podziwiam i bardzo się cieszę, że mogliśmy się spotkać – podkreśla aktor.

Partnerzy na planie
Serial ma gwiazdorską obsadę, ze wspomnianą Olgą Bołądź, Łukaszem Simlatem, Olafem Lubaszenko i wieloma innymi cenionymi aktorami. - Z Łukaszem nie mamy razem scen, widzimy się między ujęciami i zbijamy piątki, natomiast z Olgą pracuje się fantastycznie - mówi krótko odtwórca roli Rafał Marczaka. - To jest naprawdę wyjątkowa przygoda, jeżeli chodzi też o ekipę. Bardzo fajnie się pracuje, w świetnej atmosferze i to jest dla mnie nowe, miłe doświadczenie, żeby tak trudną emocjonalnie rolę móc eksplorować w tak przyjemnych okolicznościach z tak cudownymi ludźmi – stwierdza Marcin Kowalczyk.

Super reżyser
Aktor osobno podkreśla zasługi Piotra Trzaskalskiego, mówiąc, że jest wyjątkowym reżyserem. - To zabrzmi może trochę butnie, co ja powiem, ale on naprawdę po prostu nie przeszkadza. Nie popisuje się, nie tłumaczy truizmów, pozwala nam pracować i ewentualnie jeżeli ma jakieś uwagi, to są to takie sugestie, za które ma się ochotę powiedzieć: „O dzięki stary! Fajne. Tak spróbujemy”. To jest taki lider, a nie boss. Super jest ten Piotrek - mówi z uśmiechem aktor.

Matka w poniedziałek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat